Xiaomi Mi A2
recenze

Xiaomi Mi A2

Podruhé a opět čistě
7

Xiaomi nastoluje novou tradici řady A tvořenou zajímavými smartphony, které patří do programu Android One, což je zárukou čistého Androidu a častých aktualizací. Novinka Mi A2 nabízí za slušné peníze hliníkovou konstrukci, téměř 6palcový displej a mnoho paměti. Zdánlivě tak vypadá vše sluncem zalité. Potvrdí to i naše recenze?

Konektivita: slušný příděl

U Mi A2 máte k dispozici rychlou Wi-Fi ac, Bluetooth 4.2 i USB-OTG. Zapomenout se nesmělo ani na bezproblémově fungující A-GPS s podporou GLONASS i BDS (BeiDou). Třešničkou na dortu může být infraport pro ovládání všelijaké elektroniky nebo podpora všech u nás využívaných LTE frekvencí.

Xiaomi Mi A2

Rychlého internetu si tedy můžete užívat opravdu i mimo města, ale pár mušek se našlo v podobě občasných výpadků mobilní sítě. Za chvilku se nicméně telefon vždy vzpamatoval. Jedinou kaňkou na kráse je tak pouze chybějící NFC, což může zamrzet zrovna v době, kdy se dostávají mobilní NFC platby do Česka.

Líbilo se nám
  • rychlé LTE
  • USB-C konektor
  • infraport
Nelíbilo se nám
  • chybí NFC

Fotoaparát: podává dobré výkony

Duální fotoaparát jsme již nakousli. Disponuje 12 a 20megapixelovým rozlišením s možností tvorby bokeh efektu, která mu jde velmi dobře. V poměrně přehledném prostředí se brzy zorientujete a nic vám nebude bránit pořizovat velmi slušné snímky, a to dle očekávání především za dobrých světelných podmínek. Fotografie jsou barevně věrné i dostatečné ostré a práce s aplikací pak svižná, ačkoliv popisky v aplikaci jsou dobře čitelné jen v režimu na výšku, což není zcela ideální.

Xiaomi Mi A2

Zhoršující se světlo znamená digitální šum a také vyšší šanci, že si snímky rozmažete. Bez větších problémů pak telefonem pořídíte snímky detailů a samozřejmě textů.

Ukázkové fotografie

Opřít se můžete i o čelní kamerku, která se svými 20 megapixely pořídí až překvapivě pěkné autoportréty.

Xiaomi Mi A2
Ukázková fotografie z čelního fotoaparátu

Video lze zaznamenávat až ve 4K rozlišení se 30 snímky za vteřinu, na 60 FPS nedosáhnete ani u Full HD. V obou případech jsou videa lehce trhaná. Na danou kategorii jde o průměrnou kvalitu.

Xiaomi Mi A2 (testovací video) – 2160p, 30 FPS

Líbilo se nám
  • duální zadní fotoaparát
  • slušná kvalita snímků
Nelíbilo se nám
  • video by mohlo být kvalitnější

Software: čistý Android

Je nasnadě, že v Xiaomi Mi A2 běží Android 8.1 Oreo v naprosto čisté podobě. Žádné změny, žádné aplikace navíc, jen čistý Android od Googlu se zabezpečením platným k 1. srpnu. V systému se rychle zorientujete, vše běhá svižně. Tu a tam si však telefon například na dvě vteřiny postaví hlavu a vy sledujete zaseklou animaci. Nejde o nic hrozného, ale i tak to zamrzí. Výhodou jest zařazení do programu Android One, což mj. znamená rychlé aktualizace. Brzy se tak můžete těšit na devítkový Android.

Líbilo se nám
  • přehledné prostředí
  • program Android One
Nelíbilo se nám
  • drobné nedostatky v optimalizaci
Diskuze ke článku
Junior
díky za recenzi! otázkou je, jestli se 2 tisíce za A2 vyplatí připlatit, protože Lite má zase jiné výhody :-/
Martin
Proti Nokii 8 se vůbec nevyplatí.
Eedx
Rad bych do nej sel, alé odrazuje me absence 3.5mm jacku a slotu na pametovku. Pro me nejdulezitejsi veci:/

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze