OnePlus 7T
recenze

OnePlus 7T

Fajn parťák
27

Značka OnePlus je na českém trhu již velmi dobře známá. Aktuálně je nejnovějším přírůstkem model 7T, který dokáže zaujmout vzhledem, 90Hz displejem či vysokým výkonem. Potěší i svižné prostředí a kvalitní trojice fotoaparátů, to vše za sympatickou cenu. Máme před sebou i nadále zabijáka vlajkových lodí, nebo už jde jen o zašlou slávu?

Displej: návykových 90 Hz

Displej je pastvou pro oči. Na 6,5palcové úhlopříčce se můžete kochat kvalitou AMOLED technologie a jemného Full HD+ rozlišení, přičemž v nastavení si lze zapnout 90Hz technologii, díky které jsou veškeré animace plynulejší a oku lahodící. Displej je také skvěle čitelný za všech podmínek a jednoznačně se řadí k tomu lepšímu, co můžete dnes v telefonech najít. Dodejme, že o jeho ochranu se stará sklíčko Gorilla Glass 5 a škrábance se na něm prozatím nikde neobjevily.

OnePlus 7T

V displeji je také optická čtečka otisků prstů, která funguje vcelku obstojně. Případně můžete telefon odemknout rozpoznáním obličeje, jež probíhá výhradně skrze čelní kamerku, která je ve velmi malém výřezu v displeji. Kolem už na nic dalšího místo nezbylo a pokročilejší senzory neočekávejte. Ačkoliv zde máme AMOLED panel, chybí funkce Always-on, kterou OnePlus nahrazuje ambientním displejem. Při zvednutí telefonu/příchozí události se displej krátce rozsvítí, čímž vás upozorní na nové události.

OnePlus 7T
Líbilo se nám
 • velký a kvalitní displej
 • 90Hz frekvence
 • funkce ambientního displeje
 • slušná čtečka otisků prstů
Nelíbilo se nám
 • chybí informační dioda i Always-on

Zvuk: příjemně kvalitní

Na těle telefonu jsou dva reproduktory, první a hlavní je na spodní hraně, sekundární v průduchách nad displejem. Dohromady hrají kvalitně a především hlasitě, což je rozhodně plus. Sluchátka výrobce nepřibalil, což je poněkud problém, protože chybí 3,5mm jack i potřebná redukce. Vlastní sluchátka, nemáte-li bezdrátová, jen tak snadno nepřipojíte.

OnePlus 7T
Líbilo se nám
 • poměrně slušný hlasitý reproduktor
Nelíbilo se nám
 • chybí 3,5mm jack
 • v balení nejsou sluchátka ani redukce

Výkon hardwaru: na špičce

Pokud vám jde především o výkon, budete s OnePlus 7T nadmíru spokojeni. Nabízí totiž Snapdragon 855+, tedy to nejlepší, co dnes můžete dostat. K tomu přihodí 8GB operační paměť a 128GB úložiště. Poslední hodnota mohla být vyšší, protože chybí slot pro paměťové karty. Máte však ještě možnost sáhnout po variantě s dvojnásobným úložným prostorem. O náročné hry se však obávat nemusíte, vždy poběží s maximální plynulostí. Ostatně, kdy naposledy jste používali telefon, který okupuje ty nejvyšší příčky v benchmarku?

Benchmark testy
Líbilo se nám
 • špičkový výkon
Nelíbilo se nám
 • omezené úložiště

Výdrž baterie: příjemná je i rychlost nabití

V útrobách telefonu je baterie s kapacitou 3 800 mAh, což není vyloženě moc, ale jak si ukážeme, záleží, jak budete telefon používat. S aktivovanou 90Hz obnovovací frekvencí displeje budete dobíjet každý večer, s tím nic neuděláte. Pokud si vystačíte se standardními 60 Hz, výdrž se citelně prodlouží a nabíjení až následujícího večera nebude ničím nereálným. Nabití dodávanou 30W nabíječkou je otázkou chvíle, konkrétně necelé hodinky a půl. Bezdrátové nabíjení bohužel telefon postrádá.

OnePlus 7T
Líbilo se nám
 • slušná výdrž
 • velmi rychlé nabíjení
Nelíbilo se nám
 • chybí bezdrátové nabíjení
Diskuze ke článku
Karel
Mi note 10 konkurent? Tam se spíš hodí víc mi 9 nebo mi9 t pro
PetrS
Do Xiaomi bych nešel z důvodu vyskakujících reklam během celého systému. A to i v případě že je zakážete. Vyskakují kdekoli stále. Chvilku jsem si s ním hrál a reklama se objevila čtyřikrát. One Plus 7t má mnohem lépe odladěný systém a prostředí vůbec. Jediná výhoda je baterie u Xiaomi. Mluvím o Note 10 Pro.
Pesedm
Zase bez notifikace.. nefím.. nefím..
Marek
Mam mi9, pred tym som mal OP6.Mozem povedat ze mi 9 je velka bieda oproti op.baterka prostredie ani fotak su krok spat oproti op.

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze