mobilenet.cz
mobilenet.cz
mobilenet.cz mobilenet.cz mobilenet.cz

Bada: jak aktualizovat software? (návod)

autor:
, vydáno:

Platforma Bada není v současnosti příliš rozšířená, přesto jsme na ni nezanevřeli a přinášíme vám návod, jak aktualizovat software vašeho telefonu. Jako demonstrativní vzorek nám posloužil Samsung S8600 Wave 3.

srovnání cen
SAMSUNG S8600 Wave III

U telefonů Samsung s Badou platí, že aktualizaci softwaru lze provést dvěma cestami. Jednak přes program Kies, a také v samotném telefonu, skrze OTA (aktualizace vzduchem) bez potřeby použít počítač. V dnešním návodu vám ukážeme jak metodu, kdy si software aktualizujete přímo v telefonu, tak metodu updatu přes Kies.

TIP: přečtěte si recenzi Samsungu Wave III

Samsung Wave 3 Samsung Wave 3 Samsung Wave 3 Samsung Wave 3

Samsung S8600 Wave 3 - oficiální fotografie

Metoda OTA - co je potřeba?

 • Nabitý telefon, alespoň na 70%
 • Být v přítomnosti bezdrátové sítě Wi-Fi nebo mít aktivován internet v mobilu s vysokým datovým limitem FUP (minimálně 1 GB)

Obecné informace

Aktualizaci jsme provedli na mobilním telefonu Samsung Wave 3 s Badou 2.0. V telefonu nám byla nabídnuta aktualizace na verzi XXLA1. Proces celé aktualizace nám nezabral více jak deset minut. Během této aktualizace doporučuji s telefonem nijak nemanipulovat.

Přehled změn a postřehů aktualizace LA1

 • nová aplikace GTalk
 • podpora Flash 4.0 Lite v internetovém prohlížeči
 • rychlejší fixace satelitů GPS
 • lepší pohotovostní výdrž
 • vyšší výkon, rychlejší rolování notifikační lišty
 • občas dochází ke kostičkování obrazů načtené webové stránky
 • Bada 2.0.

Samsung Wave 3 Samsung Wave 3 Samsung Wave 3

Snímky z fotoaparátu s novým softwarem LA1

Proces aktualizace - metoda OTA

1. Přihlašte se do bezdrátové Wi-Fi sítě nebo aktivuje mobilní data (nutno vyšší FUP limit). Jděte do nastavení -> obecné -> aktualizace softwaru -> aktualizace

Samsung Wave 3 Samsung Wave 3 Samsung Wave 3 Samsung Wave 3

2. Vyskočí vám okno o tom, zda je k dispozici nová aktualizace -> dejte stahovat -> až dojde ke stažení aktualizace, klikněte na instalovat -> telefon se restartuje a instalace aktualizace probíhá na pozadí - tato činnost trvá několik minut. Po aktualizaci je možno telefon standardně používat.

Samsung Wave 3 Samsung Wave 3 Samsung Wave 3

Proces aktualizace v programu Kies

Program Kies slouží nejen k aktualizaci, ale umožňuje také kompletní správu telefonu. Lze i zálohovat a obnovit obsah telefonu (zprávy, kalendář, kontakty, multimediální obsah). Kies nahradí i multimediální přehrávač, v sekci knihovna můžeme synchronizovat obrázky, hudbu i videa s PC. Nabízí také přímý přístup k aplikaci Samsung Apps, kde můžeme stahovat placené i bezplatné aplikace a hry. Podporována je synchronizace s Outlookem i Google účtem.

TIP: Program Kies můžete stahovat zde

Metoda skrze Kies : co je potřeba?

 • Nabitý telefon na minimálně 70%
 • Datový kabel microUSB
 • Počítač nebo notebook
 • nainstalované ovladače a program Kies

1. Po připojení telefonu přes datový kabel a spuštění programu Kies, vyskočí hláška o dostupnosti nového softwaru. Klikněte na aktualizovat.

Samsung Wave 3

2. Program chce, abyste odsouhlasili podmínky, a dále se Vás zeptá, zda chcete zálohovat svůj obsah (uložení). Poté již dochází ke stahování aktualizačního balíku a následné instalaci.

Samsung Wave 3 Samsung Wave 3 Samsung Wave 3

3. Nyní dochází k instalaci nového softwaru. Během aktualizace telefon neodpojujte ani s ním jinak nemanipulujte. Po dokončení se váš telefon restartuje a v programu Kies se objeví hláška o tom, že aktualizace byla zdárně dokončena.

Samsung Wave 3

TIP: přečtěte si recenzi Samsungu Wave III

Jak se Vám dnešní návod líbil? Pokud máte nějaké připomínky, dotazy či tipy k této aktualizaci, přispějte do diskuze pod článkem níže.

Tagy článku: , , , ,

Související články

Recenze Samsung Wave 3: do třetice všeho dobrého | vydáno
33
Užitečné aplikace pro telefony s OS Bada 2.0: 2.díl | vydáno
7
Samsung Wave 3: nová vlna živě z Berlína | vydáno
2

diskuze ke článku (nejnovější příspěvky)

Samozrejme downgrade z vyssej verzie OS Bada na nizsiu sa nerobi cez program Samsung Kies :) J. Jarko
Tak sa vrat spat na povodnu verziu Bada 1.2 co si mal. Da sa to. Kupil som S8500 Wave od ruky pred mesiacom a bola tam Bada 2.0.1 LA1, ale po par dnoch som tam radsej nahodil Bada 1.2 KF3 a spokojnost. Je to ako pises, nieco pribudlo, nieco ubudlo. Vo vysledku je ale verzia 1.2 KF3 stabilna a funkcna. Rozhodne lepsia nez nestabilna Bada 2.0.1 LA1. J. Jarko
Je to nějaký divný. Wave to rozpozná, obrázky, videa atd. to normalně přenese do mobilu. ale když spustím Keis, tak se nedaří připojit. a kontakty tam nemam jak dostat. na palici. David
Já prostě nedokážu ten software aktualizovat. :/ Mám nejstarší S8500 a Badu mám ještě 1.0, při pokusu o aktualizaci z telefonu mi to hlásí že telefon je neregistrován (koupen na netu), přes Kies se mi aktualizace nenabídla a ani po recenzích to nechci zkoušet, tak co s tím? Potřebovala bych návod pro blondýnku :/ Lucka
mne to cez kies zblblo tiež. teraz niečo k bade2. niektoré veci sa poriadne zhoršili. napr. z denníka hovorov zmizli počítadlá hovorov a presťahovali sa hlboko do nastavení, do položky kde by to človek vôbec nečakal. treba otvoriť nastavenia, potom všeobecné a tam otvoriť použitie. podobne je to aj s ekvalizérom. ten z hudobného prehrávača zmizol do nastavení, kde treba vybrať hudobný prehrávač a až tam ekvalizér. takýchto nezmyslov je tam niekoľko. plusom je to, že na úvodnú obrazovku si môžem dať kontakty, pribudla rýchla voľba a na úvodné obrazovky možno dať ľubobolné aplikácie. celkový dojem z bady2 je preto u mňa veľmi rozpačitý. keby som vedel o tých nelogických zhoršeniach, tak by som sa vážne zamýšľal nad tým, či opustím badu 1.2. fryy
Aktualizáciu cez KIES nedoporučujem. Veľa ľudí má problém s nefunkčným telefónom. Telefón sa cyklicky reštartuje po nabehnutí úvodnej obrazovky. Dočítal som sa o tom až po tom, čo mi KIES dnes takto updatol S8530-ku. Samsung túto chybu uznáva ako chybu vlastného softwaru. Ale čo mi to pomôže, keď telefón musí ísť do servisu???. Všetko prebehlo v pohode, kies našiel telefón, ponúkol update,stiahol, nainštaloval a telefón znefunkčnil... Robert
Vůbec bych se nezlobil, kdyby tu bylo o badě více rušno :-( Petr

zobrazit celou diskuzi přidat názor

celkem 7 příspěvků

další zajímavé články na mobilenet.cz

2Komentář: Svět PC se mění. Ukazují Chromebooky cestu kudy dál?
vydáno |
Michal Marek
| článek
Svět počítačů se mění a klasické desktopové systémy se více či méně sbližují s těmi mobilní. Zářným příkladem hlubšího sbližování je Chromebook R 13 od Aceru a další Chromebooky, které přišly s podporou aplikací pro Android a konvertibilní konstrukcí a chtějí touto cestou uživatelům přinést mix toho nejlepšího z desktopu i tabletu.
recenze1Recenze hry RollerCoaster Tycoon Touch: svět fantazie
vydáno |
Petr Vojtěch
| recenze |
Vydat se do zábavního parku je vždy skvělý zážitek. Víte, co je ještě lepší? Když si můžete takový park sami navrhnout. Díky této slavné sérii to není žádný problém. Nový díl s podtitulem Touch navíc slibuje konečně pořádný zážitek i na mobilních zařízeních. A my rovnou můžeme prozradit, že rozhodně stojí za to.