Testujeme Samsung Galaxy Ace 2: první dojmy a videopohled

41

Samsung Galaxy Ace 2 se od svého předchůdce opravdu výrazně liší a ve všech oblastech výbavy došlo ke změnám. Stane se z této novinky prodejní šlágr? Díky většímu displeji s jemnějším rozlišením, dvoujádrovému procesoru či NFC konektivitě je to klidně možné. Novinka nás zatím mile překvapuje, i když pár pih na kráse by se našlo. Jaké jsou naše celkové první dojmy?

Samsung Galaxy Ace 2 – oficiální fotografie

Samsung Galaxy Ace patří mezi nejlepší zařízení střední třídy. I přes zpočátku vyšší cenu vzhledem k výbavě se toto zařízení velmi dobře ujalo a setkalo se s více než vřelou odezvou ze strany uživatelů i zákazníků. Přesto mělo několik slabin, mezi které patřilo třeba slabší rozlišení nahrávaného videa, malá paměť RAM nebo horší rozlišení samotného displeje.

I přes přítomnost 3,8 palcového displeje se zařízení stále dobře drží, chválíme výrobce za použití zadního krytu s vroubkováním

Novinku Galaxy Ace 2 bych tipl spíše na třetí generace, než na druhou. Mezi oběma zařízeními jsou totiž obrovské funkční rozdíly i změny. Novinka zcela překopala svoji funkční výbavu a přidala opravdu velké množství změn, které ji spíše řadí na rozhraní střední a vyšší třídy.

Design nijak neoslní ani neuchvátí – opět klasický Samsung, kterých je na trhu mnoho. Tělo je opět zaoblené, zadní kryt není hladký, ale nese vroubkování a jako barevná varianta se ujala opět černá. Tradičně nechybí dvě senzorové klávesy pod displejem a jedna mechanická – hardwarová.

Přední displej povyrostl oproti Galaxy Ace na úhlopříčku 3,8 palce, dostalo se i na vyšší rozlišení 800 x 480 bodů, které je v této třídě solidní a změnou k lepšímu prošla i zobrazovací technologie, která je nově typu TFT PLS. Jemnost zobrazení a stejně tak podání barev jsou líbivé a kontrast i sytost barev jsou dostačující.

Špatně na tom není displej ani s pozorovacími úhly, zobrazení barev je neměnné ani při větším pohledu z úhlu. Nicméně od kritiky výrobce nezůstane ušetřen. Na přímém slunci je čitelnost displeje špatná až nulová. Navíc se velmi snadno patlá a zachycené mastnoty přidají na horší čitelnosti. Zde by se výrobce měl inspirovat Nokií, která používá kvalitní antireflexní folie. Navíc, z pro mě nepochopitelných důvodů, chybí i čidlo pro regulaci jasu displeje. Na přední straně je naopak nově k dispozici i VGA kamera pro videohovory.

Samsung Galaxy Ace 2 – videopohled

Diskuze ke článku
ace3
Nekteri zacinaji testovat, jini uz maji davno otestovano ;)
speciál
Videopohledy máte lepší a lepší (počet shlédnutí na youtube tomu odpovídá) :D.
Jura
Dobrý den, těším se již na recenzi a zkušenosti s výdrží baterie. Dále by mne zajímalo (asi všeobecně u Androidu), zda mohu aplikace instalovat i na paměťovou kartu nebo jsem odkázán jen na velikost paměti v telefonu.

Děkuji za odpověď
Rejpal
1080p nebude? Díky za recenzi...

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze