Panasonic Toughpad 4K UT-MB5: první tablet na světě s rozlišením 4K

6

Věhlasný výrobce elektroniky Panasonic představil tablet zaměřený na konkrétní skupinu uživatelů. Tablet bude sloužit pro profesionální práci. Nabídne obří 20palcový displej s UltraHD rozlišením 3840 x 2560 bodů. Vybavený bude procesorem Intel i5 s grafickým akcelerátorem nVidia. Nakonec ohromí i pamětí RAM 8 GB.

Nový tablet nebude určený pro běžné použití a nemá ambice být zábavným doplňkem. Pravou sílu a potenciál odhalí při pracovních činnostech. Jeho primárním účelem bude nasazení při modelování, vytváření grafických projektů, využijeme jej také s aplikacemi CAD. Cílovou skupinou jsou tak inženýři, architekti, designéři a další. Tablet bude zároveň odolný, mezi největší chlouby bude patřit opravdu rozměrný, spíše monstrózní displej s dosud nevídanou úhlopříčkou 20 palců a rozlišením 4K (UHD) 3840 x 2560 bodů.

Speciální dotykové pero

Další speciální vlastností bude použití precizního elektronického pera. Tento přenosný tablet je dodáván s unikátním elektronickým dotykovým perem Panasonic, jehož ovládání je vysoce intuitivní a umožňuje volné kreslení, přidávání poznámek a psaní jako na papíře.

Panasonic Toughpad 4K UT-MB5 - produktové fotografie

Pero dokáže pomocí infračervených signálů přesně rozeznat každý jednotlivý obrazový bod na displeji a s tabletem komunikuje pomocí rozhraní Bluetooth, čímž se odlišuje od běžně používaných kapacitních digitizérů. Své vysoké přesnosti dosahuje díky schopnosti rozpoznávat jednotlivé obrazové body na displeji tabletu. Dokáže také rozeznat a zaznamenat sklon pera a rozlišuje 2048 úrovní přítlaku, takže pohyby ruky při kreslení nebo psaní jsou dokonale reprodukovány do nejmenší podrobnosti.

Lehký, tenký

S poměrem stran 15 : 10 je tablet Toughpad 4K UT-MB5 nejlehčím a nejtenčím 20palcovým tabletem na světě. Váží 2,35 kg a jeho tloušťka je 12,5 mm. S procesorem Intel® CoreTM i5 vProTM, až 8 GB RAM a grafickým adaptérem NVIDIA® GeForce® dokáže tablet UT-MB5 zobrazit videa v ultra vysokém rozlišení plynule a bez načítání do vyrovnávací paměti.

Panasonic Toughpad 4K UT-MB5 - produktové fotografie

Tablet Toughpad 4K UT-MB5 je dodáván s předinstalovaným systémem Windows 8.1 Pro, díky čemuž mohou firmy nyní i v budoucnu využívat všechny své stávající aplikace a kancelářské produkty. Migrace bude pro IT oddělení hračkou. V kombinaci s příslušenstvím jako je stolní kolébka a přenosné řešení Panasonic lze toto zařízení využít jako stolní počítač i jako tablet, takže návrháři a konstruktéři nemusí používat více zařízení.

Tablet Toughpad 4K UT-MB5 nabízí také všechna rozhraní potřebná k tomu, aby se stal praktickým pomocníkem v profesionálním prostředí: USB 3.0, slot pro kartu SD, konektor pro sluchátka a doplňkově i čtečku čipových karet. Kolébka navíc zajišťuje konektivitu přes rozhraní Ethernet a HDMI. S vestavěnou přední kamerou s rozlišením 1280 x 720 v kombinaci s 20" displejem je pořádání videokonferencí jednoduché a příjemné.

Panasonic Toughpad 4K UT-MB5 - produktové fotografie

Pevný disk SSD o kapacitě 256 GB spolu s možností rozšíření paměti pomocí SD karty poskytují dostatek prostoru pro uložení aplikací a dat. Pro konektivitu na cestách je zařízení vybaveno rozhraními Bluetooth a WLAN. Profesionální odolný tablet Toughpad 4K UT-MB5 není výjimkou – vydrží pád z výšky až 76 cm (na spodní stranu, za provozu) a teploty v rozmezí +5 až +35 °C.

Standardní model tabletu Toughpad 4K UT-MB5 bude dostupný od listopadu 2013 za maloobchodní cenu od 4 509 € bez DPH. Dostupnost a ceny modelu Toughpad 4K Performance budou oznámeny později.

TZ: Panasonic
Související články