mobilenet.cz
mobilenet.cz
mobilenet.cz mobilenet.cz mobilenet.cz

Vyzkoušeli jsme nepředstavené BlackBerry Mercury (DTEK 70)

autor:
,
Michal Pavlíček
, vydáno:

Těšili jste se na novinku od BlackBerry s hardwarovou QWERTY klávesnicí? My také a nakonec nám štěstí přálo. Navzdory tomu, že jej společnosti BlackBerry ani TCL oficiálně nepředstavily, byl model s neznámým názvem běžně k vidění přímo na stánku výrobce. My jsme si jej tak mohli vyzkoušet, nafotit a natočit. Přinášíme vám tak naše první dojmy.

BlackBerry DTEK70

O BlackBerry Mercury, nebo chcete-li DTEK 70, oficiální název telefon stále nemá, se spekuluje již poměrně dlouho. Všeobecně se předpokládalo, že k oficiálnímu představení dojde již nyní během veletrhu CES 2017. Vše však bylo nakonec jinak a BlackBerry v oficiální tiskové zprávě sice existenci modelu potvrdilo, nicméně představení se vší parádou proběhne až na veletrhu MWC 2017.

BlackBerry DTEK70 BlackBerry DTEK70 BlackBerry DTEK70 BlackBerry DTEK70 BlackBerry DTEK70 BlackBerry DTEK70 BlackBerry DTEK70 BlackBerry DTEK70

Poměrně překvapivě se však bezejmenný model objevil na stánku společnosti a my jsme si jej tak mohli vyzkoušet. Definitivně se tak potvrzuje design novinky, který již známe z mnohých úniků. V horní části se nachází zhruba 4,7palcový displej s netypickým rozlišením 1 620 × 1 080 pixelů. Pod ním najdeme tři senzorová tlačítka a následně již očekávanou hardwarovou klávesnici. Ta má čtyři řády a jeví se nám velmi pohodlně. Dobře se na ní píše a zároveň funguje jako touchpad, stejně jako třeba u modelu Passport. Můžete tak prstem scrollovat v prostředí, což se hodí. Do klávesy s mezerníkem je pak integrována čtečka otisků prstů. Telefon jako celek na nás působí velmi bytelným dojmem, za což může i rozumná tloušťka, kterou odhadujeme lehce nad 8 milimetry. Padne ale velmi dobře do ruky a může za to i zadní pogumovaná strana.

BlackBerry DTEK 70 – CES 2017

Prostředí zajišťuje operační systém Android 7.0 Nougat s úpravou od BlackBerry, která přináší nové funkce i významně posílené zabezpečení. Vše bude shodné se staršími modely řady DTEK. Ačkoliv výrobce byl tajemný jako hrad v Karpatech, sám telefon nám ochotně „proflákl“, že disponuje 32GB pamětí a 3GB operační pamětí. Prostředí nás příjemně překvapilo skvělou plynulostí. Potvrdit můžeme také nový USB-C konektor a akční, uživatelsky definovatelné tlačítko na pravém boku.

BlackBerry DTEK70 BlackBerry DTEK70 BlackBerry DTEK70 BlackBerry DTEK70 BlackBerry DTEK70 BlackBerry DTEK70 BlackBerry DTEK70 BlackBerry DTEK70 BlackBerry DTEK70 BlackBerry DTEK70 BlackBerry DTEK70 BlackBerry DTEK70

Nové BlackBerry tak vypadá velmi nadějně a jistě potěší všechny vyznavače klasického stylu, který nadále prosazuje kanadské BlackBerry. Ačkoliv novinku vyrábí TCL, design vzešel právě od BlackBerry. Nezbývá nyní než si počkat na konec února, kdy dojde k oficiálnímu představení.

BlackBerry DTEK70

Přehledně - Co víme o BlackBerry Mercury (DTEK 70)?

  • 4,7palcový displej s rozlišení 1 620 × 1 080 pixelů
  • tloušťka lehce nad 8 milimetrů
  • 32GB interní paměť
  • 3GB operační paměť
  • Android 7.0 Nougat s úpravou od BlackBerry
  • USB-C konektor
  • akční tlačítko
  • čtečka otisků prstů v mezerníků
  • hardwarová klávesnice reaguje na tahy prstem

Tagy článku: ,

Související články

První dojmy z BlackBerry KEYone, nového pracanta z Barcelony | vydáno
23
BlackBerry KEYone: QWERTY kávesnice a fotoaparát z Pixelu | vydáno
38
BlackBerry KEYone prý dorazí v květnu za 16 tisíc (aktualizováno) | vydáno
22

diskuze ke článku (nejnovější příspěvky)

Mám naprosto stejný názor a lépe bych to nenapsal! A380
Nepodařilo se vám zjistit,zda bude mít Mercury bezdrátové nabíjení? jony85
Môžeš to prosím trochu rozpísať? M
Naprosto s Vámi souhlasím. Vribic
Už aby to tu bolo. Oproti Classicu si prosím lepší foťák, lepšiu baterku a bez zahrievania. Ďakujem. Miki
Měl jsem DTEK50 s těmi parametry a nebylo to ono, nejen kvůli VR apod. Pak jsem přešel na DTEK60 a to je úplně o něčem jiném. Bob
Design je za mě super. Tohle bych si klidně koupil, přestože vlastně tlačítka nepotřebuju. Chtěl jsem Passport, ale začali pozvolna umrtvovat BB10, tak sem nakonec odešel. Přístroj jako takový se mi líbí, ale Android na kterém se navíc stejně většina přenášených předností BB10 chová duplicitně, nechci. JK
No dobře, ale DTEK 50 a 60, ani jeden nejsou s hw klávesnicí. Dobře Passoprt stál cca 16, skorio 17, jak kde, Priv stál 22. BB ví, že má 1 nebo teď možná budou 2 chytré telefony s klávesnicí na celém širém trhu, takže si to nechá zaplatit přes 20, i kdyby to byla výkonově nižší třída. Protože to bude mít i napočetnou cílovou skupinu. už ani korporace tohle houfně nekupují zaměstnancům po stovkách. AleshM
Když tomu tak perfektně rozumíte, jak to že neznáte rozdíl mezi rabatem a marží?
Myslel jsem, že BlackBerry nemá co nabídnout současnému majiteli Passportu, ale tohle vypadá jako možný nástupce. Holt překousnu Android (BB10 by bylo lepší). HW vypadá slušně.

zobrazit celou diskuzi přidat názor

celkem 23 příspěvků

další zajímavé články na mobilenet.cz

9Apple akademie: jak prodloužit výdrž iPhonu?
vydáno |
Michal Marek
| článek
iPhone je, podobně jako další moderní smartphony, mimořádně výkonný a chytrý. Inteligentní funkce ovšem často vyžadují využívání různých senzorů, připojení k internetu i třeba zjišťování polohy, což je náročné na energii a uživatel brzy zjistí, že za výkon a funkčnost smartphonu platíme svou cenu – telefony musíme prakticky denně nabíjet.
9Retro: Sony Ericsson T610 – švédsko-japonská legenda
vydáno |
Michal Pavlíček
| článek
Celou jednu dekádu fungovalo spojení švédského Ericssonu s japonským Sony. Během této nezanedbatelné doby jsme se dočkali hned několika povedených telefonů, které se nesmazatelně zapsaly do mobilní historie. Bezpochyby se mezi ně řadí také kultovní Sony Ericsson T610, který před téměř 15 lety zaujal vzhledem i výbavou.