Xiaomi Mi A2
recenze

Xiaomi Mi A2

Podruhé a opět čistě
7

Xiaomi nastoluje novou tradici řady A tvořenou zajímavými smartphony, které patří do programu Android One, což je zárukou čistého Androidu a častých aktualizací. Novinka Mi A2 nabízí za slušné peníze hliníkovou konstrukci, téměř 6palcový displej a mnoho paměti. Zdánlivě tak vypadá vše sluncem zalité. Potvrdí to i naše recenze?

Displej: velký a kvalitní

Displej u Xiaomi Mi A2 narostl na téměř 6 palců a jde samozřejmě o protáhlý IPS panel. Je skvěle čitelný z ostrých úhlů i na sluníčku. Spolehlivě funguje automatická regulace jasu a vhod přijde funkce ambientního displeje, kdy se displej na malý moment rozsvítí vždy, když vám přijde notifikace. Pakliže byste si toho nevšimli, je zde LED dioda, byť malá a nepříliš výrazná. Celou čelní stranu chrání sklíčko Gorilla Glass 5.

Xiaomi Mi A2
Líbilo se nám
  • kvalitní panel
  • malé rámečky
  • informační LED dioda

Výkon hardwaru: poctivý standard

Hardwarová stránka je více než potěšující. Skládá se z velmi slušného procesoru Snapdragon 660, 4GB operační paměti a 64GB úložiště. Něco málo přes 50 GB pro vaše data už bohužel nijak nenavýšíte – chybí slot pro paměťové karty. Přesto vás telefon nebude nijak zásadně limitovat. Výkonu má dostatek i na náročnější hry. Pokud byste však přeci jen chtěli více, můžete sáhnout po variantě s 6GB RAM a 128GB úložným prostorem.

Benchmark testy
Líbilo se nám
  • dostatek paměti
  • slušný hardware
Nelíbilo se nám
  • chybí slot pro paměťovou kartu

Výdrž baterie: obvyklý den

V těle telefonu se nachází baterie s nepříliš přesvědčivou kapacitou 3 010 mAh, přesto se můžete spolehnout na celodenní výdrž. O mnoho více ale neočekávejte. Nabití je pak otázkou přibližně jedné hodiny a čtyřiceti minut.

Při našem testu, kdy telefon přehrával streamované video v kvalitě 1080p, se výdrž zastavila na 7 hodinách a 47 minutách.

Líbilo se nám
  • slušná výdrž i v zápřahu
Diskuze ke článku
Junior
díky za recenzi! otázkou je, jestli se 2 tisíce za A2 vyplatí připlatit, protože Lite má zase jiné výhody :-/
Martin
Proti Nokii 8 se vůbec nevyplatí.
Eedx
Rad bych do nej sel, alé odrazuje me absence 3.5mm jacku a slotu na pametovku. Pro me nejdulezitejsi veci:/

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze