Konektivita: slušný příděl
U Mi A2 máte k dispozici rychlou Wi-Fi ac, Bluetooth 4.2 i USB-OTG. Zapomenout se nesmělo ani na bezproblémově fungující A-GPS s podporou GLONASS i BDS (BeiDou). Třešničkou na dortu může být infraport pro ovládání všelijaké elektroniky nebo podpora všech u nás využívaných LTE frekvencí.

Rychlého internetu si tedy můžete užívat opravdu i mimo města, ale pár mušek se našlo v podobě občasných výpadků mobilní sítě. Za chvilku se nicméně telefon vždy vzpamatoval. Jedinou kaňkou na kráse je tak pouze chybějící NFC, což může zamrzet zrovna v době, kdy se dostávají mobilní NFC platby do Česka.
- rychlé LTE
- USB-C konektor
- infraport
- chybí NFC
Fotoaparát: podává dobré výkony
Duální fotoaparát jsme již nakousli. Disponuje 12 a 20megapixelovým rozlišením s možností tvorby bokeh efektu, která mu jde velmi dobře. V poměrně přehledném prostředí se brzy zorientujete a nic vám nebude bránit pořizovat velmi slušné snímky, a to dle očekávání především za dobrých světelných podmínek. Fotografie jsou barevně věrné i dostatečné ostré a práce s aplikací pak svižná, ačkoliv popisky v aplikaci jsou dobře čitelné jen v režimu na výšku, což není zcela ideální.

Zhoršující se světlo znamená digitální šum a také vyšší šanci, že si snímky rozmažete. Bez větších problémů pak telefonem pořídíte snímky detailů a samozřejmě textů.















Opřít se můžete i o čelní kamerku, která se svými 20 megapixely pořídí až překvapivě pěkné autoportréty.

Video lze zaznamenávat až ve 4K rozlišení se 30 snímky za vteřinu, na 60 FPS nedosáhnete ani u Full HD. V obou případech jsou videa lehce trhaná. Na danou kategorii jde o průměrnou kvalitu.
Xiaomi Mi A2 (testovací video) – 2160p, 30 FPS
- duální zadní fotoaparát
- slušná kvalita snímků
- video by mohlo být kvalitnější
Software: čistý Android
Je nasnadě, že v Xiaomi Mi A2 běží Android 8.1 Oreo v naprosto čisté podobě. Žádné změny, žádné aplikace navíc, jen čistý Android od Googlu se zabezpečením platným k 1. srpnu. V systému se rychle zorientujete, vše běhá svižně. Tu a tam si však telefon například na dvě vteřiny postaví hlavu a vy sledujete zaseklou animaci. Nejde o nic hrozného, ale i tak to zamrzí. Výhodou jest zařazení do programu Android One, což mj. znamená rychlé aktualizace. Brzy se tak můžete těšit na devítkový Android.
- přehledné prostředí
- program Android One
- drobné nedostatky v optimalizaci