mobilenet.cz
mobilenet.cz
mobilenet.cz mobilenet.cz mobilenet.cz

Nejlevnější mobil s Full HD displejem stojí necelé tři tisíce Kč

autor:
, vydáno:

Čínský trh již v brzké době obohatí nový model od výrobce Neo s označením N003. Jeho výbava je na dnešní poměry vskutku špičková a zároveň však vůbec není drahý.

Čas od času se na různých webech specializujících se na rozebírání elektroniky objevují analýzy, nastiňující výrobní cenu některých známých mobilů, například iPhonu. Jedná se sice jen o prostý součet ceny jednotlivých součástek, ze kterých je telefon poskládán, a nejsou do něj zahrnuty další náklady na vývoj, distribuci, marketing a další nezbytné aspekty, i tak ale celkem dobře plní roli připomínky toho, že ať už výrobci v reklamních spotech používají sebekrásnější slova o tom, jak dělají svět lepším, jejich hlavní motivací jsou co nejvyšší výdělky.

Světoznámé značky formátu Applu si mohou dovolit nastavit prodejní cenu svých produktů několikanásobně výše, než kolik skutečně stojí jejich výroba. Méně známé značky proti těmto gigantům mohou bojovat jedině nižší cenou. Přitom logicky platí, že čím méně renomovaná značka, tím níže musí cena nakonec klesnout.

...

zobrazit celý článek

Související články

Supertenký Alcatel One Touch Idol X: 5" displej a špičková výbava | vydáno
16
ZTE Grand S: nejtenčí smartphone na světě s FullHD displejem | vydáno
5
Sony Xperia Z: multimediální zázrak s FullHD displejem | vydáno
73

diskuze ke článku Nejlevnější mobil s Full HD displejem stojí necelé tři tisíce Kč

Nevím
Mám dotaz. Budu za něj doplácet v ČR DPH, když si ho nechám poslat z Čny nebo je to v limitu ? Nebo nějakou daň. Popřípadě má někdo tip na obchod, kde půjde koupit ?
Rimmer
V prodeji ho mají tady: http://android-sale.com/iocean-x7-phone.html
Hadas
DPH je u zásilek nad 22€, takže tam je to o štěstí a co Vám napíše prodejce na krabici atd. CLO je tuším od 150€, takže tam se vejde.
MoB
Ono to je těžké... když jediný váš výzkum je Ctrl+C a Ctrl+V... když to dělají dělníci v podmínkách, ze kterých by se těm evropským zvedl žaludek... to se to sráží náklady.
Logout
Potíž je ta, že žádný smartphone už dneska nemontují evropští dělníci. Tím neříkám, že jsou podmínky v Číně správné, jen je jasně vidět, jak moc vydělávají "západní" značky výrobou v číně. I kdyby u telefonu za 3 tisíce byla kvalita zpracování mizerná, tak její zvýšení telefon neprodraží pětkrát.

Osobně jsem tentokrát zvolil Samsung, protože ten je alespoň podle štítků montován v Koreji, kde jakž takž fungují svobodné pracovní podmínky.
Vitek
"na dnešní poměry" je to normální telefon. To jenom v u nás prodejci nabízí telefony v cenové relaci 4-7 tisic sračky s rozlišením 800x400, jednojadrove procesory a 512 RAM.......
mental.disease
Pokial viem, tak Neo N003 má Rozlišení displeja 1280x720 pixelů na 5,3"
jedine že by to bola nejaká nová verzia 5" fHD s tým istým označením?
Adam
Dobrý deň,
viem že to s týmto veľmi nesúvisí ale budete testovať Huawei Honor 2 ktorý sa už predáva?
tlumočník
O Honor 2 jsem četl, že se u nás vůbec prodávat nebude. Můžeš napsat, kde se prodává? Rád bych si ho koupil.
Adam
Stačí použiť google :
http://mobilni-telefony.heureka.cz/huawei-honor-2/
Petr K
HD Displej, ne FULL HD - podívejte se na specifikaci. např. AliExpress.com ... btw: exportní cena 330USD.

přidat názor do diskuze

Vyberte službu pro přihlášení:
Google

Odpovědět na tento názor uživatele :

další zajímavé články na mobilenet.cz

1Montblanc Summit s Android Wear 2.0: chytré a luxusní hodinky
vydáno |
Michal Pavlíček
| článek
Segment s chytrými hodinkami v poslední době lehce stagnuje. Pomoci by mu mohly hned dvě věci. Aktuální příchod nové verze operačního systému Android Wear 2.0 a nástup luxusních modelů. První vlaštovkou jsou nové smartwatch Montblanc Summit, které se pyšní klasickým vzhledem, hodnotnými materiály či kruhovým AMOLED displejem.