Otočný, nebo fixní na zádech? Porovnejte fotoaparáty ASUSu ZenFone 6 a Galaxy S10+

Otočný, nebo fixní na zádech? Porovnejte fotoaparáty ASUSu ZenFone 6 a Galaxy S10+
  • ASUS sází na uložení senzorů fotoaparátu do otočného modulu, zatímco u Samsungu Galaxy S10+ je najdeme klasicky umístěné na zádech
  • Samsung nabídne optickou stabilizaci a proměnlivou clonu, zatímco ASUS má vyšší nativní rozlišení hlavního senzoru
  • U obou dvou smartphonů jsme porovnali rovněž širokoúhlý režim focení

Ve Španělsku představený ASUS ZenFone 6 s originální otočnou kamerkou se netají ambicemi zařadit se po bok těch nejlepších fotomobilů současnosti, a proto jsme se rozhodli porovnat jej s vlajkovou lodí známého jihokorejského výrobce. Přestože se umístění fotoaparátů značně liší a Samsung Galaxy S10+ spoléhá na, ve srovnání s ASUSem, nudné, zato však léty prověřené umístění senzorů v zádech, které výrobci nabídne více prostoru pro uložení senzorů, nemá se ani ASUS se svou duální kamerkou za co stydět.

Uvnitř unikátního otočného modulu poháněného krokovým motůrkem s převodovkou vyvinutou samotným ASUSem, se nachází dvojice senzorů s velmi zajímavými specifikacemi. Hlavní 48megapixelový snímač Sony IMX586 o velikosti 1/2" zvládne poskládat čtyři pixely do jednoho superpixelu, čímž u pořízených snímků docílí výsledné velikosti 12 megapixelů. Již ve slunné Valencii jsme si ověřili, že otočná kamerka pořizuje líbivé snímky, které nás mile překvapily. Jihokorejský konkurent se pochlubí 12megapixelovým senzorem s proměnlivou světelností f/1.5 až f/2.4, který disponuje, na rozdíl od ZenFonu, užitečnou optickou stabilizací.

Do našeho srovnání jsme zařadili rovněž ultraširokoúhlé senzory, kterými disponují oba dva konkurenti. ASUS se pochlubí 13megapixelovým snímačem s korekcí efektu „rybího oka“ v reálném čase, a jelikož je určený primárně pro pořizování snímků vzdálenějších objektů, nemá autofocus. Rozsahem záběru 125 stupňů mírně překonává Samsung Galaxy S10+, který má nepatrně nižší rozsah 123 stupňů, zato však nabídne o trochu vyšší rozlišení, konkrétně 16 megapixelů. Širokoúhlý senzor rovněž zvládá redukci nechtěného efektu rybího oka, které způsobuje zaoblení okrajů. Ani tento senzor však nedisponuje automatickým ostřením. První snímek u všech fotografií v tomto článku (posuvník úplně vpravo) patří Samsungu Galaxy S10+, druhý ASUSu ZenFone 6 (posuvník umístěn vlevo).

Fotografie byla pořízena širokoúhlým snímačem.
Fotografie byla pořízena širokoúhlým snímačem.

Ukázkové fotografie v originálním rozlišení

Snímky si můžete prohlédnout i v plném rozlišení. Fotografie stačí přiblížit v galerii pomocí ikony lupy.

Samsung Galaxy S10+
ASUS ZenFone 6
Související články
Diskuze ke článku
mohi
Samsung
Mordor
No chtělo by to více míst nafotit, takhle je každá fotka vesměs stejná. Každopádně samsung fotí lépe
Pesedm
Jo S10 to je ten u kterého pozastavuje Samsung z důvodu problémů aktualizaci XXU1ASE5.
,,Samsung suspends latest S10 lineup software update due to stability issues,,
A tady je ticho jako po pěšině... :)
Blů san
Je třeba počkat na zhodnocení zdejšího blba Blue Sun, jinak nemá smysl cokoliv řešit.

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze