Xiaomi Mi 11 Lite je prý v přípravě. Očekávejte 120Hz displej a Snapdragon 732G

2
Xiaomi Mi 11 Lite je prý v přípravě. Očekávejte 120Hz displej a Snapdragon 732G
Fotografie: The Pixel
  • Telefon má na zadní straně disponovat trojicí fotoaparátů
  • IPS displej s Full HD rozlišením by měl mít v levém horním rohu průstřel
  • Představení by mělo proběhnout nejdříve v březnu

Xiaomi na samotném konci loňského roku představilo novou vlajkovou loď Mi 11. Mimochodem celosvětově první telefon s procesorem Qualcomm Snapdragon 888. Posléze se objevily informace, že výrobce pracuje také na vylepšené verzi s přídomkem Pro, ta by měla dorazit během února. Nyní se prvně objevují informace i o možné odlehčené variantě Xiaomi Mi 11 Lite.

Xiaomi Mi 11 Lite

Informace pochází od vietnamského youtubera, který si říká The Pixel. Ten odtajnil pravděpodobný vzhled i prvky výbavy možné novinky. Design se mírně liší od Mi 11. Displej má větší rámečky, avšak nadále půjde o kvalitní IPS panel s Full HD+ rozlišením a 120Hz obnovovací frekvencí. V levém horním rohu by měl být průstřel pro potřeby čelního fotoaparátu. Změnou prodej i zadní strana, konkrétně modul s fotoaparáty. Verze Lite má disponovat hlavním 64megapixelovým snímačem, 8megapixelovým ultraširokoúhlým objektivem a 5megapxielovou kamerkou, jejíž účel je v tuto chvíli neznámý. Lze však předpokládat, že půjde o makro, případně portrétní fotoaparát.

Xiaomi Mi 11 Lite

Telefon bude pohánět Snapdragon 732G v kombinaci s 6GB operační pamětí a 128GB úložištěm. Poslední informace hovoří o možné dostupnosti a cenovém odhadu. Pokud se Xiaomi Mi 11 Lite potvrdí, mělo by se představit během března a cena by se mohla pohybovat okolo hranici 9 tisíc korun i s daní.

Diskuze ke článku
Pavel Čabelka
Autor měl určitě na mysli v případě displeje, že "nadále půjde o kvalitní AMOLED displej" než o IPS, to by musel mít telefon na těle někde fyzickou čtečku otisků, a na zádech ani bočním tlačítku to nevypadá 🤷🏼‍♀️

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze