mobilenet.cz
mobilenet.cz
mobilenet.cz mobilenet.cz mobilenet.cz

Sony přidává do Xperií aplikaci pro blokování nechtěných dotyků

| autor:
, vydáno:

Zná to určitě většina z vás, kteří kdy používali telefon v dešti či dokonce zcela ponořený pod vodu. Najednou se prostě například spustí některá z aplikací, a to i když jste si naprosto jisti, že telefon držíte tak, že se přímo panelu displeje nedotýkáte.

srovnání cen
Sony Xperia ZR

Na vině je právě voda, která vodí elektrický proud a s kapacitní dotykovou vrstvou displeje si občas „může dělat co chce“. Těmto problémům se rozhodlo čelit Sony, které v poslední aktualizaci firmwaru pro model Xperia ZR (v ČR se neprodává) přidalo aplikaci, respektive malou miniaplikaci běžící na pozadí s názvem Touch Block.

Sony Xperia ZR Sony Xperia ZR Sony Xperia ZR
Jako první dostává právě v těchto dnech aktualizaci s miniaplikací Touch Block Xperia ZR

Preview - Sony Xperia ZR: voděodolná vlajková loď v kompaktním těle

Tato miniaplikace poslouží například pokud budete chtít s telefonem, který disponuje mechanickou spouští fotoaparátu, fotografovat a budete mít právě co dočinění s mokrým displejem. Prostě Touch Block aktivujete, displej se zamkne a vy můžete v klidu fotit beze strachu, že nechtěně scénu vyfotíte ještě před doostření skrze mokrý displej. Touch Block můžete například využít také pokud sledujete video skrze vestavěný přehrávač (videopřehrávače třetích stran funkci blokace displeje většinou standardně nabízejí).

Miniaplikace Touch Block Miniaplikace Touch Block
Screenshoty z používání miniaplikace Touch Block na Sony Xperia ZR (Zdroj: secafe.vn)

Aplikace je v současné době dostupná pouze pro majitele modelu Xperia ZR prostřednictvím aktualizace. Prozatím se jedná pouze o beta verzi, takže je pravděpodobné, že finální plnou verzi si bude moci stáhnout kterýkoliv majitel libovolné Xperie s Androidem 4.1 a vyšším z Google Play. Druhou možností, o které se na fórech diskutuje je to, že aplikace zkrátka bude součástí standardní výbavy pouze voděodolných Xperií, kde dává smysl.

Zdroje: xperiablog.net, secafe.vn

Tagy článku: , , , , ,

Související články

Sony Xperia ZR: voděodolná vlajková loď v kompaktním těle | vydáno
55
Aktualizační smršť u Sony: kdy bude Android 4.3 a kdy 4.4 KitKat? | vydáno
109
Sony potvrdilo, které telefony a tablety dostanou Android 4.4 KitKat | vydáno

diskuze ke článku (nejnovější příspěvky)

diky ... tak ze o honami zase nic :-D skvely... Ivan
Bola. Bolo to druhé predstavenie Xperie Z Ultra. Nič nové sa tam neobjavilo. xxx
nevite neco o konferenci sony v parizi 4.7. ? nikde o tom nic neni... Ivan
Tak na také Touchblocky už v Google Play dávno sú. ...
stačí mít aplikaci, kde se dá nastavit focení na hardwarové tlačítko a můžeš fotit pod vodou. Pokud je totiž displej celý namočený do vody, tak se na něm nic nepomačká. Ten touch block se hodí spíš když třeba prší. Vyko
Kdyby melo zetko hardwarovou spoust fotaku tak asi ano ale jinak nwm Ok
Znamená to, že se Zetkem by se teoreticky dalo fotit pod vodu? Aleš
Tak já vodě odolnou xperii teda nemám, ale nezlobil bych se kdyby ji přidali v nějaké z aktualizací která doufám ještě na mou Xperii s přijde..třeba zrovna na verzi 4.2.2 ale úplně nejvíc bych ocenil kdyby mi přidali tu novou funkci pro spárováni s dual shockem 3 kterou mám dojem disponuje Xperia SP. stepo

zobrazit celou diskuzi přidat názor

celkem 8 příspěvků

další zajímavé články na mobilenet.cz

13Příval nových Nubií: představeny modely N2, M2 a M2 Lite
vydáno |
Michal Pavlíček
| článek
Na českém trhu se snaží prosadit značka mobilních telefonů Nubia, kterou má na svědomí čínské ZTE. Aktuálně se její portfolio obohatilo hned o tři nové modely. Vrcholnou novinkou je Nubia M2 s 5,5palcovým Full HD displejem, velkou pamětí či silnou baterií. Obdobně je na tom i model Lite. Nižší střední třídu zastupuje Nubia N2 s dlouhou výdrží.