Meizu 16X dorazí v září a nabídne procesor Snapdragon 710

Meizu 16X dorazí v září a nabídne procesor Snapdragon 710
  • Původně Meizu X8 se bude nakonec jmenovat Meizu 16X
  • O tomto telefonu se již pár týdnů mluví, jeho podoba je již také známá
  • Měl by zaujmout především minimalistickým výřezem a tenkými rámečky
  • Pozadu by neměla zůstat ani výbava, telefon vyrazí do boje proti Xiaomi Mi 8 SE

Aktualizováno 10. 8. 2018

Příchod Meizu 16X potvrzuje i únik skrze Geekbench, který nám odhalil nasazení procesoru Snapdragon 710, o kterém se již rovněž spekulovalo.

Meizu 16X

Aktualizováno 9. 8. 2018

Meizu včera oficiálně představilo Meizu 16 a Meizu 16 Plus, k představení Meizu X8 však nedošlo. CEO společnosti, Jack Wong, později prozradil, že se Meizu 16X představí až v září. Společnost se tak rozhodla pro příhodnější název 16X, jelikož však Wong neprozradil nic dalšího, ostatní zjištěné parametry zůstávají.

Původní text z 20. 7. 2018

Meizu něco chystá a dle posledních informací to vypadá na smartphone střední třídy. Model X8 má mít opravdu extrémně tenké rámečky kolem displeje, dokonce i samotný notch vypadá na dnešní poměry minimalisticky. Uvnitř by se měl nacházet procesor Snapdragon 710, i když je nutné brát v potaz, že produkt na fotografii má být předprodukčním vzorkem.

Od generálního ředitele Meizu například víme, že novinka má překonat úspěch Xiaomi Mi 8 SE, což je opravdu povedený smartphone střední třídy. Oproti tomu by mělo nové Meizu nabídnout ještě tenčí rámečky displeje a dost možná i lepší výbavu.

Meizu X8

Pokud by se však dostalo na procesor Snapdragon 710, šlo by o stejný typ, jaký používá právě i již představené Xiaomi. Z fotografie lze ještě vyčíst nasazení operačního systému Android ve verzi 8.1.