Xiaomi Mi MIX 2
recenze

Xiaomi Mi MIX 2

Ve stínu svého předchůdce
9

Trend zmenšujících se rámečků v plné síle odstartovalo v loňském roce Xiaomi modelem Mi MIX. Není překvapením, že jsme se letos dočkali nástupce. Ten se snaží jít ve stejných šlépějích, avšak zatímco jeho půdorys se zásadně zmenšil, šířka horního a bočních rámečků naopak lehce narostla. Ve výbavě dále nacházíme výkonný procesor, velmi slušný fotoaparát a potěší i startovací cena.

Konektivita: s LTE můžete počítat

U Mi MIX 2 nenechalo Xiaomi skoro nic náhodě, a tak tu máme rychlou Wi-Fi ac, Bluetooth 5.0 nebo třeba USB-OTG. Zapomenout se nesmělo ani na bezproblémově fungující A-GPS s podporou GLONASS i BDS (BeiDou). Třešničkou na dortu může být podpora všech u nás využívaných LTE frekvencí, která stále není naprostou samozřejmostí u modelů Xiaomi. Výrobce dále nezapomněl ani na NFC.

Líbilo se nám
  • Wi-Fi ac
  • A-GPS, GLONASS i BDS
  • infraport
  • LTE i NFC

Fotoaparát: na špici nedosáhne

Hlavní fotoaparát disponuje 12megapixelovým rozlišením a nadále i čtyřosou optickou stabilizací obrazu. Prostředí aplikace se omezuje na minimum ovládacích prvků a je velmi přehledné i svižné. Přesto si na své přijdou i vyznavači různých režimů. Nechybí ani ten manuální, kde si scénu doupravíte dle vlastních preferencí.

Kvalita snímků není vyloženě špatná, především za dobrých světelných podmínek. Ostrost v detailech však lehce pokulhává a na samotnou špičku Mi MIX 2 rozhodně nemá.

Ukázkové fotografie z hlavního fotoaparátu

Čelní kamerka se opět nachází nezvykle v bradě. Má 5 megapixelů a při aktivaci vás telefon vyzve, ať jej správně točíte o 180 stupňů.

Ukázkové fotografie z čelního fotoaparátu

Video lze skrze hlavní fotoaparát zaznamenávat až ve 4K rozlišení s běžnými 30 snímky za vteřinu a v solidní kvalitě.

Xiaomi Mi MIX 2 (testovací video) – 2160p, 30 FPS

Líbilo se nám
  • slušné snímky za ideálního světla
  • povedená fotoaplikace
Nelíbilo se nám
  • kvalita fotek za horších světelných podmínek

Software: optimalizace na jedničku

Prostředí má na starost sedmičkový Android (očekává se aktualizace na Oreo, ale termín potvrzen nebyl) a aktuálně ještě nadstavba MIUI 8.5 (ta brzy projde aktualizací). V našem kousku zpočátku chyběly služby a aplikace Googlu, avšak vše lze snadno a rychle doinstalovat skrze obchod Xiaomi, který je nepříliš originálně pojmenován jako App Store. Více zamrzí chybějící čeština. Ta by však ve finálních kouscích v prodeji již absentovat neměla, stejně jako služby Googlu.

Orientace v prostředí je poměrně snadná, stačí si jen zvyknout na chybějící klasické menu a často více možností v nabídkách jednotlivých nastavení. Co si určitě budete pochvalovat je ukázková optimalizace, kdy se na nic nečeká a telefon skutečně sviští.

Líbilo se nám
  • krásně plynulé prostředí
  • prakticky žádné aplikace navíc
Diskuze ke článku
Vojtěch Berka
Dobrý den, chtěl bych se zeptat jestli display opravdu zabírá 82,94% přední strany všude totiž čtu jiná čísla a neumím se v tom zorientovat. Předem děkuji za odpověď
Václav Mach
Václav Mach
Opravdu máte u vámi testovaného kusu infraport? Mi MIX 2 jej nemá.
Vojtěch Mezera
Vojtěch Mezera
V článku píšete, že telefonu schází slot pro microSD kartu. Ve shrnutí části o výkonu máte ale v kladech slot.
Honza
Xiaomi už nikdy víc, servis na to nikde není už ne a navíc se sekalo, koupil jsem si nového Honora 6X a ten je parádní, lepší cena a více funkcí

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze