Swissten Black Core 30 000 mAh
recenze

Swissten Black Core 30 000 mAh

Powerbanka pro náročné
6

Jezdíte často mimo civilizaci? Případně potřebujete nabíjet více zařízení současně a figuruje mezi nimi třeba i notebook? Pro všechny případy potřebujete svižnou a dostatečně velkou powerbanku, kterou je například Swissten Black Core 30 000 mAh. Navrch je příjemně zpracovaná a dostupná za zajímavou cenu.

Powerbanky s nadprůměrnou kapacitou nemusí být nutně obrovské a špatně přenosné. Dokazuje to model Black Core 30 000 mAh od Swisstenu, který kromě pořádné kapacity láká povedeným vzhledem, mnoha vstupy/výstupy a navrch přidává i přehledný displej. Při ceně kolem 1 700 Kč je to slušná nabídka, co říkáte?

Za zapůjčení děkujeme společnosti Mobil Pohotovost, provozující internetový obchod MP.cz. Pokud v košíku zadáte slevový kód „sleva20“ (bez uvozovek), získáte na produkt 20% slevu.

Technické parametry Swissten Aluminium 10 000 mAh 20W PD

Rozměry 165 × 80 × 30 mm
Hmotnost 675 g
Kapacita 30 000 mAh (3,7 V, 111 Wh)
Materiál měkčený plast
Barevné varianty černo-bílá
Zvýšená odolnost ne
Vstup 1× micro USB (5V; 2 A), 1× USB-C (9V; 2 A), 1× Lightning (5V; 1,5 A)
Výstup 2× USB-A (5 V; 3 A a 9 V, 2 A), 1× USB-C
Signalizace Digitální displej
Cena cca 1 700 Kč

Obsah balení: co víc čekat?

Prodejní balení má adekvátní rozměry a nachází se v něm jen opravdu to nezbytné. Samozřejmě samotná powerbanka, dále krátký propojovací kabel USB-A/USB-C a nakonec jen stručné manuály.

Líbilo se nám
  • vše potřebné

Design a provedení: příjemnost a praktičnost

Powerbanka sice váží 675 gramů , ovšem s ohledem na kapacitu to je dobré číslo. Není až tak velký problém powerbanku přenášet a vzít si ji na cesty s sebou.

Výrobce sáhl k plastovému základu konstrukce, což se pozitivně projevilo právě na hmotnosti. Přední i zadní část je však z měkčeného plastu, což zajišťuje, že powerbanka neklouže, nepoškrábe se a současně k ní můžete bez obav přiložit telefon a nemusíte se obávat, že by došlo k jeho poškození. Z mého pohledu jde o zcela ideální povrch powerbanky.

Swissten Black Core 30 000 mAh

Veškeré konektorová výbava je na horní hraně. K tomuto tvrzení by to svádělo, neboť zde najdeme dvě USB-A pro výstup, USB-C pro výstup a vstup a nakonec i microUSB pro vstup. Jenže prémiová powerbanka, kterou Swissten Black Core bezpochyby je, přidává na pravém boku ještě Lightning pro vstup. V tomto ohledu je tedy vybavení naprosto kompletní.

Swissten Black Core 30 000 mAh

Levý bok je domovem pro jediné tlačítko, kterým zjistíte stav nabití powerbanky. Ten se vám zobrazí na digitálním displeji na horní ploše. Kromě čísla v procentech vyjadřujícího aktuální dobití se zde umí zobrazit i to, zda nabíjíte/vybíjíte powerbanku a dále i pod jakým napětím.

Líbilo se nám
  • prakticky vyvedené tělo
  • přehledný displej
  • rozumná hmotnost
  • bohatá konektorová výbava

Výkonnostní testy: energie na několik dní

Většina zájemců vybírá powerbanku dle informací o kapacitě v mAh. Mnohem důležitější však je kapacita ve Wh. Důvod je jednoduchý, různé napětí powerbanky může zapříčinit, že reálná kapacita bude ve výsledku nižší a naopak. Swissten udává 30 000 mAh, napětí 3,7 V a podstatná informace je, že zde máme kapacitu 111 Wh. Pro účely testování jsme zvolili Samsung Galaxy A34 s baterií o kapacitě 5 000 mAh (19,4 Wh). Mimochodem, identickou baterii používá třeba i Samsung Galaxy A54.

Swissten Black Core 30 000 mAh

Právě na příkladu s konkrétním telefonem si lze ukázat, jak by bylo mylné zaměřit se pouze na kapacitu v mAh. Z té bychom totiž mohli usoudit, že powerbanka snadno nabije daný mobil šestkrát. Kapacita ve Wh už ale naznačuje, že šestkrát to nebude. V lepším případě pětkrát a šesté nabití už nebude kompletní. K prostým hodnotám je navíc nezbytné připočíst i energetické ztráty a fakt, že telefon je během nabíjení zapnutý.

Jak jsme už naznačili, powerbanka disponuje třemi výstupními konektory. Maximální nabíjecí výkon je 20 W, což není vůbec špatné, a výrobce zmiňuje, že jej přenáší skrze USB-C výstup. U USB-A je zmíněn standard Power Delivery a Quick Charge do 18 W, a to oběma směry. Opomenout nemůžeme ani fakt, že výkon a především kapacita plně postačuje k tomu, abyste kromě mobilu nabíjeli klidně i notebook.

Kapacita v mAh (napětí) Kapacita ve Wh
Swissten Black Core 30 000 mAh 30 000 mAh (3,7 V) 111 Wh
Samsung Galaxy A34 5 000 mAh 19,4 Wh

Před testováním výdrže jsme powerbanku dobili na plnou kapacitu, což indikuje displej s hodnotou 100 %. Telefon jsme měli po celou dobu zapnutý a test započal ve chvíli, kdy kapacita baterie klesla na 1 %. Podrobnější výsledky nabíjení a času můžete vidět v tabulce níže.

Samsung Galaxy A34
Nabití na 25 % 23 minut
Nabití na 55 % 58 minut
Nabití na 80 % 1 hodina a 22 minut
Nabití na 90 % 1 hodina a 36 minut
Nabití na 95 % 1 hodina a 48 minut
Nabití na 100 % 2 hodiny a 7 minut
Zbývající kapacita powerbanky? 77 %

Nabíjení probíhalo nejrychlejším výstupem, tedy skrze USB-C, i přesto je rychlost nabíjení spíše jen průměrná a kompletní nabití zabralo 2 hodiny a pár minut. Pozitivní zprávou však bylo, že po kompletním nabití telefonu vykazovala powerbanka ještě 77 % kapacity.

Testovací telefon jsme následně vybili na 1 % kapacity baterie, powerbanka mezitím nebyla nijak používána. Druhé kolo nabíjení pokračovalo velice podobně, co se týče rychlosti, a ke kompletnímu dobití tentokrát došlo za 2 hodiny a 4 minuty. Z powerbanky stejně jako v prvním případě ubylo 23 % kapacity a na displeji nám svítilo 54 % zbývající kapacity. Již to dávalo tušit, že powerbanka hravě zvládne čtyři úplná dobití tohoto telefonu.

2. kolo nabíjení


Samsung Galaxy A34
Nabití na 5 % 5 minut
Nabití na 20 % 21 minut
Nabití na 50 % 50 minut
Nabití na 70 % 1 hodina a 13 minut
Nabití na 100 % 2 hodina a 4 minuty
Zbývající kapacita powerbanky? 54 %

Po druhém kole jsme opět vše zopakovali. Powerbanku jsme nechali tak, jak byla, telefon vybili a mohli přikročit v pořadí ke třetímu nabíjení. Nepřekvapivě i to proběhlo celé. Telefon se nabil za 2 hodiny a 5 minut. Z powerbanky ubylo opět 23 %, zbývá nám tedy 31 % kapacity.

Swissten Black Core 30 000 mAh
3. kolo nabíjení
Samsung Galaxy A34
Nabití na 10 % 12 minut
Nabití na 30 % 29 minut
Nabití na 50 % 49 minut
Nabití na 80 % 1 hodina a 21 minut
Nabití na 100 % 2 hodina a 5 minuty
Zbývající kapacita powerbanky? 31 %

Necelá třetina kapacita powerbanky bohatě postačila na dobití používaného telefonu i počtvrté. Proces nabíjení byl velice podobný, k nabití došlo za 2 hodiny a 5 minut. V tomto případě spadla kapacita powerbanky o 24 % a zbývající kapacita byla 7 %. Pro úplnost jsme tedy načali 5. kolo nabíjení, které již samozřejmě neproběhlo celé. I tak se ale používaný telefon nabil na 28 %, tedy téměř na třetinu kapacity baterie. Poté již byla powerbanka vybitá. Spolehlivě však nabila telefon čtyřikrát a ještě v ní energie zbývala.

Nakonec jsme ještě powerbanku opětovně dobili, a to skrze USB-C vstup maximálním výkonem. S ohledem na kapacitu je třeba počítat s mnohahodinovým nabíjením. Nám se to podařilo za 11 hodin a 27 minut.

Líbilo se nám
  • tři výstupní konektory
  • svižné nabíjení oběma směry
  • vysoká kapacita
  • zvládá dobíjet i notebooky

Zhodnocení: komplexní powerbanka pro náročné

Powerbanka Swissten Black Core 30 000 mAh nepatří mezi nejlevnější, ale za cenu zhruba 1 700 Kč dokáže nabídnout opravdu spoustu funkcí a praktických vychytávek. V prvé řadě jde o vysokou kapacitu, která vám dovolí dobít běžný mobil alespoň čtyřikrát, případně doplnit energii notebooku. Nabíjení je navíc dostatečně svižné a nechybí veškeré myslitelné konektory, včetně Lightningu od Applu. Líbí se nám také elegantní a současně praktické zpracování těla, přičemž když jsme u praktičnosti, každý ocení i displej, který skvěle informuje o všem podstatném. Pokud tedy hledáte výkonnou powerbanku a chcete dostat takřka maximum za slušné peníze, zařaďte si model Black Core do hledáčku.

Swissten Black Core 30 000 mAh

Foto: Michal Pavlíček, mobilenet.cz

Klady
  • vysoká kapacita
  • příkladné a praktické zpracování
  • veškeré konektory (včetně Lightningu)
  • přehledný displej
  • rozumné rozměry a hmotnost
Zápory
  • dlouhá doba opětovného nabíjení
Diskuze ke článku
Marhule Humule
Marhule Humule
Třeba Baseus 30000mAh 65W powerbanka mi přijde jako zajímavější alternativa. Kupoval jsem ji před rokem za 1500,- a kromě mizerného displeje ji nemůžu nic vytknout. Mnohem rychlejší nabíjení, více konektorů a nižší hmotnost mluví ve prospěch tohoto kousku...
Standa Jandečka
Standa Jandečka
No, dnes už stačí 1x A, a raději více C....
Stanislav Radič
Stanislav Radič
Túto powerbanku už vlastním asi rok, musím uznať že je fakt nadštandardná, nabije mi aj mobil aj notebook viac krát, čo je ale rozhodne velké mínus, že samotná powerbanka sa nabíja extremne dlho nechám nabiť cez noc ale stále neni nabitá do 100, taktiež sa ten displej dosť ľahko poškrabe. Celkovo som spokojný, odporúčam, len netreba zabúdať že 670g je pre niekoho celkom dosť.
Petr Nowak
Petr Nowak
Takže po přečtení článku jsem vzal do ruky kalkulačku a … i zadarmo je drahá.
Na první dojem má oslnivou kapacitu, ale neumí s ní hospodařit. Spotřeba (ztráta kapacity je téměř stejná jak kapacita zařízení, které se dobíjí). Takže s ní testovaný Samsung nedobiju 5x + ztráta v samotné powerbance, ale jen 3,5x.
Najde se naštěstí konkurence, kde záložní zdroj s kapacitou pracuje úsporněji.
Vlastním iPhone. Kapacita baterie cca 3.200mAh. Powerbanka na 20.000. Na dovolené do 100% jsem nabíjel 5x. A ještě fungovala. Takže ztráta kapacity byla snesitelná. Nejmenovaný model od - Lamaxu.

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze