Vodafone Smart prime 7
recenze

Vodafone Smart prime 7

Levně a kvalitně podruhé
13

Rok se s rokem sešel a Vodafone omlazuje své portfolio telefonů nesoucích jeho logo. Jako první přišel na řadu model s přídomkem „prime“. Letošní sedmička si ponechává velice solidní výbavu, ale zásadním způsobem vylepšila svůj vzhled, který se nebojíme nazvat stylovým. Navrch přidává také lákadlo v podobě nejnovějšího Androidu 6.0 Marshmallow a opět i příznivou cenu.

Konektivita: vyrovná se nejlepším

Loňský tah modelu Prime 6 s úplnou konektivitou se opakuje i nyní – i letošní model disponuje rychlými daty v sítích LTE a komunikuje na všech u nás využívaných frekvencích. Dostalo se také na NFC, Bluetooth či Wi-Fi, byť pouze se základními protokoly b/g/n. Na internet je připraven prohlížeč Google Chrome, který vás potěší nejen svou svižností, ale také dobře fungující provázaností napříč zařízeními, která jsou spjata s vaším Google účtem. Vhod přijde i funkce USB host, díky které si pomocí patřičné redukce připojíte flash disk nebo například myš.

Internetový prohlížeč

Nechybí ani lokalizační služba GPS, která spolupracuje s předinstalovanými Google Mapami a Navigací. Vše funguje rychle a spolehlivě. Vaší polohu telefon nalezne i bez asistence internetu do několika málo vteřin.

Líbilo se nám:

 • úplná podpora LTE
 • nechybí NFC a USB host

Závěr a konkurence

Vodafone víceméně navazuje na loňský model prime 6. Letošní „Sedmička“ zapracovala především na vzhledu, který snad jako jediný byl loni terčem menší kritiky. Model prime 7 již vypadá k světu a líbí se nám především řešení čelního sklíčka displeje. Potěší kvalitní displej, poctivé zpracování a především pak nejnovější verze systému Android. Velmi slušný je také fotoaparát a pochvalu udělujeme i za bezchybnou konektivitu. Naopak zamrzí slabší grafický výkon, který se promítl zejména do nemožnosti pořizovat Full HD video.

Vodafone Smart prime 7

Cena Vodafonu Smart prime 7 startuje na částce 3 300 Kč, tedy stojí stejně, co doposud stál model Smart prime 6. Jeho cena však nyní o tři stovky klesla. Je nasnadě, že si oba modely navzájem konkurují a můžeme říci, že ani s jedním neuděláte chybu, zejména hledáte-li nejlepší telefon kolem tří tisíc korun. Pokud však až tak nehledíte na design a nevyžadujete nejnovější Android, zvolte spíše loňský model. Je levnější a získáte schopnost záznamu Full HD videa.

Vodafone Smart prime 6

Přímou konkurentkou je také Lumia 640 od Microsoftu, která nabízí podobnou výbavu, ale zvládne nahrávat Full HD video. Na druhou stranu vyjde o několik set korun dráž. Pokud si připlatíte tisíc korun, můžete mít Lenovo Vibe P1m, které má podobný neduh u videa, ale má větší operační a interní paměť a podstatně delší výdrž baterie.

Microsoft Lumia 640 a Lenovo Vibe P1m
vodafone-smart-prime-7
Klady
 • povedený vzhled
 • tenké a lehké tělo
 • kvalitní displej
 • slušný fotoaparát
 • úplná podpora LTE
 • přítomnost funkcí NFC a USB host
 • příznivá cena
Zápory
 • slabší grafický výkon
 • neumí nahrávat Full HD video
 • pomalejší nabíjení
Diskuze ke článku
Daff.cz
Cožpak nejde paměťovou kartu naformátovat jako vnitřní paměť telefonu?
Redmarx
Qualcomm Snapdragon 212 za 3 277 Kč, asi nekomu hrablo ne???
Petr
Konkurence s WM je spis Lumia 550.
Co se tyce vzhledu, je Prime7 hrozny. Ale je to subjektivni...
David Novotný
David Novotný
Mobilenet.cz má aplikaci na Google Play? :)

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze