ASUS ZenFone 6(Z) nepřekvapivě nabídne Snapdragon 855 a rychlé nabíjení

ASUS ZenFone 6(Z) nepřekvapivě nabídne Snapdragon 855 a rychlé nabíjení
  • Odhalena byla přítomnost Snapdragonu 855 a 6GB operační paměti
  • Premiéra proběhne v polovině května

Aktualizováno 17. 4. 2019

ASUS ZenFone 6(Z) prošel nezbytnou certifikací americkým úřadem FCC, která odhalila několik prvků výbavy. Opět je potvrzen Snapdragon 855 a nově se díky přítomnosti dvojího čísla IMEI dozvídáme, že zařízení bude podporovat dvě SIM karty. Na zadní straně má operovat duální fotoaparát, přičemž hlavní snímač má nabídnout 48megapixelové rozlišení. Dojde též na rychlé nabíjení o výkonu 18 W.

Původní informace ze 2. 4. 2019

Není pochyb o tom, že ASUS plánuje další generaci ZenFonů, protože již oznámil, kdy novinky představí. Stane se tak 16. května a do té doby je ještě nějaký ten týden čas. Můžeme zřejmě počítat s úniky a jeden z nich se nyní povedl skrze Geekbench. Ten odhalil nepřekvapivé informace o procesoru, kterým bude Snapdragon 855. Z toho vyplývá, že by mohlo jít spíše o top model ZenFone 6Z, který nahradí současný ZenFone 5Z se Snapdragonem 845.

ASUS ZenFone 6

Další informace se týká operační paměti, jejíž hodnota má být 6 GB. Je však nasnadě, že ASUS představí více variant a 6 GB nebude maximem. Z tabulky lze vyčíst ještě přítomnost Androidu 9.0 Pie, což ale také není žádné velké překvapení.

Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze