Obdrží Xperia 1 III jen jednu velkou aktualizaci? Není to pravda, uvádí Sony

10
Obdrží Xperia 1 III jen jednu velkou aktualizaci? Není to pravda, uvádí Sony
Fotografie: Petr Vojtěch, mobilenet.cz
  • Sony cílí na softwarovou podporu dvou let
  • Garance s konkrétním počtem velkých aktualizací a délkou podpory však ve vyjádření schází

Před pár dny internetem proběhla zpráva zveřejněná na droidapp.nl, podle které měla obdržet vlajková Sony Xperia 1 III vybavená 120Hz 4K OLED panelem nebo variabilním teleobjektivem s proměnnou clonou pouze jednu velkou aktualizaci. Informaci, kterou původně vypustila nizozemská pobočka Sony, však následně dementovalo vedení společnosti v Japonsku. O vyjádření, které si můžete přečíst níže, jsme požádali i české zastoupení japonského výrobce.

Není pravda, že Sony Xperia 1 III 5G obdrží pouze jeden velký update systému Android. Sony cílí na softwarovou podporu dvou let od uvedení telefonu na trh a lze tedy určitě očekávat, že obdrží v této dvouleté době pravidelné aktualizace a záplaty Android OS, doplňuje Miroslav Mácha, National Key Account Manager pro Sony CZ/SK.

Diskuze ke článku
Janek Fanek
Janek Fanek
Přestože smartfon Sony je bez jakýkoliv výřezů, průstřelů apod, což oceňuji, nelze u takto drahých zařízení držet aktualizace pouze do 2 let, to je výsměch uživatelům. Technicky tato zařízení bez problémů zvládnou provoz 4-5 let a morálně je to pro rozumného uživatele rovněž dostačující. Bohužel neznám způsob jak výrobce donutit k podstatnému zlepšení aktualizační politiky. Pro ně je i takto drahé zařízení jen spotřební materiál a čím dříve bude nahrazen, tím lépe.
Martin Jeřábek
Martin Jeřábek
Ano vydá model s Android 11 a dostane 12 a 13.. S tím že 12 už bude brzy..
mafie more
mafie more
Proč řešíte lejna já mám pořád android 9 na Sony který dostal 11 😁a nemám z toho deprese jako ví
Arnold22 Schwarzenegger
Čím míň aktualizací tím lépe, stejně to pak výrobci postupně roze-rou a člověk má pak chuť koupit něco novějšího.

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze