mobilenet.cz
mobilenet.cz
mobilenet.cz mobilenet.cz mobilenet.cz

Vodafone zavádí technologii, která 2× zrychlí LTE připojení

autor:
, vydáno:

Vodafone ve spolupráci se společností Huawei spustil v pražské čtvrti Karlín nejmodernější mobilní síť LTE Advanced, která využívá technologii 4×4 MIMO. Tato technologie, přináší ještě rychlejší mobilní internet a lepší pokrytí, zejména uvnitř budov.

Technologie 4x4 MIMO na straně vysílače i koncového zařízení současně kombinuje signál ze čtyř vysílacích, respektive přijímacích, antén a tím významně zvyšuje efektivitu přenosů dat v dostupném frekvenčním pásmu. Z hlediska uživatele je hlavním přínosem až dvojnásobná maximální rychlost, stabilnější signál, zejména ve vnitřních prostorách budov a na hranici dosahu vysílače, a menší spotřeba energie koncových zařízení.

Vodafone logo

Vysílač v Karlíně byl spuštěn na frekvenci 1 800 MHz a umožňuje teoreticky dosáhnout rychlosti až 300 megabitů za sekundu pro stahování dat směrem k uživateli. Podpora na straně koncových zařízení se v současnosti omezuje pouze na několik přístrojů, ale díky nové generaci mobilních procesorů, bude těchto zařízení významně přibývat. Nasazení technologie 4×4 MIMO Vodafone ověřoval s využitím modemu Huawei B5328.

Zdroje: Tisková zpráva

Tagy článku:

Související články

Novela zákona se blíží. Nastane konec retenčních nabídek? | vydáno
14
Vodafone aktualizuje své systémy, o víkendu nepůjdou samoobsluhy | vydáno
2
Vodafone nabídne k rodinnému tarifu 40 GB dat za tisíc korun | vydáno
16

diskuze ke článku (nejnovější příspěvky)

Noo, tak za komunistů byli (byly?) na světě jiné zrůdy, o řády horší, milý Razre. mirek33
Je to tak. Za komunistů bylo líp a modlím se, ať tyto kapitalistické nenažrané zrůdy vyhynou! ^^ Razr
Ano, Lumia950 Allname
Jenže právě tohle by se dělo, protože lidi budou pří volný FUPce sát z ulož.to přiškrcenou rychlostí. cot1122
To nemusí bejt tím. Vodafone má typicky největší potíže v budovách. cot1122
Vodafone by se měl hlavně snažit, aby se s ním dalo, po skoro 15 letech, konečně dovolat v budovách, natož LTE. Plnej signál a hovor se tříští, ztrácí, neni mu rozumět... O tom, že v Brně blízko centru, místama regulérně nemají žádnej signál, ani nemluvím. Něco podobného zkouší O2. Slučováním pásem v Praze na malém území chtějí dosáhnout 300 Mb/s. O latenci se nemluví. Všecko je to propaganda. Na co? Když na to nejsou telefony. AleshM
To není drát co máte jen pro sebe. U rádia by to bylo naprosté mrhání zdroji. Tam je totiž výhodné, když se požadavek odbavi co nejrychleji, ne že tam budeš zabírat sloty na přiškrcene rychlosti. Pepan
Oni jej udělali, jen se o něj pravděpodobně lidé nezajímali, tak ho opět zrušili... Tím mám na mysli akci Vodafonu s FUP 20GB s tím, že po vyčerpání se zpomalí pouze YouTube a jemu podobné služby a vše ostatní zůstává neomezeně. Zákazníci si sami určují, co chtějí, bohužel. Navíc pochybuji, že by lidé byli opravdu všichni ochotni si to pořídit (někteří určitě ano, ale předpokládám, že pro ostatní, pokud by to opět vzniklo, by to bylo buď moc drahé, nebo by jim vlastně stejně nikde nešlo LTE, nebo by to vlastně bylo úplně zbytečné, když to nevyužijí, atp...). Ami
Kdyby radsi udelaly neomezeny fup a rychlost stahovani podle toho kdo si co vybere a zaplati. Rob
Na co tahle technologie, když zůstává FUP?? až bude zrušen FUP, pak bude OK! Insaniya

zobrazit celou diskuzi přidat názor

celkem 14 příspěvků

další zajímavé články na mobilenet.cz

O HTC Vive i o VR obecně s Peterem Frølundem (rozhovor)
vydáno |
Martin Pultzner
| článek
Získali jsme vzácnou příležitost vyzpovídat vysoce postaveného zástupce HTC z oddělení pro virtuální realitu, pana Petera Frølunda. Jak viceprezident HTC Vive pro Evropu hodnotí loňský start prodeje setu HTC Vive, v čem spatřuje výhody a nevýhody VR oproti AR a kde by chtěl vidět virtuální realitu za několik let? To vše a mnohem více se dozvíte v našem podrobném rozhovoru.
recenzeRecenze hry Soul Knight: legenda o rytíři a kouzelném samopalu
vydáno |
Petr Vojtěch
| recenze |
Jak by asi vypadaly rytířské legendy, kdyby v nich místo mečů a kopí hrdinové nosili plamenomety a laserové pušky? Soul Knight je výpravou nebojácného rytíře, který se postaví hordám nepřátel v podzemí. Ani ti nejsou pozadu a vedle zbraní na vás vyrukují i s kouzly. Po každém nebezpečném testu však přichází pořádná odměna.
19Honor V9 představen: vrchol značky s duálním fotoaparátem
vydáno |
Michal Pavlíček
| článek
Čínská značka Honor spadající přímo pod Huawei dnes oficiálně představila zbrusu nový a špičkově vybavený model s označením V9. Novinka se může pochlubit výbavou, která koresponduje s telefonem Huawei Mate 9, avšak na zadní straně najdete například duální fotoaparát schopný pořídit 3D snímek. Obří displej dostal do vínku také vysoké Quad HD rozlišení.