Česká hra Tiny Miners ve světě slaví úspěch

Česká hra Tiny Miners ve světě slaví úspěch

Zdánlivě malá česká hra od studia About Fun za dva týdny od svého vydání dosáhla milionu stažení a z výdělků již stihla pokrýt náklady na svůj vývoj. Autoři však neusínají a slibují další aktualizace a nový obsah.

Tiny Miners – videorecenze

Tiny Miners byl oproti WarFriends menším okrajovým projektem, který se tým About Fun rozhodl vydat sám. I když je k tomu vlastně dohnaly okolnosti, kdy Petr Vodák, CEO About Fun, sám v jednom rozhovoru přiznal, že Tiny Miners v EA Chillingo odmítli. Dnes toho ale rozhodně nelitují. Oficiální vydání (například u nás byla hra v předběžné přístupu dostupná dříve) bylo teprve 29. září a již po šesti dnech tým zaznamenal přes milion stažení na iOS. Jistě tomu dopomohlo i promování ze strany Applu, kdy se hra objevila v několika příspěvcích na sociálních sítích a na předním místě v obchodě AppStore.

Z dostupných statistik vyčteme, že na hlavní stranu obchodu se hra dostala ve 140 zemích světa a ve většině z nich se zároveň umístila na žebříčku nejstahovanějších titulů. Například v Rusku se prý držela na prvním místě po dobu několika dní. Autoři se také mohou radovat z výdělků. Ačkoliv nemáme k dispozici konkrétní čísla, vývoj už se prý zaplatil a 50 % veškerého zisku pochází z videoreklamy.

TIP! Hry po česku: About Fun kráčí mezi elitu

Zrovna nyní také vyšla aktualizace, která přidává nový svět s dvaceti úrovněmi a dalšími předměty. Do konce roku mají takové aplikace vyjít ještě minimálně tři. Autoři v budoucnu chtějí zkusit i časově omezené akce s unikátními odměnami.

Stáhnout Tiny Miners

Google Play (zdarma) App Store (zdarma)

Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze