Twisto
recenze

Twisto

Nakupujte rychle, plaťte moderně
21

Málokoho baví placení účtů, ale co když existuje možnost, jak si placení odložit a navíc zpříjemnit? Pokud často platíte spoustu nepřehledných faktur a chcete ulevit svým starostem, je tu Twisto, které platí za vás. Tedy alespoň po určitý čas. Vše přehledně, pod palcem mobilní aplikace a navíc on-line. Zajímá vás více? Pak jste tu správně.

Twisto jako služba funguje již několik dlouhých let, přesto se nedá říct, že by se dostala do širokého povědomí. Není to snad proto, že by služba jako taková nebyla zajímavá a nenašla by využití, ale jelikož se společnost prozatím nesnaží o výrazné marketingové kampaně. To se však časem může i změnit, Twisto totiž plánuje velké novinky. Primární otázka zní ale jasně – co vůbec Twisto je?

Twisto

Ve stručnosti, Twisto je elegantní on-line odložená platba. Že nevíte, co si pod tím představit? Nevadí, v dnešním souhrnu se dozvíte vše důležité.

Původní záměr Twista

Twisto vzniklo jakožto náhrada za dobírku, svého času bylo Twisto označováno jako Dobírka 2.0. Proč? Dobírka je v České republice stále velice populární, dala by se označit za takového Švejka, co se platby za zboží týká. Lidé chtějí mít jistotu, že jim zboží dojde a mohou si ho případně i překontrolovat. Pokud platí dopředu, vyvstávají obavy z nedodání, případně jiného podvodného jednání. Zvláště okolo velkých svátků (například Vánoce) vzniká spoustu nových e-shopů, které svátky nepřežijí, společně s nimi pak zmizí i peníze, které lidé uhradili dopředu. Není to samozřejmě pravidlo, kontrol je zvláště v těchto obdobích mnohem více, avšak stále platí, že je nutné držet se na pozoru.

Twisto se principu dobírky chytilo a snažilo se jej trochu vylepšit. Pokud daný e-shop implementoval Twisto jako platební metodu, zákazník nic neplatil, přesto mu zboží došlo. Samozřejmě taková objednávka musela splňovat určitý strop, který se postupem času ustálil na 5 tisících korunách. Zákazník měl následně 14 dní na uhrazení svého závazku. Pokud však o zboží zájem neměl, vrátil jej zpět do e-shopu a v podstatě neplatil ani korunu, pouze případné náklady na vrácení zboží prodejci.

Svého původního záměru se Twisto drží doposud, svoje služby však značně upgradovalo a do budoucna se chystají i další novinky. Nebudeme však předbíhat a zaměříme se na aktuální tvář Twista.

Twisto nyní...

Twisto je nyní charakterizované jako odložená platba. Za dobu existence si platební metodu Twisto implementovalo několik desítek poměrně oblíbených e-shopů, zákazníci tak mají poměrně velký výběr. Hned na začátek je dobré upozornit na fakt, že Twisto sdružuje pouze e-shopy, které mají jistou tradici – v nabídce tak povětšinou nenaleznete nově vzniklé či špatně hodnocené e-shopy. Tím tedy Twisto šetří práci – samo dobře ví, kterým e-shopům důvěřuje, což je i dobré znamení pro kupujícího. Pokud by přeci jen nějaký problém nastal, stále je to Twisto, skrze které můžete problémy řešit, což je mnohdy jednodušší než vlastní komunikace s e-shopem.

Zapojené e-shopy

Zapojené e-shopy naleznete na webu služby.

Jakmile si vyberete e-shop a nakoupíte, přichází na řadu placení. E-shop s implementovanou službou Twisto tuto možnost samozřejmě nabídne.

Jakmile odešlete objednávku s platební službou Twisto, nastane asi 1 až 2 vteřiny dlouhá odmlka, která je v celém procesu prakticky to nejdůležitější. Twisto totiž na pozadí zkoumá, jestli je daný zákazník solventní a je mu schopno krátkodobý úvěr poskytnout. Pokud vše proběhne hladce, e-shop vám poděkuje za objednávku a zároveň vám dorazí několik e-mailů a SMS zpráv: jednak potvrzení objednávky z e-shopu a také z Twista, které si vaši e-mailovou adresu a telefon propůjčilo z objednávkového procesu. Pokud Twisto platbu neschválí, je nutné objednávku opakovat, avšak nyní již bez možnosti zvolit platbu Twistem. Této službě (čili nákupu bez registrace u Twista) se říká Twisto Now.

Diskuze ke článku
Petr Krunčík
Službu Twisto už používám delší čas a jsem stoprocentně spokojený. Konečně platební metoda, která mě neoškubává nesmyslnými poplatky za bůhví co! Při vrácení zboží do e-shopu naprosto dokonalé. Zaplatím pouze dopravu a společnost Twisto si peníze zpět vyžádá sama.
Guillemot
Dobře pokud jsem se službou spokojený a využiji ji třeba jen jednou měsíčně tak mě to bude stát 29kc? A Není třeba nějaká hodnota nákupu po které už je vedení účtu zdarma? Tohle mě totiž docela odrazuje..
blablon
spatne to neni, ale radsi poskytnu osobni udaje bance nez Twistu, vyridim si klasickou kreditni kartu - jsou i bez poplatku a mam vlastne to same (nebo spis jeste lepsi), a bez otravne aplikace v telefonu...
Míša
Já Twistu Nevěřím

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze