Xiaomi Mi3
recenze

Xiaomi Mi3

čínský lístek do první třídy

Čínský výrobce Xiaomi v našich končinách již patří mezi známý pojem. Jeho modely Mi2S a Mi2A oslnily. Nyní přichází nástupce, který staví na osvědčených základech, avšak jeho ambice míří do absolutních výšin. Pětipalcový FullHD displej, výkonný procesor nebo 13megapixelový fotoaparát. Mají se zavedení výrobci obávat?

Koncem minulého roku se na českém trhu začaly ve větší míře objevovat telefony se značkou Xiaomi a ihned si získaly nespočet fanoušků. Čemu za to vděčí? Velmi dobré výbavě, spolehlivému prostředí a vcelku příznivé cenové politice. Na podobné vlně se bude chtít letos svézt nástupce Xiaomi Mi3. Jeho výbava již postrádá kompromisy a míří do nejvyšších sfér. K potvrzení postačí třeba jen letmý pohled do tabulky v tomto článku.

Xiaomi Mi3 - oficiální fotografie

Aktuálně máme na test čínskou variantu modelu Xiaomi Mi3, která nabízí procesor nVidia Tegra 4. Mezinárodní varianta, která zatím nebyla k dispozici, nabídne Qualcomm Snapdragon 800. Náš testovací kus zároveň také nepodporuje evropské 3G sítě. Vše ostatní je ale shodné s evropským modelem a naše poznatky tak bude možné aplikovat i na něj.

Technické parametry Xiaomi Mi3

Kompletní specifikace
Konstrukce144 × 72 × 8,1 mm, 141 g, konstrukce: klasická, odolnost: ne
DisplejTFT IPS, 5" (1 080 × 1 920 px), dotykový: kapacitní
Fotoaparátano, 13 Mpx (4 032 × 3 120), LED dioda, autofocus, video: ano (1 920 × 1 080 px, 30 FPS)
ChipsetQualcomm Snapdragon 800 MSM8974, CPU: 4×2,3 GHz, GPU: Adreno 330
PaměťRAM: 2 GB, vnitřní paměť: 16 GB / 64 GB, paměťové karty: ne
Datové funkceHSPA: 42 / 5,76 Mb/s, LTE: ne, Wi-Fi: 802.11a/b/g/n, Bluetooth: 4.0, NFC: ano
Operační systémAndroid 4.3
Navigacevestavěná GPS: ano (A-GPS), Google Mapy, elektronický kompas
Akumulátor3 050 mAh, bezdrátové nabíjení: ne, doba nabíjení: 3:52 hodin
Dostupnostúnor 2014,

Xiaomi Mi3 – videopohled

Obsah balení

Základní balení je vcelku chudé. Pochválit tak můžeme například opravdu bytelnou krabičku s recyklovatelného papíru. V ní najdete jen nabíječku a USB kabel. Je však možné, že se evropské balení může mírně odlišovat, například přibalenými sluchátky, která zde chybí.

Obsah balení

Design a konstrukce

Vzhled telefon na vás zřejmě zapůsobí. Xiaomi se rozhodl pro jasně rozdělenou kombinaci oblých hran a ostřeji řezaných míst. Oblé hrany najdeme na bocích telefonu, což je správná volba. Velký telefon se díky tomu dobře drží. Naopak pravé úhly hledejme na spodní a vrchní straně. Jen tak pro zajímavost, Mi3 můžete postavit na spodní stranu a nespadne. Samotné rozměry vystoupaly na 144 × 72 × 8,1 milimetrů. Jak již bylo nastíněno, držení je pohodlné i v mé menší ruce. Hmotnost 141 gramů je adekvátní k velikosti a použitým materiálům.

Design kombinuje oblé tvary s ostřeji řezanými

Čelní stranu samozřejmě okupuje displej, pod kterým je trojice senzorových tlačítek. Ta jsou podsvětlena a mají vibrační odezvu. Co mi při používání mírně vadilo, bylo umístění tlačítka se šipkou zpět zcela doprava. Uvítal bych spíše opačnou stranu. Avšak jde samozřejmě pouze o zvyk. Naopak se mi líbí, že jsou tlačítka viditelná jen při rozsvícení. Nad displejem se nachází logo výrobce, nezbytná čidla, čelní kamerka, reproduktor a také informační LED dioda. Ta bliká, dokud si zmeškanou událost nepřečtete. Pro notifikace, hovory a SMS jde navolit konkrétní barvu blikání. Paleta barev obsahuje sedm různých variant. Pokud vám blikání vadí, jde zcela vypnout. Opravdu příkladné zpracování, například HTC by se mohlo učit.

Levý bok je zcela prázdný a můžeme se rovnou přesunout na horní hranu. Zde nacházíme 3,5 mm jack konektor a šuplíček pro SIM kartu. K jeho otevření je potřeba speciální drátek, který najdete v krabici. K mému překvapení Xiaomi zvolilo běžnou velikost SIM karty (mini SIM). Nabízí se tedy zamyšlení nad tím, že zmenšování SIM karet nemá v podstatě žádné opodstatnění, obzvlášť u takto velkých přístrojů. V každém případě, pokud přejdete na Xiaomi Mi3 ze staršího telefonu, nebudete se trápit s ořezáváním vaší SIM karty. Pravý bok je domovem pro tlačítka a nutno říci, že skvěle zpracovaná tlačítka. Mají ideální zdvih a pohodlně se tisknou. Nedocenitelné především u odemykací klávesy. Zbývá nám spodní strana, v jejímž levém kraji se krčí micro USB konektor. Uprostřed spodní hrany se pak nachází průduch hlasitého reproduktoru.

Tenký profil přijde vhod

Zadní strana je celá stříbrná, což líbivě ladí s černou čelní plochou. Najdeme na ni jen logo výrobce a v levém horním rohu fotoaparát s dvojitým LED diodovým bleskem, o kterém bude řeč později v příslušné kapitole.

Zadní strana je narozdíl od čelní celá stříbrná

Závěrem této části se tradičně dostáváme ke konstrukčnímu zpracování, které nelze ohodnotit jinak než jedničkou. Telefon je sice celý plastový, ale díky unibody konstrukci neskutečně pevný. Opravdu je velký rozdíl uchopit například Galaxy S4 od Samsungu a Mi3 od Xiaomi. Čínský kousek působí mnohem robustněji a bytelněji. V tomto ohledu tedy Xiaomi není co vytknout.

Za zapůjčení Xiaomi Mi3 děkujeme e-shopu Xiaomimobile.cz

Diskuze ke článku
Andrew Dayn Zelený
Andrew Dayn Zelený
Dobrý den, jen malé poupravení MI3 nemá LTE :) má procesor MSM8274AB.
Sibstr
Docela by mě zajímalo, kde jste přišli na to, že tenhle předraženej krám má LTE?
Také by mě zajímalo, kdo dá v dnešní době 12k za telefon bez LTE?
Fedik
Hroznej krám další předražená jebka z číny,pro prvnáky.
Marko
Cetl jsem na jinem portalu, ze Mi3 ma problemy s WiFi a bez upravy na samotnem routeru se to na mobilu nepodarilo zprovoznit. Mozna cinske parametry od vyrobce. Nicmene takovyto problem bych pak nechtel resit jako reklamaci.

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze