OnePlus 5
recenze

OnePlus 5

Zuby vycení už jen občas
28

Když se řekne zabiják vlajkových lodí, co se vám vybaví? Mnohým jistě značka OnePlus, ačkoliv prvotní wow efekt už dávno pominul. Dnes prubneme v pořadí čtvrtou generaci s názvem OnePlus 5. Ta přináší špičkový hardware, AMOLED displej či duální fotoaparát. Již je ale nutné zapomenout na vyloženě nízkou cenu. Dokáže nás přesto novinka zaujmout?

Displej: Rozvlněný AMOLED?

Displej se oproti minulému modelu OnePlus 3T nezměnil. Opět je nasazen AMOLED panel s 5,5palcovou úhlopříčkou a Full HD rozlišením. Na displej tak radost pohledět, a to za všech okolností. Dostatečný je rozsah jasu i čitelnost z úhlů. O ochranu se stará sklíčko Gorilla Glass 5. Jistě jste zaslechli o „jelly efektu“, tedy efektu na displeji, který se objeví při scrollování. Pozorujeme jej i na našem kousku, avšak velmi nepatrně. Při běžném používání si jej takřka nelze všimnout.

Líbilo se nám
 • kvalitní AMOLED panel
 • velmi dobrá čitelnost
Nelíbilo se nám
 • hrozba „jelly efektu“

Zvuk: šedivý průměr

Zvukově se nové OnePlus příliš neposunulo a stále vsází na jeden reproduktor, který neoslní, ale ani neurazí. Výstup do sluchátek je pak již zcela průměrný a nenáročným posluchačům postačí.

Baterie a výdrž: slušně a rychle

Velmi dobře je na tom novinka s baterií o kapacitě 3 300 mAh. Sice si ji uživatelsky nevyměníte, ale můžete se spolehnout, že celý den telefon zvládne i při náročnějším používání. Není tudíž velkým problémem se dostat na dva dny pohotovosti.

Při našem standardizovaném testu přehrávání streamovaného videa v kvalitě 1080p zařízení potvrdilo naše odhady a potěšilo časem 9 hodin a 22 minut. Nabití z nuly do 80 % pak zabere 55 minut a pro úplné nabití si vyhraďte 1 hodinu a 23 minut. Rychlé nabíjení by se mohlo také krásně skloubit s bezdrátovým nabíjením, jenže bohužel… Proti se staví použitý materiál.

Líbilo se nám
 • slušná výdrž
 • rychlé nabíjení
 • USB-C konektor
Nelíbilo se nám
 • hodilo by se bezdrátové nabíjení

Hardware: oslní každého

Na čem si OnePlus dává vždy záležet, to je hardware. Nijak proto nepřekvapí nasazení procesoru Snapdragon 835 a 6GB RAM, ze které při prvním spuštění zbývají přes 3 GB volných. Existuje navíc verze s 8GB RAM. Výkonu má telefon opravdu na rozdávání, v benchmarku AnTuTu je se skóre přesahující 183 tisíc bodů mezi smetánkou. V našem kousku se nachází 64GB interní paměť a pro uživatele zůstane 53 GB volných. Komu to nestačí, sáhne po verzi s dvojnásobnou pamětí. Jde o jedinou možnost, jak mít více prostoru, neb slot pro paměťové karty chybí.

Benchmark testy
Líbilo se nám
 • velká interní paměť
 • obří RAM
 • nekompromisní výkon
Nelíbilo se nám
 • chybí slot pro paměťovou kartu
Diskuze ke článku
.....
Tak pořad čekám komentáře jak je ten čínský bazmek skvělý telefon :-D a ono nic :-D
To tak
Prý Jelly efekt není skoro vidět, no jasně...
Luďa
Čím jste to nabíjely? Vždy s dodanou DASH nabíječkou je telefon nabit 0-100% cca do HODINY!!!
.....
A už je to tu, místní honici začínají pět chválu :-D

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze