Nokia 7 Plus
recenze

Nokia 7 Plus

Elegantní střední třída
30

Finská společnost HMD Global letos kompletuje své portfólio chytrých telefonů. Do lákavé střední třídy míří Nokia 7 Plus. Ta se snaží hrát do noty nejen vyznavačům moderních displejů, ale vzhledem dokáže zaujmout i oko konzervativněji smýšlejícího uživatele. K tomu si připočtěte výkonný hardware, duální fotoaparát či zcela aktuální software a doplňte příznivou cenu. Cesta k úspěchu se zdá být předem umetená.

Za deset tisíc korun už zákazník požaduje adekvátně vybavený telefon a také co nejméně kompromisů. Do vkusu mnohých uživatelů by se mohla trefit nová Nokie 7 Plus. Nabízí velký displej, poměrně originální vzhled, výkonný hardware či velmi obstojný duální fotoaparát. Připočtěme čistý Android se silnou baterií a máme před sebou vskutku nadějný kousek. Zda se Finové trefili do černého, to se pokusíme zjistit právě v naší recenzi.

Nokia 7 Plus

Rozměry158,4 × 75,6 × 8 mm, 183 g
DisplejTFT IPS, 6" (2 160 × 1 080 px)
Fotoaparát12 Mpx, video: 3 840 × 2 160 px, 30 FPS
ProcesorQualcomm Snapdragon 660, 4×2,2 GHz + 4×1,84 GHz
PaměťRAM: 4 GB, úložiště: 64 GB, microSDXC
Akumulátor3 800 mAh

Nokia 7 Plus – videopohled

Obsah balení

V základním balení na nás kromě samotného telefonu mnoho nečeká. Dostalo se na základní sluchátka, koncovku nabíječky a nabíjecí, respektive datový kabel, který má na jednom konci klasické USB-A a na opačném USB-C.

Konstrukční zpracování: nenásilně originální

Dnešní telefony jsou si často podobné jako vejce vejci. V diskuzích často vídáme názory ve stylu „stále stejné pádlo“ či „zas a znovu černá placka“. S nadsázkou můžeme i Nokii 7 Plus zařadit mezi pádla. Jde již o dosti velký telefon, avšak jistou originalitu mu nelze upřít. Nokia vsadila na zajímavou kombinaci měděných prvků s černou či bílou barvou. Výsledek je překvapivě velmi pěkný.

Nokia 7 Plus
I přes větší rozměry padne dobře do ruky.

Telefon i přes větší rozměry padne dobře do ruky a nijak neklouže. Pohodlné držení lze umocnit i silikonovým pouzdrem, které výrobce přibalil k telefonu. Horší je to s přenášením telefonu. Do kapsy u kalhot jej sice dáte, ale sednout si či snad řídit auto již takřka není možné. Kdo však chce velký telefon, tomu jistá omezení nebudou vadit – naopak ocení velmi bytelnou konstrukci, která stojí na celohliníkovém těle.

Rozmístění ovládacích prvků je vesměs ideální. Tlačítka po pravém boku se dobře tisknou a nejsou přehnaně vysoko. Snadno je nahmatáte bez nutnosti palec ruky natahovat. Na levé straně má své místo nenápadný šuplíček pro karty.

Dostalo se také na čtečku otisků prstů na zadní straně. Funguje svižně a přesně, taktéž prst na její plochu dosedá přirozeně. V souvislosti se zadní stranou zmiňme, že má velice příjemnou povrchovou úpravu, na které neulpívají otisky prstů a neklouže z ruky. Modul fotoaparátů je mírně vystouplý, avšak telefon dokáže ležet v klidu.

Líbilo se nám
  • originální vzhled
  • zajímavé barevné varianty
  • špičkové zpracování
Nelíbilo se nám
  • Tak velký telefon se špatně nosí v kapse
Diskuze ke článku
Refael
Baterie Nokia 7 Plus ma 3800mAh, nikoliv 4000 mAh.
Martin
Pěkný mobil i když pro mě už moc velký. Škoda že se neprodává Nokia 7 bez +
Anonym
Ničí ho ta optimalizace systému, přes to bych se nepřenesl
Kamil
Máte chybu ve videu, hned ze začátku je napsáno Martin Pavlíček ale vy jste Michal :D

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze