Vyzkoušeli jsme nepředstavené BlackBerry Mercury (DTEK 70)

Vyzkoušeli jsme nepředstavené BlackBerry Mercury (DTEK 70)

Těšili jste se na novinku od BlackBerry s hardwarovou QWERTY klávesnicí? My také a nakonec nám štěstí přálo. Navzdory tomu, že jej společnosti BlackBerry ani TCL oficiálně nepředstavily, byl model s neznámým názvem běžně k vidění přímo na stánku výrobce. My jsme si jej tak mohli vyzkoušet, nafotit a natočit. Přinášíme vám tak naše první dojmy.

BlackBerry DTEK70

O BlackBerry Mercury, nebo chcete-li DTEK 70, oficiální název telefon stále nemá, se spekuluje již poměrně dlouho. Všeobecně se předpokládalo, že k oficiálnímu představení dojde již nyní během veletrhu CES 2017. Vše však bylo nakonec jinak a BlackBerry v oficiální tiskové zprávě sice existenci modelu potvrdilo, nicméně představení se vší parádou proběhne až na veletrhu MWC 2017.

BlackBerry DTEK70 BlackBerry DTEK70 BlackBerry DTEK70 BlackBerry DTEK70 BlackBerry DTEK70 BlackBerry DTEK70 BlackBerry DTEK70 BlackBerry DTEK70

Poměrně překvapivě se však bezejmenný model objevil na stánku společnosti a my jsme si jej tak mohli vyzkoušet. Definitivně se tak potvrzuje design novinky, který již známe z mnohých úniků. V horní části se nachází zhruba 4,7palcový displej s netypickým rozlišením 1 620 × 1 080 pixelů. Pod ním najdeme tři senzorová tlačítka a následně již očekávanou hardwarovou klávesnici. Ta má čtyři řády a jeví se nám velmi pohodlně. Dobře se na ní píše a zároveň funguje jako touchpad, stejně jako třeba u modelu Passport. Můžete tak prstem scrollovat v prostředí, což se hodí. Do klávesy s mezerníkem je pak integrována čtečka otisků prstů. Telefon jako celek na nás působí velmi bytelným dojmem, za což může i rozumná tloušťka, kterou odhadujeme lehce nad 8 milimetry. Padne ale velmi dobře do ruky a může za to i zadní pogumovaná strana.

BlackBerry DTEK 70 – CES 2017

Prostředí zajišťuje operační systém Android 7.0 Nougat s úpravou od BlackBerry, která přináší nové funkce i významně posílené zabezpečení. Vše bude shodné se staršími modely řady DTEK. Ačkoliv výrobce byl tajemný jako hrad v Karpatech, sám telefon nám ochotně „proflákl“, že disponuje 32GB pamětí a 3GB operační pamětí. Prostředí nás příjemně překvapilo skvělou plynulostí. Potvrdit můžeme také nový USB-C konektor a akční, uživatelsky definovatelné tlačítko na pravém boku.

BlackBerry DTEK70 BlackBerry DTEK70 BlackBerry DTEK70 BlackBerry DTEK70 BlackBerry DTEK70 BlackBerry DTEK70 BlackBerry DTEK70 BlackBerry DTEK70 BlackBerry DTEK70 BlackBerry DTEK70 BlackBerry DTEK70 BlackBerry DTEK70

Nové BlackBerry tak vypadá velmi nadějně a jistě potěší všechny vyznavače klasického stylu, který nadále prosazuje kanadské BlackBerry. Ačkoliv novinku vyrábí TCL, design vzešel právě od BlackBerry. Nezbývá nyní než si počkat na konec února, kdy dojde k oficiálnímu představení.

BlackBerry DTEK70

Přehledně - Co víme o BlackBerry Mercury (DTEK 70)?

  • 4,7palcový displej s rozlišení 1 620 × 1 080 pixelů
  • tloušťka lehce nad 8 milimetrů
  • 32GB interní paměť
  • 3GB operační paměť
  • Android 7.0 Nougat s úpravou od BlackBerry
  • USB-C konektor
  • akční tlačítko
  • čtečka otisků prstů v mezerníků
  • hardwarová klávesnice reaguje na tahy prstem
BlackBerry KEYone
Kde koupit

BlackBerry KeyOne, černá

Diskuze ke článku
Bob
Hmm, 3 GB RAM, tak to tam bude určitě jen Snapdragon 625. Škoda. To je stejné jako DTEK50 a to je slabé. Doufal jsem ve 4 GB a 820 procesor jako má DTEK60, to je paráda. Trochu tím tuhle skvělou koncepci zabili.
Fanoušek BB
Má FM rádio?Bude i v jiné barvě bílé?Díky
Karelman
Telefon nezajimavy jiste drahy, predstaveni zadne, marketing nulovy, nic navic neprinasi a pak ze BB nic neproda. Neni divu, a to same Microsoft ten se klidne CESu ani neucastnil vzdyt naco.
MiDoc
Tohle vypadá docela zajímavě, přemýšlel jsem nad xperii XZ nebo galaxy s7/s7 edge, ale počkám na představení tohohle kusance. Při tý tloušťce by tam mohli dát i slušnou baterku. Naposledy jsem měl classica a celkem spokojenost. Má slot na paměťovku??

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze