Asus Transformer Book Chi
recenze

Asus Transformer Book Chi

Jediný svého druhu
11

Asus Transformer Book Chi spatřil světlo světa minulý rok na Computexu v Tchaj-wanu, tam byl ovšem nedotknutelný a pod dohledem. Vyzkoušet ho jsme měli možnost až v lednu Na CESu v Las Vegas a uchvátily nás jeho výkon v kombinaci s kompaktními rozměry. Do prodeje v České republice se dostal v březnu tohoto roku a my měli konečně příležitost ho pro vás otestovat.

Displej: radost pohledět

V dnešní době se výrobci často předhánějí v jemnosti panelů u svých zařízení a ani Asus není výjimkou a rozhodl dosadit 12,5" IPS dotykový displej s rozlišením 2560 × 1440 pixelů. Výsledná jemnost je tak úctyhodných 235 ppi. Také pozorovací úhly jsou skvělé a barvy se při pohledu z úhlu nijak moc nemění.

Čitelnost na přímém slunci zvládá model Chi na jedničku, a to díky možnosti vysokého nastavení jasu displeje. Práce venku tak není problém, přesto, že je displej díky dotykové vrstvě lesklý. V regulaci jasu vám pomáhá i senzor okolního světla umístěný nad displejem. Podání černé barvy je na displeji v celku dobré.

Asus nabízí také modely Transformer Book T100CHI, které nabízí úhlopříčku displeje 10,1". Technologie displeje je identická, avšak rozlišení je „pouze“ FullHD. Za displej si tak Asus zaslouží pochvalu.

Zvuk: solidní průměr

Dva stereofonní reproduktory jsou umístěny po stranách tabletu. Asus se chlubí technologií SonicMaster, která by měla podpořit basovou složku. Hlasitost je více než dostatečná a zkreslení minimální. Nicméně je jasné, že se nejedná o reproduktory, které by byly určeny pro hudební znalce a vášnivé posluchače. Dominují především výšky a basy jsou poněkud zastřené a plechové, nicméně například pro sledování filmu postačí.

Mnohem lepší zvukový zážitek přichází, pokud k poslouchání použijete 3,5mm kombinovaný audio jack. Zvukový výstup se stává mnohem prokreslenějším a i basová složka je v tomto případě na dobré úrovni.

Webkamera: žádné zázraky

Na přední straně se nad displejem ukrývá webkamera s rozlišením 720p. Na běžné videohovory při denním světle postačí, ale za zhoršených světelných podmínek pozorujeme značný šum a kvalita obrazu padá.

Diskuze ke článku
Michal
Zajímavé, ale cena mnoho lidí odradí. Mimochodem, neberte to jako urážku, Jarko. Mohla byste vyprávět pohádky, zkuste se nabídnou do audioknih :P
Johny
mam ho tyden funguje vyborne neprehriva se a 2k je problem pro skype jejich apka je takova kostrbata :D baterije tedy tak na 5hodin max spis 4 ale tak jas na plno ... ale tak na baterii bych si nestěžoval ... je to dobry stroj na praci
Pepa
Též se na něj chystám. Díky i za uživatelské zkušenosti Johny;-)
Petr
Mate taky napsat jak je to se servisem.. ze když se vám třeba rozbije display tak ze po vás možná budou chtít za opravu skoro to samé jako za nový přístroj.. a když napíšete stížnost tak vám odpoví.: to je naše firemní politika.." tak ze za mě.. nebrat nic na čem je nálepka Asus

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze