Sony Ericsson K700i
recenze

Sony Ericsson K700i

14

První zmínky o Sony Ericsson K700 se objevily už v říjnu 2003. I když v té době bylo k dispozici pouze pár špionážních fotografií, ve světových diskusních fórech bylo popsáno mnoho stran dohadami. Díky této obsáhlé recenzi se již teď můžete přesvědčit, jak to nakonec je.

První zmínky o Sony Ericsson K700 se objevily už v říjnu 2003. I když v té době bylo k dispozici pouze pár špionážních fotografií, ve světových diskusních fórech bylo popsáno mnoho stran dohadů a spekulací, až vznikly ony „věrohodné a ověřené“ informace o našlapaném modelu T650, který v mnohém převyšoval později představený S700. (O tom, jak měl T650 vypadat, se dočtete v tomto článku.)

Jenomže v březnu 2004 přišlo oficiální představení a všechno bylo jinak …

Konstrukce

Telefon je vyroben z kvalitních plastů imitujících stříbrný broušený kov.

Přední straně jednoznačně dominuje rozměrný displej, pod který se těsná joystick společně s průhlednými klávesami. Úplně vespodu se nachází tradiční znak QuickShare.

Po otočení telefonu nás zaujme výrazný objektiv fotoaparátu, který v kruhu obklopuje zrcátko pro autoportréty, led dioda pro přisvícení scény a otvor reproduktoru zajišťujícího kvalitní a hlasitý zvuk. Zbytek zadní části telefonu pokrývá odsouvatelný kryt baterie, který zatím drží pevně, nijak se nehýbe a ani nevrže - ostatně jako celý telefon. Obecně bych chtěl pochválit konstruktéry za velice kvalitní provedení, což se třeba o podobně vybavené Nokii 6230 říci nedá.

Na horní straně se nachází tlačítko pro zapínání a skrytý infraport. Na levé straně je tlačítko pro rychlé spuštění fotoaparátu a pod ním tlačítka plus a minus pro regulaci hlasitosti nebo pro zjištění stavu telefonu, kde se vám ukáže datum, aktivní profil, model telefonu, vaše číslo a volná paměť. Sony Ericsson se už bohužel nevrátil ke stavu baterie, což známe například z T68. Naproti těmto tlačítkům, tedy na straně pravé, se nachází tlačítko Online pro přímý přístup na internet. Naštěstí je docela tuhé a dostatečně zapuštěné, takže by se vám nemělo stát, že ho zmáčknete omylem. Na spodní straně je samozřejmě klasický konektor, který je však kryt gumovým štítkem. To se mi zdá jako dosti nešťastné řešení. Velice totiž znepříjemňuje manipulaci telefonu pří jakémkoliv připojovaní.

Ovládání

Hlavními ovládacími prvky telefonu jsou joystick a funkční klávesy, které jsou umístěny vedle něj. Joystick je pětisměrný. Je dostatečně citlivý a přesný. Ti, co už Sony Ericsson někdy měli, možná překvapí, že joystick už tolik nevyčnívá a je více citlivý. Já jsem si na to zvyknul asi za minutu, takže v tom bych rozhodně žádnou překážku nehledal. Velkou novinkou je možnost naprogramovat si ke každému směru joysticku jakoukoliv nabídku z menu, což je velice užitečné.

Funkční klávesy jsou rozmístěny stejně jako u všech předchozích Sony Ericssonů a rovněž mají stejné funkce. Obě horní klávesy slouží k potvrzení aktuální nabídky, která se nabízí přímo nad nimi na displeji. Levá má vždy stejnou funkci jako zmáčknutí joysticku, takže asi u většiny uživatelů uplatnění nenajde. Pravá klávesa většinou nabízí možnost Další, po jejímž zmáčknutí se objeví nabídka k aktuální položce. Například: pokud jste v galerii obrázků a stisknete tlačítko Další, nabídnou se vám možnosti Poslat, Použít, Smazat, … Dále je zde tlačítko, které vás vrátí o úroveň zpět (je označeno otočenou šipkou). Příjemné je to, že když jste někde hluboko v menu a potřebujete se dostat úplně zpět na úvodní plochu, stačí toto tlačítko chvíli podržet. Ušetříte si tím zdlouhavé klikání. Poslední funkční klávesa je označena C a slouží pouze k mazání.

Klávesnice je vyrobena z tvrdého průhledného plastu a je upořádána do tří sloupců. Popisky jsou dobře čitelné, bez podsvícení, i s ním, v jakémkoliv prostředí. Tlačítka jsou dostatečně rozměrná a pohodlně se mačkají. Jsou však díky velkému displeji umístěna hodně dole, tudíž se na telefonu trochu hůře píše. Ale i na to se dá zvyknout.

Displej

Displej je samozřejmě aktivní, má rozlišení 176 x 220 pixelů a podporuje 65 536 barev. To je myslím slušný výkon a Sony Ericsson se díky němu může svou kvalitou zařadit mezi displeje od Samsungu nebo Motoroly. Díky svým rozměrům (36 × 29 mm) je nejjemnějším displejem používaným v současných telefonech. Díky tomu poskytuje výborný a detailní obraz a ani v interpretaci barev a jasu rozhodně nijak nezaostává. Podsvícení displeje je ostatně také velice kvalitní.

Diskuze ke článku
Elfie
Já osobně si myslím, že SE k700i není dobrý telefon. Jeho mínusy jsou třeba takové, že je zpomalený, v zimě má problémy jako že je špatně ovladatelný(a jak už jsem zminovala je i pomalý), dále nemá pamět. kartu, což je také nevýhoda, fot´ák i při přisvětlení v tmavším prostředí úplně na nic, fotí dobře jen na dobrém osvětlení. Potom další nevýhoda je video, zvuk je v pořádku, ale obraz je nekvalitní. Nechápu kdyz má 65 tis. barev, proč to není větší kvalita obrazu. Také ho musím denně nabíjet (několikrát). Proto tento tel. nedoporučuji. A konkurovat mu může hodně telefonů.
th
mně osobně se telefon velmi líbí je hezký a dobrý
disser
v podstate se da souhlasit se vetsinou uvedenych vycitek, krome toho, ze je v zime spatne ovladatelny. ten muj neni ovladatelny nikdy, protoze mi odesel joystick :D nabijim ho jednou za 2-3 dny. ztezovani si na na fotak je bezpredmetne. pokud chces mobil, co umi vyborne fotit, kup si neco novyho. tenhle model byl v dobe svy slavy nejlepe fotici mobil (teda az po s700). a posledni vetu bych zvolil za vtip tydne. :D ukaz mi 2 roky stary mobil, ktery by mohl konkurovat dnesnim mobilum. s touhle kritikou si trochu zaspala dobu ;)
nevim
Ja si ho chci koupit.no aprave nevim.prohližim si všechny všechny možny stranky.no a nakonec jsem usoudila že si ho koupim.

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze