Samsung myslí na pravé fanoušky. Galaxy S21 FE má nabízet slot pro paměťovku

8× aktualizováno
9
Samsung myslí na pravé fanoušky. Galaxy S21 FE má nabízet slot pro paměťovku
Fotografie: Ioannis Papadopoulos, mobilenet.cz
  • Telefon má mít kovový rám, ale plastovou zadní stranu
  • AMOLED panel bude nabízet 6,4palcovou úhlopříčku
  • Na zadní straně se nachází modul se třemi fotoaparáty
  • Představení proběhne zřejmě až v říjnu

Aktualizováno 8. 7. 2021

Samsung Galaxy S21 FE prošel certifikací čínského úřadu TENAA, díky čemuž došlo ke zveřejnění několika fotografií. Kromě toho došlo k prozrazení informací o fotoaparátech. Hlavní snímač má mít namísto očekávaných 12 megapixelů 32. Naopak čelní kamerka klesne ze 32 megapixelů na 12. Nadále je však nutné brát tyto informace s rezervou. TENAA též potvrdila přítomnost slotu pro paměťové karty, který u ostatních modelů řady Galaxy S21 chybí.

Aktualizováno 7. 7. 2021

Díky novým informacím myfixguide.com získáváme poměrně ucelenou představu o výbavě chystaného Galaxy S21 FE. Rozměry 155,7 × 74,5 × 7,9 mm prozrazují, že bude o něco menší než předchůdce, jehož rozměry činí 159,8 × 74,5 × 8,4 mm. Zmíněn je 6,4palcový AMOLED displej s Full HD+ rozlišením a 120Hz obnovovací frekvencí. U baterie je zmíněna minimální kapacita 4 370mAh, tudíž se předpokládá, že typická bude 4 500 mAh.

Aktualizováno 2. 7. 2021

Samsung Galaxy S21 FE byl zřejmě lehce odložen a jeho premiéra se uskuteční až v říjnu, avšak určitě bychom se jej měli dočkat. Naznačuje to například únik oficiálního plakátu, který zveřejnil androidheadlines.com. Na něm můžeme chystanou novinku spatřit ve čtyřech různých barevných provedeních.

Samsung Galaxy S21 FE

Aktualizováno 30. 6. 2021

Samsungu Galaxy S21 FE se zřejmě dočkáme až v říjnu a budeme se muset smířit s tím, že v prodejním balení zřejmě nebude dříve nepostradatelná nabíječka. Server myfixguide.com však přinesl informaci, že Galaxy S21 FE bude podporovat nejen originální nabíječku EP-TA800 s výkonem 25 W, ale také lepší model EP-TA845 s výkonem 45 W. Obě si však v případě zájmu budete muset dokoupit.

Aktualizováno 25. 6. 2021

Pakliže čekáte na Samsung Galaxy S21 FE, nemáme pro vás dobré zprávy. Informace fnnews.com naznačují, že se Samsung rozhodl k odložení telefonu. Namísto srpnového představení by měla premiéra proběhnout až v říjnu a následná dostupnost se omezí pouze na Evropu a USA. Důvodem má být přetrvávající nedostatek čipů.

Aktualizováno 6. 6. 2021

Po měsíci o sobě dává opět vědět chystaný Samsung Galaxy S21 FE, tentokrát díky Evanu Blassovi. Nově se můžeme podívat na čtyři možné barevné varianty, ve kterých by mohl být nabízen. Jde o černou, bílou, fialovou a zelenou.

Samsung Galaxy S21 FE

Aktualizováno 6. 5. 2021

Ross Young na Twitteru zveřejnil další informace týkající se Samsungu Galaxy S21 FE. Dle jeho slov dojde v červenci k zahájení výroby, což koresponduje s tím, že v srpnu by měla proběhnout oficiální premiéra. Dozvěděli jsme se též to, že novinka bude nabízena v bílé, šedé, fialové a zelené variantě.


Aktualizováno 27. 4. 2021

Server galaxyclub.nl přinesl informaci týkající se baterie Galaxy S21 FE. Ta by měla mít průměrnou kapacitou 4 500 mAh. Tato hodnota je vyšší než u Galaxy S21 s menším displejem a naopak nižší než u Galaxy S21+ s větším displejem. Dále se dozvídáme o 6,4palcovém zobrazovači nebo čelní 32megapixelové kamerce. Představení má proběhnout v srpnu.

Původní informace z 12. 4. 2021

O Samsungu Galaxy S21 FE jsme prvně slyšeli před měsícem v souvislosti s únikem plánu uvádění vícero nových modelů Samsungu. Tehdy jsme však znali jen název a nic navíc. Až dnes se začínají objevovat první regulérní spekulace pocházející z voice.com. Dozvídáme se, že Galaxy S21 FE (Fan Edition) bude disponovat lesklým kovovým rámečkem a plastovými zády, která bude výrobce pouze honosně nazývat. Rozměry telefonu mají být 155,7 × 74,5 × 7,9 mm, v případě tloušťky dodejme hodnotu 9,3 mm v oblasti modulu fotoaparátu. Za zmínku stojí také srovnání s Galaxy S21. Varianta FE má být o 4 milimetry vyšší a o 3,3 milimetry širší.

Samsung Galaxy S21 FE

O výbavě se prozatím mnoho neví. Mluví se o 6,4palcovém Super AMOLED displeji s Full HD+ rozlišením a jedním fotoaparátem ve formě drobného průstřelu. Další tři fotoaparáty se nacházejí na zadní straně, nicméně jejich specifikace neznáme. Na další podrobnosti, a to zejména těch týkajících se procesoru, si ještě budeme muset počkat.

Diskuze ke článku
David Hyšpler
David Hyšpler
Jestli je fanouškuv sen mit telefon, ktery vypada jak A52, tak asi fanousek nebudu... A pokud tam bude horsi fotak nez v s21, tak to uz spise opet vypada na S21 lite...
Martin Vinduška
Martin Vinduška
Zbytečný telefon, jen aby dal Samsung koncem léta na trh něco jakoby nového proti nové generaci iPhonů.
Lukas Klima
Lukas Klima
No uvidíme. Chtěl jsem S21, ale odradil mě právě plast na zádech. Takový materiál za dvacet tisíc nelze akceptovat. Ani u S21, ani u FE. Výrobci mě s tím škatulkováním modelů štvou. Abych dal dvacet za drbana, tak to děkuji.
Radek Lubojacký
Radek Lubojacký
5G Snapdragon verze zakoupena koncem ledna...Cena pod 15tis(cashback+spec.akce) pro mě byla jasná možnost, jak neutratit bambilion a zároveň dostat topovku..Dá se říct, že sem spokojenej(přechod z S8), musel sem sice něco oželet, ale zároveň mám nálož od Samsungu..tudíž za mě rozhodně dobrej krok pro kohokoli, kdo se bude chystat na totéž

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze