Xiaomi MiPad
recenze

Xiaomi MiPad

Podařený debut
10

Ambiciózní čínský výrobce Xiaomi to po úspěších s chytrými telefony zkouší i na poli s tablety. Má jasný směr a nemění taktiku. Poctivé zpracování, kvalitní displej a výbava bez zbytečných kompromisů. I tyto přívlastky provázejí nový MiPad se 7,9palcovým displejem. Přidejte si ke všemu ještě velice solidní cenu a máme zaděláno na bestseller.

Datové funkce a internet: verze s LTE chybí

S tabletem budete zřejmě nejčastěji přistupovat k internetu a pro tyto účely je k dispozici pouze Wi-Fi připojení. Samotný prohlížeč je ze strany Xiaomi upraven. Nabízí přehledné karty, možnost tvořit záložky či načtenou stránku sdílet. Snadno si také vynutíte desktop verzi dané stránky. Při zadávání adresy už vám formou malých okýnek naskakují stránky, které zřejmě chcete navštívit. Díky velikosti okýnek s nabízenými stránkami se prstem vždy bezpečně strefíte.

Internetový prohlížeč

Z další konektivity bychom mohli zmínit GPS, které se pojí s určením polohy. Bohužel přímo čip GPS MiPad nemá. Vaší polohu však ukázat umí pomocí internetu. Jistě dále potěší přítomnost Bluetooth nebo USB OTG. Připojíte si například Flash disk nebo externí disk s pomocí redukce.

Závěrečné zhodnocení

Xiaomi se vstup na trh s tablety povedl. Správně vytušilo, jaká velikost je populární a svezlo se na úspěšné vlně. Jenže nezůstalo pasivní. Vytvořilo MiPad, který pěkně vypadá a nepůsobí jako nějaká hračka. Jde o poctivý kus hardwaru, který vás naláká na skvělý displej, na němž se nádherně vyjímá graficky zdařilé a precizně optimalizované prostředí. Výkonu má ale MiPad na rozdávání, stejně tak jako prostoru pro vaše data. Zastane dobře práci i zábavu, neboť má kvalitní zvukový výstup i solidní fotoaparát. Jedinou nevýhodou tak zůstává absence verze MiPadu se slotem pro SIM kartu.

Pokud tedy uvažujete o koupi nového tabletu a velikost kolem 8 palců považujete za ideální, je Xiaomi MiPad horkým adeptem na koupi. Na konkurenci v ničem neztrácí, mnohdy ji naopak převyšuje, a dokáže vše nabídnout za nižší cenu, která aktuálně činí zhruba 8 000 Kč za 16GB variantu. Model s 64 GB prostoru se na náš trh dostane později a jeho cena by měla zůstat pod hranicí 10 000 Kč.

Konkurence

Velkým konkurentem pro MiPad bude Apple iPad mini Retina, který boduje tělem z ušlechtilejších materiálů. V ostatních ohledech jsou však oba tablety vyrovnané. MiPad nabízí snad jen lepší fotoaparát. Rozhodnou tak sympatie k prostředí a případně cena, která je u MiPadu o 2 000 Kč níže.

Apple iPad mini Retina

Možná ještě více však MiPadu zatopí NVIDIA Shiled Tablet, který se začíná prodávat rovněž za cenu kolem 8 000 Kč a výbava téměř kopíruje dnes testovaný MiPad. Shiled tablet nicméně zaostává u displeje a fotoaparátu, boduje naopak herními funkcemi s ovladačem nebo vestavěným stylusem.

NVIDIA Shield Tablet

Pokud hledáte mezi zavedenými výrobci je tu duo z Jižní Koreji. Samsung Galaxy Tab S 8.4 nabízí ještě kvalitnější displej a tenčí tělo. Bohužel prostředí není zdaleka tak plynulé jako u MiPadu a cena je vyšší o zhruba 2 000 Kč. Druhý bojovník z jihokorejského poloostrova se jmenuje LG G Pad 8.3 a získat si vás chce především nízkou cenou. Má však slabší hardware, fotoaparát i displej.

Samsung Galaxy Tab S 8.4 a LG G Pad 8.3

Tablet Xiaomi MiPad nám na test zapůjčil e-shop xm.cz, kde jej můžete zakoupit.

xiaomi-mipad
Klady
 • příznivá cena
 • výkonný procesor nVidia Tegra K1
 • podporuje paměťové karty
 • existuje i v 64GB verzi
 • slušné fotoaparáty
 • propracované a optimalizované prostředí MIUI
 • nejnovější Android 4.4.4
 • stereo reproduktory
 • skvělý displej
 • kvalitní dílenské zpracování
 • zdařilý vzhled
Zápory
 • neexistuje verze s podporou 3G/LTE
 • nemá GPS
Diskuze ke článku
mikis
Jste jsi opravdu jistý že MiPad obsahuje čip GPS?
Martin P.
Žádný tablet nebo telefon jen a pouze pomocí Wifi nikdy na !!!100%!!!! polohu nenajde. Může za určitých podmínek najít , nikoliv musí a už vůbec né přesně


Jinak ten tablet krom onoho GPS nemá a prý ani mít !!! nebude !! GSM ( 2/3G) , když si člověk uvědomí že za tuhle cenu bude Nexus 8 není to zas tak už zase super.

Jinak podle všeho neobsahuje ani akcelerometr , to je zase dobré pro ty co hrají hryTakže teďka super , ale nějaké globální konkurence být nemůže být řeč.
Lukáš Tankovič
Lukáš Tankovič
Chcel by som upozornit redakciu,ze Sony vydalo novy model, Sony Xperia M2 Aqua.
Marek
Dobrý den. Rád bych se zeptal na kvalitu samotného zpracování tabletu, jestli vše lícuje jak má, jestli nikde nic nevrže a podobně. Zajímalo by mě taky, jestli jsou záda tabletu až příliž náchylná na poškrábání, protože z fotek to vypadá, že asi bohužel ano. Ďěkuju.

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze