Porovnali jsme, jak fotí iPhone 11 Pro Max oproti Huawei P30 Pro. Výsledek posuďte sami

Porovnali jsme, jak fotí iPhone 11 Pro Max oproti Huawei P30 Pro. Výsledek posuďte sami
  • Oba dva smartphony představují špičku mezi fotomobily
  • Snímky byly vyfoceny ze stejného místa bez podpory umělé inteligence

Není žádným tajemstvím, že Apple na trh dlouhodobě dodává jedny z nejlepších fotomobilů, a to hlavně díky perfektně sladěnému softwaru s hardwarem. Vlajkový iPhone 11 Pro Max se navíc, stejně jako ostatní „Jedenáctky“, konečně může pochlubit podporou oblíbeného nočního režimu i praktickým ultraširokoúhlým objektivem. Většina uživatelů však i tak fotí po většinu času na hlavní (širokoúhlý) snímač a právě ten jsme se rozhodli otestovat i v našem malém srovnání s Huawei P30 Pro.

Za zapůjčení iPhonu 11 Pro Max děkujeme společnosti CZC.cz, kde si telefon můžete zakoupit.

Model P30 Pro je v současnosti tím nejlepším smartphonem značky Huawei, který lze v České republice zakoupit. Jelikož však mezi představením obou telefonů uběhlo více než půl roku (v neprospěch P30 Pro), nejedná se o klasické porovnání focení vlajkových lodí. I tak ovšem mohou fotografie posloužit pro získání lepší představy o tom, jak oba dva smartphony fotí. V následujícím měsíci se můžete těšit test nočního režimu i srovnání se současnou vlajkovou lodí čínského výrobce Huawei Mate 30 Pro.

iPhone 11 Pro Max Huawei P30 Pro
Světelnost objektivu f/1.8 f/1.6
Velikost snímače 1/2,55" 1/1,7"
Ohnisková délka 26 mm 27 mm
Rozteč pixelů 1,4 μm ? μm
Rozlišení 12 Mpx 40 Mpx
Ostření a stabilizace Dual Pixel PDAF, Dual OIS PDAF, OIS

Všechny snímky byly pořízeny ze stejného místa s identickým nastavením bez podpory AI. První snímek u všech fotografií v tomto článku (posuvník úplně vpravo) náleží iPhonu 11 Pro Max, druhý pak Huawei P30 Pro (posuvník umístěn vlevo).

Ukázkové fotografie v originálním rozlišení

Snímky si můžete prohlédnout i v plném rozlišení. Fotografie stačí přiblížit v galerii pomocí ikony lupy.

iPhone 11 Pro Max
Huawei P30 Pro
Diskuze ke článku
XYZ
iPhone má podstatně větší dynamický rozsah a celkově líbivější barevné podání. Huawei občas ujedou barvy do červena, za iPhonem celkově mírně zaostává, ale přijde mi, že zase nechává v obraze víc detailů, iPhone to občas moc žehlí.
Tomáš
Huawei má ostřejší fotografie a iPhone si hodně pomahá HDR. Oba mají svoje pro a proti. Za mě oba fotí výborně.
Aleš
Rozdíl třídy ve prospěch iPhonu. 11 Pro Max vlastním a fotí výborně. Při foceni do rawu a následné úpravě v lightroomu jsou pak výsledky ještě lepší.
MiroH
Překvapilo mě, že mě více sedí fotky z Iphonu. O Huawei jsem myslel, že neumí jen vykreslení oblohy s modrou barvou. Díky za srovnání.

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze