Google+ končí a takřka nikomu to nevadí

Google+ končí a takřka nikomu to nevadí
4
  • Po sedmi letech zvoní umíráček službě Google+
  • Za koncem stojí odhalení chyby v bezpečnosti a minimální zájem ze strany uživatelů

V polovině roku 2011 Google spustil svou odpověď na tehdy již velice populární Facebook. Šlo o Google+, který minimálně zpočátku působil velmi ambiciózně. Postupem času se však ukázalo, že pravým konkurentem pro velké sociální sítě nebude a zájem uživatelů klesal. V posledních letech jsme už o službě v podstatě neslyšeli a Google víceméně i pozastavil vývoj či přidávání nových funkcí. Mnozí již možná čekali, kdy Google ohlásí, že se službou končí.

Nyní ten moment nastal, ačkoliv možná poněkud odlišně, než bychom očekávali. Google si v rámci bezpečnostního Projectu Stroble proklepl i službu Google+, ve které objevil zapomenutou bezpečnostní hrozbu. Tu sice Google okamžitě opravil, avšak i tak se vše dostalo na veřejnost. Šlo tedy o první impuls směřující ke konci služby. Dalším klíčovým bodem byl skutečný nezájem uživatelů. Google uvádí, že v 90 % případů se návštěva sociální sítě Google+ vměstnala do pouhých 5 vteřin. Z tohoto důvodu ukončení služby nebude Google nijak zásadně bolet.

Sociální síť Google+ jsme ihned v počátku zachytili také na mobilenet.cz a od prosince 2011 ji využívali. Nízký zájem jsme však pociťovali i my a Google+ jsme loni v červenci definitivně opustili. Pakliže však Google+ nadále využíváte, nemusíte se bát, že se k němu za pár dní nedostanete. Google plánuje službu odstavit až za 10 měsíců a během té doby nabídne snadnou možnost, jak si vše důležité snadno zazálohovat. Můžete se však tradičně pokusit o záchranu. Objevila se již petice za nevypnutí Google+. Podepsat ji můžete zde.

Stáhnout Google+

Google Play (zdarma) App Store (zdarma)

Diskuze ke článku
V. Pfeffer
Mne to treba vadi, FB jsem nikdy nepouzil krome nuceneho prihlaseni na nektere firemni stranky.
Řezňýk
Tak Google + byla dobrá sociální síť na to, aby tam člověk psal, že mu nejede Facebook nebo že se nemůže přihlásit do Tinderu.
Andrej
Fakty fajn, názorová časť o ničom.

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze