HTC představilo sportovní kameru RE, konkurenta GoPro

6

Spekulace z poslední doby se vyplnily a HTC kromě nového telefon HTC Desire EYE představilo i novou sportovní kamerku HTC RE. Ta má za cíl konkurovat například řadě Hero od GoPro a poslouží hlavně pro sportovní účely a outdoorové aktivity.

HTC se snaží inovovat co to jde a na nejnovější konferenci kromě nového telefon HTC Desire EYE představilo také sportovní kamerku HTC RE. Ta má zaujmout hlavně netradičním válcovitým designem a pestrou škálou funkcí. Válcovitý tvar kamery byl vybrán kvůli dobré ergonomii, která dovolí pevný úchop. V držáku kamery je navíc senzor, který kameru automaticky zapne, jakmile ji vezmete do rukou, takže ji nemusíte zapínat ručně.

TIP: HTC Desire EYE: voděodolný a zaměřený na selfie

HTC RE

Co se technické stránky týče, pak v kameře najdeme 16Mpx CMOS senzor s možností natáčet FullHD video a optika snímá obraz pod úhlem 146 stupňů. Přítomné jsou i funkce pro vytváření zpomalených a časosběrných záběrů. Kamera je plně voděodolná, takže nejsou potřeba žádná pouzdra nebo kryty. Spolu s kamerou vychází i mobilní aplikace RE, která vám díky Wi-Fi může nasdílet záběry z kamery přímo do vašeho telefonu. Touto aplikací se dá kamera na dálku také ovládat.

Kamera postupem času také nabídne možnost živého streamování videa na váš YouTube kanál. Dostupné bude HTC RE od 22. října ve Spojených státech a to ve čtyřech barvách. Cena a dostupnost zmíněny nebyly, ale české zastoupení HTC slíbilo doplnění informací jakmile to jen bude možné.

Oficiální snímky kamery a příslušenství

Zdroje: Tisková zpráva

Diskuze ke článku
mo
HTC HTC OK
Yes
Zajímavé :)
sklámaní
Do Čechínistánu to pravdepodobně ani nevíde, škoda no já se tak tešil
Petr
Chci vidět ten krásný držák na helmu... Když už nemají superpixely tak aspoň nepraktický tvar, v ruce outdoor kameru nikdo nedrží a v držáku nepůjde poznat přesné natočení.

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze