Acer představil nové notebooky Aspire E14 a E15

4

Společnost Acer dnes představila notebooky Aspire E14 a E15, jenž zaujmou především velkým množstvím barevných variant, které nejsou ve světě notebooků běžně k vidění a jsou dobrou příležitostí odlišit se. Pojďme se na novinky detailněji podívat.

Acer představil své nové notebooky Aspire E14 a E15. Jak již z názvu modelů vyplývá, tak E14 disponuje 14" displejem a E15 disponuje větším 15,6" panelem. K dispozici bude několik druhů displejů a také bude možnost volby mezi HD a FullHD rozlišením. Krom toho si může zákazník vybrat variantu s dotykovým panelem, nebo může zvolit variantu bez dotykového panelu. Technologie Zero Air Gap navíc zvyšuje kontrast displeje a zlepšuje viditelnost obrazu ve světlém prostředí nebo na přímém slunci.

Acer Aspire E14

Krom dotykového panelu můžete počítač ovládat i touchpadem, který podporuje gesta v systému Windows 8.1. Klávesnice je typu chiclet a vypadá velmi podobně jako u MacBooků od Applu. Dle výrobce klávesy poskytují pevnou hmatovou zpětnou vazbu při zachování tichého chodu při psaní. Volitelná optická mechanika M-DISC Ready umožňuje zálohu až na 4,7GB M-DISC DVD disky pro bezpečné uložení dat na několik desetiletí. Tímto způsobem lze tedy chránit cenné fotografie, videa či jiná data.

Notebooky Acer Aspire E14 a E15 byly navrženy pro uživatele, kteří vyžadují snadnou přenositelnost, produktivní práci, zábavu, moderní vzhled a cenovou dostupnost. Oba notebooky poskytnou až sedmihodinovou výdrž na baterii a Aspire E 15 se zabudovanou optickou mechanikou patří mezi 15,6" notebooky k těm nejtenčím, inu je vidno, že Acer má praxi ve výrobě tenkých počítačů s mechanikou. Notebooky Aspire E Series s operačním systémem Windows 8.1, až 16 GB paměti a až 1TB pevným diskem jsou osazeny dedikovanou grafikou Nvidia GeForce nebo AMD Radeon pro vyšší herní výkon. Nejnovější procesory AMD nebo 4. generace procesorů Intel Core pak poskytují vyšší výkon a nižší spotřebu energie pro celodenní práci na notebooku.

Acer Aspire E15

Uživatelé mají navíc na výběr mezi mnoha barevnými provedeními, které jim pomohou vyjádřit jejich individualitu. Notebooky Aspire E 14 (14") jsou k dispozici v šesti barvách ‒ černé Piano Black, bílé Pearl White, měděné Glossy Copper, červené Ruby Red, modré Topaz Blue a zelené Jade Green ‒ s geometrickým vzorem na krytu. Notebooky Acer Aspire E 15 (15,6") jsou zase k dispozici v pěti barevných provedeních ‒ černém Midnight Black, stříbrném Titanium Silver, hnědém Tiger’s Eye Brown, modrém Sapphire Blue a červeném Garnet Red, se strukturou s tenkými linkami. Cena zatím nebyla oznámena.

Diskuze ke článku
Lukáš Hrnčárek
Lukáš Hrnčárek
Docela mi to připomíná řadu Sony VAIO E z roku 2010, přinejmenším tím velkým výběrem barev.
Sarkofág
Dobrý den, kdy budou dostupné ve všech barevných provedeni?
fredomgc
"vyplývá", ne "vyplívá"

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze