mobilenet.cz
mobilenet.cz
mobilenet.cz mobilenet.cz mobilenet.cz

Vodafone zavádí technologii, která 2× zrychlí LTE připojení

autor:
, vydáno:

Vodafone ve spolupráci se společností Huawei spustil v pražské čtvrti Karlín nejmodernější mobilní síť LTE Advanced, která využívá technologii 4×4 MIMO. Tato technologie, přináší ještě rychlejší mobilní internet a lepší pokrytí, zejména uvnitř budov.

Technologie 4x4 MIMO na straně vysílače i koncového zařízení současně kombinuje signál ze čtyř vysílacích, respektive přijímacích, antén a tím významně zvyšuje efektivitu přenosů dat v dostupném frekvenčním pásmu. Z hlediska uživatele je hlavním přínosem až dvojnásobná maximální rychlost, stabilnější signál, zejména ve vnitřních prostorách budov a na hranici dosahu vysílače, a menší spotřeba energie koncových zařízení.

Vodafone logo

Vysílač v Karlíně byl spuštěn na frekvenci 1 800 MHz a umožňuje teoreticky dosáhnout rychlosti až 300 megabitů za sekundu pro stahování dat směrem k uživateli. Podpora na straně koncových zařízení se v současnosti omezuje pouze na několik přístrojů, ale díky nové generaci mobilních procesorů, bude těchto zařízení významně přibývat. Nasazení technologie 4×4 MIMO Vodafone ověřoval s využitím modemu Huawei B5328.

Zdroje: Tisková zpráva

Tagy článku:

Související články

Používáte samoobsluhu Můj Vodafone? Můžete vyhrát tarify či telefony | vydáno
2
Samoobsluhy budou mimo provoz, Vodafone zaktualizuje systémy | vydáno
3
Vodafone v říjnu: nové Xperie, iPhony a zajímavé slevy | vydáno
3

diskuze ke článku (nejnovější příspěvky)

Noo, tak za komunistů byli (byly?) na světě jiné zrůdy, o řády horší, milý Razre. mirek33
Je to tak. Za komunistů bylo líp a modlím se, ať tyto kapitalistické nenažrané zrůdy vyhynou! ^^ Razr
Ano, Lumia950 Allname
Jenže právě tohle by se dělo, protože lidi budou pří volný FUPce sát z ulož.to přiškrcenou rychlostí. cot1122
To nemusí bejt tím. Vodafone má typicky největší potíže v budovách. cot1122
Vodafone by se měl hlavně snažit, aby se s ním dalo, po skoro 15 letech, konečně dovolat v budovách, natož LTE. Plnej signál a hovor se tříští, ztrácí, neni mu rozumět... O tom, že v Brně blízko centru, místama regulérně nemají žádnej signál, ani nemluvím. Něco podobného zkouší O2. Slučováním pásem v Praze na malém území chtějí dosáhnout 300 Mb/s. O latenci se nemluví. Všecko je to propaganda. Na co? Když na to nejsou telefony. AleshM
To není drát co máte jen pro sebe. U rádia by to bylo naprosté mrhání zdroji. Tam je totiž výhodné, když se požadavek odbavi co nejrychleji, ne že tam budeš zabírat sloty na přiškrcene rychlosti. Pepan
Oni jej udělali, jen se o něj pravděpodobně lidé nezajímali, tak ho opět zrušili... Tím mám na mysli akci Vodafonu s FUP 20GB s tím, že po vyčerpání se zpomalí pouze YouTube a jemu podobné služby a vše ostatní zůstává neomezeně. Zákazníci si sami určují, co chtějí, bohužel. Navíc pochybuji, že by lidé byli opravdu všichni ochotni si to pořídit (někteří určitě ano, ale předpokládám, že pro ostatní, pokud by to opět vzniklo, by to bylo buď moc drahé, nebo by jim vlastně stejně nikde nešlo LTE, nebo by to vlastně bylo úplně zbytečné, když to nevyužijí, atp...). Ami
Kdyby radsi udelaly neomezeny fup a rychlost stahovani podle toho kdo si co vybere a zaplati. Rob
Na co tahle technologie, když zůstává FUP?? až bude zrušen FUP, pak bude OK! Insaniya

zobrazit celou diskuzi přidat názor

celkem 14 příspěvků

další zajímavé články na mobilenet.cz

recenze3Recenze Sony Xperia X Compact: změna je život
vydáno |
Michal Šrajer
| recenze
V dnešním světě obrů je těžké najít zařízení, které by nedělalo mnoho kompromisů a přitom nabídlo malé rozměry. Jedním z posledních takových je Sony se svou sérií Compact. Letos však Sony novou Xperií X Compact tak trochu obrátilo koncept této řady vzhůru nohama a zasloužilo se tak o celkem rozporuplné přijetí. Zaslouží si zatracení či naopak chválu?
recenzeRecenze hry Dan The Man: reinkarnovaný Metal Slug
vydáno |
Petr Vojtěch
| recenze |
Občas máte pocit, že jsou všechny dnešní hry stejné a kazí je free-to-play prvky. O to víc vás potěší, když narazíte na nějaké milé překvapení. Dan The Man při hraní evokuje skvělou sérii Metal Slug, především díky výborné kombinaci plošinovky s komplexním soubojovým systémem. Nechybí ani humor nebo hromady nepřátel.

 

Nevystavujte se rizikům spojených s nákupem mobilních telefonů, které nejsou určeny pro český trh.
Nakupujte na oficiálních značkových e-shopech Samsung, iSetos a iSpace.cz.