Samsung Galaxy Core Duos
recenze

Samsung Galaxy Core Duos

Dvě jádra a dvě SIM

I na tento rok si společnost Samsung připravila dualSIM telefon, který patří do kategorie střední třídy. Jde o nástupce loňského modelu Samsung Galaxy S Duos. Potěší lepší hardwarové parametry a větší displej a na příjmu můžete být na obou telefonních číslech najednou dokonce i během hovoru. Některé nedostatky, které jsme u Galaxy S Duos kritizovali, ovšem zůstaly i v modelu novém. Více už se dočtete v dnešní recenzi.

Datové funkce a internet

Velká klasika nás čeká v oblasti konektivity. Na internet se připojíte pomocí dvojice GPRS, EDGE, ale také mnohem rychlejší dvojice HSDPA (7,2 Mbps) a HSUPA (5,76 Mbps). Postrádat nebudete ani připojení přes Wi-Fi, kde jsou podporovány protokoly b/g/n. Doplním ještě podporu Wi-Fi Direct pro rychlé posílání souborů a také možnost z telefonu vytvořit hotspot. S počítačem se spojíte pomocí microUSB kabelu nebo bezdrátově přes Bluetooth 3.0. Naopak trochu postrádám funkci USB host a své využití by jistě našel i čip NFC, který bohužel chybí.

Nastavení dat

Brouzdání internetem je díky dostatečně velkému displeji a slušnému rozlišení pohodlné. Mnohé stránky ani není nutné přibližovat. A kdyby, jsou k dispozici multidotyková gesta. Náročnější stránky už nejsou jako v případě Galaxy S Duos problémem, díky výkonnějšímu procesoru si s nimi poradí bez „zadýchávání“. V nastavení můžete zvolit velikost písma, zapamatování hesel, povolit Javascript, načítání obrázků nebo si vynutit načítání desktopových verzí stránek. Dodám, že můžete pracovat až s osmi otevřenými okny, přičemž je můžete otevírat i jako tajná a načtené stránky nebudou zaneseny do historie.

Hangouts a internetový prohlížeč

Mimo vestavěného internetového prohlížeče ještě můžete použít předinstalovaný prohlížeč Google Chrome.

Závěrečné zhodnocení

Nový model Samsung Galaxy Core Duos je evolucí loňského modelu Galaxy S Duos. Nabízí hlavně lepší hardwarovou výbavu a o tři desetiny větší displej, jeho rozlišení ale zůstalo stejné. Po tomto dualSIM telefonu sáhnou hlavně ti, kdo nechtějí u sebe kvůli dvěma číslům nosit dva telefony. Budete zároveň na příjmu na obou číslech najednou, lze přijímat i hovory z druhého čísla, pokud na prvním čísle hovoříte. Jedná se dle mého názoru o dobře vybavený dvousimkový mobil, který výkonově bude stačit na vše, co po něm budete požadovat. Ve srovnání s dualSIM telefony méně „hvězdných“ značek je ale na svou výbavu znatelně dražší. Po telefonu mohou sáhnout i ti, kteří hledají telefon střední třídy od Samsungu a nepotřebují dvě SIM karty.

Konkurence

Ve „stáji“ Samsungu je jeho největším konkurentem starší model Samsung Galaxy S Duos, který má sice horší hardwarové parametry, ovšem taky nižší cenu, což může pro někoho být významným atributem pro jeho koupi.

Starší konkurent z vlastní stáje: Samsung Galaxy S Duos

U jiných značek si dualSIM telefony můžeme vybírat hlavně z modelů značky GigaByte a Prestigio, pokud se podíváme do přibližně stejné cenové hladiny, pak můžete mít například Prestigio MultiPhone 5044 DUO s pětipalcovým HD IPS displejem a čtyřjádrovým procesorem nebo čtyřjádro GIGABYTE GSmart Maya M1 V2 s displejem 4,5 palců.

Pokud se podíváme mezi modely s podporou pouze jedné SIM karty v podobné cenové kategorii, můžete sáhnout například po novém Sony Xperia M s atraktivním OmniaBalance designem nebo po LG Optimus L7 II, který nabídne TFT IPS displej a díky své vysokokapacitní baterii i vyšší výdrž.

Sony Xperia M a LG Optimus L II

Nechcete-li telefon s Androidem, potom doporučuji sáhnout například po Nokia Lumia 720 s Windows Phone 8.

Nokia Lumia 720
samsung-galaxy-core
Klady
 • slot pro dvě SIM karty
 • kvalitní konstrukce a hezký design
 • velmi dobrý displej
 • slušná výdrž baterie
 • dvě SIM karty jsou vždy na příjmu
 • rychlý a dobře odladěný systém
 • kvalitní konstrukce
 • funkce chytrý pohotovostní stav
Zápory
 • u MKV videa nepřehrává zvuk
 • vybledlejší barvy u fotografií
 • chybí čidlo pro regulaci jasu displeje
 • nenahrává HD video
 • chybí NFC
 • aplikace nejdou přesunout na SD kartu
Diskuze ke článku
Maroš
Pekná recenzia, ale M ma i dualku
bodlak
Manual na str.86 tvrdí,že video lze přibližovat a oddalovat...ale transfokátor umí jen u foto...Je to okopírovaný S2,který to též neuměl...Bude nějaká oprava?
Jakub Šenk
Jakub Šenk
Naposledy upraveno: 9. 9. 2013 21:35
Škoda té ceny. Snad brzy spadne. Jedná se totiž o nejlepší dual sim na našem trhu, alespoň dle mého názoru.

Ostatní konkurence má bohužel menší integrovanou paměť, která se sice dá rozšířit o SD kartu, ale na ni nelze přesunout aplikace, a pokud máte po rozbalení jen 1 GB interní paměti, tak jsou po pár aplikací a her problémy. Absence čidla automatické korekce jasu mi vůbec nechybí, mám ji na současném telefonu, ale stejně ji vypínám, protože se mi při různých úchopech mění jas (často při hraní her na šířku, kdy nechtíc zakrývám čidlo).

Naopak jsem rád za 1 GB RAM, 8 GB integrované paměti (to mě osobně bohatě asi bude stačit) a hlavně vyladěnou funkcionalitu dvou SIM karet, ostatní ji mají horší (např. pokud z jednoho čísla volám, na druhé se mi nikdo nedovolá, u Samsungu ano).

Absence NFC mi už nechybí vůbec. Absence HD videa také ne, rozlišení videa 720*4xx (nevím už kolik bylo řečeno v recenzi) je v mém případě i tak zlepšení.

Za mne tedy čekám jen na zlevnění...
Tonda Jalůvka
Tonda Jalůvka
Dobrý den. Ve videopohledu jste říkal, že mobil nemá funkci na snímaní očí, ale v psané recenzi je naopak napsáno, že ji má. Chtěl bych se tedy zeptat, jak to doopravdy je? Díky za odpověď.

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze