Sony SmartWatch 2
recenze

Sony SmartWatch 2

Konečně ty pravé Bondovky
84

Druhá generace chytrých hodinek japonského výrobce je v mnohém lepší. Velký a dobře čitelný displej nabídne mnohem lepší zážitek z aplikací, přibylo NFC i voděodolnost. Hodinky se i snáze nabíjejí a lépe vypadají. Na druhou stranu se výrazně zvýšila také cena a objevují se problémy s konstrukcí. Dokáží si ji nové hodinky obhájit a jak si stojí v porovnání s konkurencí? Na to vše se podíváme v dnešní recenzi.

S chytrými hodinkami, nebo spíše takzvanými wearables obecně, se v poslední době doslova roztrhl pytel. Další a další výrobci představují své „něco“, co si připnete někam na tělo, spojíte s telefonem a využíváte rozšířených funkcí. Mohou to být brýle, náramky, hodinky nebo cokoliv jiného. V tomto novém trendu vypadají zdaleka nejkonzervativněji hodinky, které mnoho z nás nyní nosí a bez větších kompromisů se při srovnatelných rozměrech a hmotnosti mohou stát chytrými.

Sony SmartWatch 2 - oficiální fotografie

Sony má v této oblasti oproti konkurenci celkem slušný náskok, své chytré hodinky v podobě příslušenství LiveView představilo už před třemi lety, předchozí generaci SmartWatch jsme pak zrecenzovali minulý rok. Můžeme jít ale ještě dále do historie, už Sony Ericsson totiž v roce 2006 představil Bluetooth Watch MBW-100 s malým OLED displejem. Sony má tedy rozhodně na čem stavět a nyní tu máme nejnovější iteraci chytrých hodinek. Co nám tedy nabídnou?

Design a hardware: exkluzivní vzhled, ale pryžový pásek

Tak předně, jsou to stále ještě hodinky, a ne přerostlé „cosi“, co se za hodinky vydává. Nová generace je sice o poznání rozměrnější, než subtilní „jednička“, ale vše je stále celkem v normě. Navíc díky absenci nepraktického klipsu jsou hodinky mnohem tenčí. Pokud jste zvyklí hodinky nosit, nepřijdou vám rozměry 42 × 41 × 9 milimetrů nijak přehnané, vadit někdy může jen tloušťka, kvůli které budete mít možná problém s těsnějšími konci rukávů u oblečení. Jinak jsou ale rozměry v normě, to samé mohu říci i o hmotnosti 122 gramů i s páskem. Jsem zvyklý nosit klasické kvalitní hodinky a hmotnost SmartWatch 2 jsem tak vůbec nevnímal. Obecně na ruce sedí stejně dobře, jako jakékoliv klasické hodinky s rozměrnějším ciferníkem a nikde netlačí.

Sony Smartwatch 2 – videopohled

Hodinky také velmi dobře vypadají. Elegantní hranatý design s kovovou unibody konstrukcí a laserem broušenými lesklými hranami hodinkám opravdu sluší a ostudu v žádném případě neudělají ani na formální akci. Kovová konstrukce je špičková, SmartWatch 2 působí velmi bytelně a kvalitně, povrzávání či prohýbání jsou pojmy, které v souvislosti s těmito hodinkami nelze použít ani náhodou. Zamrzí ale, že u jednoho kusu vnitřní část hodinek s displejem postupně začala vyklouzávat z kovového rámu, a občas ji bylo nutno zatlačit zpět. Navíc to není ojedinělý jev, na to samé si stěžují též uživatelé na fórech. To je opravdu škoda. Celé tělo hodinek je voděodolné, splňující certifikaci IP57. S hodinkami je tak možné se vysprchovat, vadit jim nebude ani prašné prostředí. To je jedna z velmi příjemných inovací oproti předchozí generaci, na kterou jste si museli dávat pozor i při umývání rukou, a to je u hodinek trochu omezující.

Technické parametry

Rozměry hodinek 42 x 9 x 41 mm
Hmotnost včetně pásku 122,5 gramů
Voděodolnost ano, certifikace IP57
Materiál těla hodinek hliník
Displej Transreflexivní LCD, 1,6 palce, rozlišení 220 x 176 pixelů
Konektivita NFC, Bluetooth 3.0
Kompatibilita Android 4.0 a vyšší
Nabíjecí konektor microUSB
Obsah balení microUSB nabíječka, poukaz na plnou verzi aplikace Runtastic Pro, návody

Co zamrzí, je pásek. Hodinky se totiž prodávají s nepříliš vzhledným černým pryžovým páskem, koupit si ale můžete přímo od Sony ještě 4 jiné barevné varianty. Mnohem elegantněji ale vypadá dvojice kožených pásků – hnědý a černý, které si můžete rovněž koupit jako příslušenství přímo od Sony. Pokud by vám ani jeden z pásků nevyhovoval, lze si dokoupit jakýkoliv 24mm pásek stejně, jako k běžným hodinkám.

Diskuze ke článku
MILAN BADO
MILAN BADO
Dobrý den mám problém s připojením mých sw 2 vlastním sony z5 premium a od doby kdy mi přistál android 6.0. Se mi po 2 dnech odpojí musím v nastavení resetovat nastavení WiFi Bluetooth a datového připojení vše znovu přihlásit a mám na dny klid jenže mě to furt nebaví tak jestli nevíte jak na to díky moc
Lukáš
Pěkné chytré hodinky, tímhle směrem si to dovedu představit. Jen té vodotěsnosti bych už moc nevěřil kdyby výlézal displej a vnitřnosti, snad je to chyba jen nějaké série. S tím od samsungu se to nedá vůbec srovnat.
sy35
Do ciferníku lze někomu dát - hodinky mají číselník.
Milan Hájek
Milan Hájek
Naposledy upraveno: 5. 11. 2013 09:48
Hodinky používám zhruba týden a jsem maximálně spokojený. koupil jsem variantu s kovovým řemínkem, která v článku není zmíněná a řemínek je velmi elegantní. Rozhodně doporučuji si za tento řemínek připlatit. Co se notifikací týče, je vhodné misto jednotlivých aplikací (gmail, sms atd.) nainstalovat aplikaci Watchit! https://play.google.com/store/apps/details?id=se.petersson.watch&hl=cs která přebere veškeré notifikace z telefonu z jakékoli aplikace, jde detailně nastavit které notifikace chci zobrazovat a které ne a hlavně je možné jedním klikem vymazat všechny notifikace.

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze