Gigabyte GSmart Alto A2
recenze

Gigabyte GSmart Alto A2

DualSIM pro nenáročné

Značka Gigabyte se s každým modelem dostává stále více do povědomí tuzemských zákazníků, novým zástupcem této značky je model GSmart Alto A2, který se snaží zaujmout nízkou cenou a podporou dualSIM. Špatný není ani design, potěší rovněž dvojice zadních krytů přímo v balení. Jak ale zhodnotit GSmart Alto A2 jako celek? Na to vám odpovíme v dnešní minirecenzi.

Baterie a výdrž: běžný standard

Vyměnitelná baterie nabídne kapacitu průměrných 2 000 mAh, což je ale vzhledem k rozlišení displeje a pomalejšímu procesoru dostatečná hodnota. Výdrž je ale i tak standardní. Běžně tedy dosáhnete jednoho a půl dne/dvou dnů při střídmém používání, pokud do hry zapojíte GPS a další energeticky náročné úkony, je z Gigabyte GSmart Alto A2 běžný jednodenní smartphone. Vzhledem k možnosti baterii vyměnit však není problém dokoupit baterii náhradní a pro případ nouze ji nosit s sebou na delší cesty.

Pod zadním krytem se nacházejí kromě baterie i sloty pro SIM karty a microSD kartu

Provedli jsme také standardizovaný test výdrže, kdy telefon streamoval za pomocí Wi-Fi video o rozlišení 360p, v telefonu byla vložena SIM karta s přihlášením k síti 3G, aktualizace byly vypnuty a jas displeje nastaven na 50 %. Zvuk byl směřován do sluchátek, hlasitost byla nastavena na 50 %. Video bylo přehráváno celkem 8 hodin a 29 minut, což je nadprůměrný výsledek. Nabíjení z úplného vybití na 80 % trvá 1 hodinu a 54 minut, k úplnému nabití si vyčleňte 2 hodiny a 34 minut.

Zvuk: kdepak průměr

Hlasitý reproduktor umístěný na zadní straně je opravdu velmi hlasitý, příchozí notifikace jistě nepřeslechnete. Při vyšším stupni hlasitosti je však zvuk až příliš zkreslený, respektive neposlouchatelný. Zvuku zkrátka chybí hloubka a pro hudební nadšence nebude Gigabyte GSmart Alto A2 tím pravým. To samé můžeme říct o přiložených sluchátkách, která se alespoň designově snažila okopírovat ty od Applu. Výstup do sluchátek je tedy opět spíše špatný a postačí maximálně pro nouzové případy.

Hlasitý reproduktor se nachází na spodní části zadního krytu

Ve všech ostatních případech doporučujeme sekundární zařízení, nebo zkrátka sáhnout po telefonu z jiné třídy. Zastavíme se ještě u sluchátka. Při hovorech oceníte vysokou úroveň hlasitosti, na druhou stranu GSmart Alto A2 nedisponuje druhým, odšumujícím mikrofonem. Hovor je tedy kvalitní, dokud se neocitnete na rušné silnici, kdy by protistrana mohla narazit na problém se srozumitelností.

Displej: to jako vážně?!

TFT displej nabídne úhlopříčku 5 palců, rozlišení je však velmi nízkých 854 × 480 pixelů. Vzhledem k velikosti displeje měl Gigabyte sáhnout alespoň po qHD, nebo ještě lépe po HD zobrazovači. Nebudeme vás napínat, displej patří k tomu nejhoršímu, s čím jsme měli za poslední dobu „tu čest“. Nemá to na svědomí pouze nízké rozlišení displeje a nízký maximální možný jas, ale hlavně pozorovací úhly. Zpočátku se nám ani nechtělo věřit, jak špatné to je a špatné kvality displeje jsme přisuzovali reflexní fólii, ta však na displeji opravdu není. Kvalita podání a čitelnosti se změní i při opravdu mírném náklonu zařízení. Věrného obrazu se dočkáte pouze z přímého pohledu na displej, jakýkoliv posun znamená problém. Špatné je to hlavně v případě přímého světla, v tu ránu se displej stává téměř nečitelným.

Displej se opravdu příliš nepovedl

Když už se poštěstí a na displej se opravdu díváte přímo, zamrzí nepříjemné odlesky a jednotlivě rozeznatelné pixely, rozhodně to nezachrání ani poměrně hezká nabídka předinstalovaných tapet. Barevné podání není nejhorší, černá je ale v tomto případě spíše šedá. Vzhledem k ceně telefonu jsme neočekávali žádné zázraky, to co ale Alto A2 předvedlo, je opravdový propadák.

Diskuze ke článku
Karel
.....a který dualSim je pro náročné? Měl bych zájem....
lojza
a on GB nekdy udelal aspon prumerny smartphone ? dyt je to samy odpad...setreni na vsem co se da, display, cpu levny mediatek, zvuk, fotak spise jen do poctu. po tom sahne jen blazen...podobny nazor muze byt pravem smerovan k Prestigiu..cechacek vidi lacny dobre vypadajici kousek a doma po zapnuti...smejd.

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze