Xiaomi Redmi Note 6 Pro
recenze

Xiaomi Redmi Note 6 Pro

Hliníková placka se čtyřmi fotoaparáty
7

Řadu Redmi Note má Xiaomi vyhrazenou pro modely střední třídy s velkým displejem. Nejnovějším přírůstkem je pak Xiaomi Redmi Note 6 Pro, které nabízí kvalitně zpracované hliníkové tělo, 6,2palcový displej a hned čtveřici fotoaparátů, které využívají umělou inteligenci. Jak si telefon vedl v našem testu?

Konektivita: NFC chybí

Z bezdrátové konektivity máte k dispozici samozřejmě LTE ve všech u nás podporovaných pásmech, dále Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, které podporuje 2,4GHz i 5GHz pásmo, Bluetooth 5.0 a infraport využitelný při ovládání další spotřební elektroniky. Na NFC bohužel výrobce zapomněl. Kabelově se pak připojíte přes dnes již obstarožní microUSB. Slabou náplastí je pak alespoň podpora USB OTG.

Pro navigování nabízí telefon maximální výbavu. Kromě amerického GPS je zde ruský GLONASS, čínské BeiDou i nejnovější evropský GALILEO. Nalezení a zafixování polohy je skutečně záležitostí sekund a svou polohu si telefon drží i při horším výhledu na oblohu. Při pěší turistice oceníte i přítomnost elektronického kompasu.

Líbilo se nám
 • Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac
 • Bluetooth 5.0
 • infraport
 • OTG
 • GALILEO
 • elektronický kompas
Nelíbilo se nám
 • starší microUSB
 • chybějící NFC

Fotoaparát: duální fotoaparát vpředu i vzadu

Hlavní snímač zadního fotoaparátu má rozlišení 12 Mpx a sekundární 5 Mpx. Druhá čočka zde slouží pouze k vytváření rozmazaného pozadí. To platí i v případě předního fotoaparátu, který kombinuje rozlišení 20 + 2 Mpx. Zadní fotoaparát ale oproti přednímu disponuje automatickým ostřením a přisvětlovací dvoutónová LED diodou a optickou stabilizací. Vepředu se musíte spokojit s fixním fokusem a přirozeným světlem.

Vestavěná fotoaplikace nabízí jednoduché a přehledné prostředí. Najdete zde sice i manuální režim, ale síla fotoaparátu je v automatice, která k přiřazení vhodného režimu na základě snímané scény používá umělou inteligenci. Ta by měla zvládnout rozpoznat 206 různých typů scén ve 25 kategoriích. V praxi jsem však výraznější rozdíl mezi zapnutou a vypnutou umělou inteligencí nepozoroval.

Kvalitu fotek z hlavního fotoaparátu lze v dané cenové relaci označit za dobrou. Platí to však především za dostatku světla. Takové snímky jsou dokonce velice dobré, s prokreslenými detaily a věrnými barvami. Při nedostatku světla však rychle přibývá šumu a detaily se ztrácí. Na noční fotografování se pak již vůbec telefon nehodí.

Slušné jsou i fotografie z předního fotoaparátu, i když u nich při nedostatku světla dochází ke zhoršování kvality a přibývání šumu rychleji než u zadního fotoaparátu.

Xiaomi Redmi Note 6 Pro – 1080p, exteriér

Nahrávané video může mít maximální rozlišení Full HD s 30 snímky za vteřinu. Ukládá se ve formátu MP4. Na výběr máte rovněž zpomalené, zrychlené a časosběrné video. Barevné podání i ostrost videa jsou dobré a stabilitě pomáhá i elektronická stabilizace. Bohužel jsem se při jeho přehrávání setkal se sekáním.

Líbilo se nám
 • solidní obrazová kvalita
 • duální přední fotoaparát
 • AI
Nelíbilo se nám
 • horší obrazová kvalita v noci
 • slabší video

Software: Oreo s MIUI

Jako operační systém použilo Xiaomi Android 8.1.0 Oreo, který doplnilo o svou vlastní nadstavbu MIUI 9.6.6. Výrobce však garantuje brzkou aktualizace na Android 9 Pie a MIUI 10. Pokud jste již někdy měli telefon značky Xiaomi, nebude to pro vás nic nového. V prostředí mimo jiné chybí seznam aplikací, které se umísťují podobně jako u Applu či dalších čínských launcherů přímo na domácí obrazovku. Výrazně přepracovaná je i notifikační lišta a nastavení systému.

Ve verzi 9 přináší MIUI i některé zajímavé funkce, jako je již zmiňované ovládání gesty nebo druhý prostor, který umožňuje vytvořit v telefonu zcela oddělený uživatelský profil, takže si můžete například oddělit práci a soukromí. Praktická je pak rovněž funkce Duální aplikace, která umožňuje používat aplikace pod dvěma různými účty. S bloatwarem to výrobce nijak výrazně nepřehání. Do telefonu předinstaloval především své vlastní aplikace, ale i například aplikace od Microsoftu, které můžete jednoduše odinstalovat.

I přes poměrně robustní nadstavbu je systém velice dobře optimalizovaný. Telefon běžel zcela plynule bez jakéhokoli zpomalování a zasekávání. Stejně tak jsem se nesetkal s žádným pádem aplikací nebo restarty.

Líbilo se nám
 • Android 8.1.0 Oreo
 • propracovaná nadstavba
 • dobrá optimalizace
Nelíbilo se nám
 • někomu nemusí vyhovovat chybějící seznam aplikací
Diskuze ke článku
rumik
Bez NFC (což bych ještě v této třídě pochopil) ale bez USB-C???!!! Halooooo za 2 měsíce rok 2019
Marduch
Pane Škopku, telefon OIS opravdu nemá, prosím opravte tuto dezinformaci v článku. Pouze video disponuje EIS.
ales
na telefonu Xiaomi se da zapnout ctecka obliceje, ale musi se u nej zmenit OBLAST, na INDONEZII, nebo HONG KONG.. A POKUD CHCETE VYUZIVAT TEMATA A MENIT JE, MUSI SE OPET ZMENIT OBLAST, NA SVYCARSKO CI CERNA HORA. TOHLE UZ JE OD XIAOMI REDMI 5. JDE TO I NA REDMI 6, NA NOTE 5, TAK TO MUSI JIT I TADY NA TOMTO.

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze