Huawei Watch 3 (Pro) jsou první chytré hodinky s HarmonyOS 2.0

Huawei Watch 3 (Pro)  jsou první chytré hodinky s HarmonyOS 2.0
Fotografie: Huawei
  • Huawei představil hned dva modely hodinek řady Watch 3
  • Slibuje 3denní výdrž, respektive 5denní u varianty Pro
  • Těla hodinek jsou vyrobena z nerezové oceli
  • Samozřejmostí je možnost plně obsluhovat telefonní hovory

Huawei na dnešní tiskové konferenci představil zbrusu novou řadu chytrých hodinek, která stane na pomyslném vrcholu. Jde o novinky Huawei Watch 3 a Huawei Watch 3 Pro. Jak je od sebe rozeznáte? Varianta Pro je o něco větší a na lunetě má trvale vyobrazená čísla z ciferníku. Což je sice fajn odlišení, nicméně ne každého to osloví.

Huawei Watch 3 Pro
Huawei Watch 3 Pro

Potěšující zprávou bude tělo z nerezové oceli 316L (u Watch 3) a samozřejmostí je odolnost vůči vodě. V praxi to znamená, že s hodinkami můžete pod sprchu i do bazénu. Na pravém boku obou modelů se nachází přepracovaná korunka, která snímá různé úrovně tlaku a poskytuje haptickou zpětnou vazbu v reakci na dotek uživatele, díky čemuž se hodinky pohodlně nosí a snadno se ovládají. Displeje jsou identické, mají 1,43" a rozlišení 466 × 466 pixelů.

Rozdíly mezi modely Watch 3 a Watch 3 Pro jsou ve velikosti, hmotnosti, celkové výdrži a materiálu. Zatímco Watch 3 využívají nerezovou ocel, jak jsme si již řekli, varianta Pro má keramická záda.

Novinky jako první disponují zbrusu novým operačním systémem HarmonyOS. Nejtěsnější pouto bude představovat párování s telefony Huawei. Sám výrobce zmiňuje například provázání při cestování. Funkce se přímo ze smartphonu „promítají“ na zápěstí, takže jsou všechny informace o cestě nebo telefonátu k dispozici na první pohled. Při cestě domů veřejnou dopravou vám hodinky i telefon například připomenou, že se blížíte k cíli.

Huawei Watch 3 a Watch 3 Pro

Huawei Watch 3 (Pro) se také zaměřují na sportovní a aktivity. Například vůbec poprvé podporují měření tělesné teploty. Sledují také glukózu v krvi, detekují pád a obsahují funkci SOS, proto můžete chytré hodinky využít ke sledování zdraví v reálném čase. nabízí se také připomenutí důležitých drobností, na které se snadno zapomíná, například pitného režimu či braní léků. Sledovat pak dokážou stovku různých sportovních aktivit.

Solidně na tom novinky budou po stránce výdrže. V případě Watch 3 výrobce slibuje 3denní výdrž při běžném používání s chytrými funkcemi. Pakliže byste zvolili režim extrémně dlouhé výdrže, kdy se spousta funkcí omezí, prodlouží se výdrž na 14 dní. Větší model Watch 3 Pro se pochlubí při standardním používání 5 dny na jedno nabití, případně 21 dny v režimu extrémní výdrže.

Ceny Huawei Watch 3 (Pro) by měly startovat od 9,5 tisíc) korun za základní verzi, přičemž varianta Pro má stát až 13 tisíc korun s daní. Na českém trhu se objeví hodinky Watch 3 v průběhu července.

Technické parametry Huawei Watch 3

Kompletní specifikace
Konstrukce46,2 × 46,2 × 12,2 mm, 54 g, odolnost: IP68
Pásekumělý, vyměnitelný: ano, zapínání: motýlová spona
DisplejAMOLED, 1,43" (466 × 466 px), tvar: kruhový
Systémproprietální, kompatibilní s: Android, iOS
Datové funkceBluetooth: 5.2, Wi-Fi: 802.11a/b/g/n/ac, mobilní sítě: LTE, NFC: ano
Chipset
PaměťRAM: 2 GB, vnitřní paměť: 16 GB, paměťové karty: ne
Akumulátor? mAh, nabíjení: ?
Dostupnostčervenec 2021,

Technické parametry Huawei Watch 3 Pro

Kompletní specifikace
Konstrukce48 × 49,6 × 14 mm, 63 g, odolnost: IP68
Pásekkožený, vyměnitelný: ano (22 mm), zapínání: motýlová spona
DisplejAMOLED, 1,43" (466 × 466 px), tvar: kruhový
Systémproprietální, kompatibilní s: Android, iOS
Datové funkceBluetooth: 5.2, Wi-Fi: 802.11a/b/g/n/ac, mobilní sítě: LTE, NFC: ano
Chipset
PaměťRAM: 2 GB, vnitřní paměť: 16 GB, paměťové karty: ne
Akumulátor? mAh, nabíjení: ?
Dostupnostčervenec 2021,
Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nejživější diskuze