Neffos X1 Max
recenze

Neffos X1 Max

Premiéra výrobce síťových prvků
4

Čínský TP-Link je celosvětově známý především jako výrobce síťových produktů. Přesto mu bezdrátové routery a modemy nestačily a rozhodl se naskočit do přeplněného trhu s mobilními telefony. Pod novou značkou Neffos uvedl na trh dvojici modelů, které se liší velikostí displeje a částečně i hardwarovou výbavou. My jsme pro vás otestovali větší z nich, tedy Neffos X1 Max.

Displej: spíše průměr

Neffos X1 Max dostal Full HD rozlišení na 5,5palcovém displeji, což dává výslednou jemnost 403 PPI. S viditelným rastrem tak při běžném používání nebudete mít žádný problém. Horší je to s jeho kvalitami. Od telefonů nižší a nižší střední třídy nemůžete chtít zázraky. Displej sice má široké pozorovací úhly, ale v krajních polohách je už znát barevné zkreslení. Obecně jsou pak barvy trochu mdlé.

Neffos X1 Max

Na přímém slunci displej příliš čitelný není. Chtělo by to i větší rozsah jasu. Ve výbavě pak nechybí ani jeho automatická regulace. Ta funguje poměrně spolehlivě, ale její reakce jsou trochu línější. Na displeji krytém odolným sklem Gorilla Glass celkem snadno ulpívají otisky prstů.

Líbilo se nám
 • slušná jemnost
 • automatická regulace jasu
Nelíbilo se nám
 • horší barevné podání
 • ulpívání otisků

Zvuk: šedý průměr

Zvuk z hlasitého reproduktoru hraje skutečně hlasitě a dokáže ozvučit i velký pokoj. Zvuk je však celkem plochý a nečekejte nějaké prokreslení nebo basy. Lepšího zvuku dosáhnete přes sluchátkový výstup. Kvality sluchátek, které jsou součástí balení, však nemůžeme posoudit, protože v naší testované sadě chyběly. Palec nahoru si Neffos zaslouží za přibalené náhradní měkké koncovky špuntových sluchátek, což není standardem.

Líbilo se nám
 • dostatečně hlasitý reproduktor
 • náhradní koncovky špuntových sluchátek
Nelíbilo se nám
 • průměrný zvuk

Výkon hardwaru: velká RAM i interní paměť potěší

Pod kapotou testovaného Neffos X1 Max nalezneme osmijádrový procesor MediaTek Helio P10, kterému sekundují 3 GB RAM, což dostačuje pro většinu operací. Telefon bez problémů zvládá většinu aplikací a méně náročné hry. Při běžném používání nedostatek výkonu nepocítíte. Na náročnější hry to však nestačí. To ale u telefonu za 4 500 Kč nečekáme.

Telefon prošel několika benchmarky

Interní paměť ve verzi s 3 GB RAM nabídne kapacitu 32 GB, z nichž je uživatelsky přístupných přibližně 24,4 GB. Při prvním spuštění vám z nich zbývá zhruba 21,7 GB. Pokud by vám to nestačilo, můžete si prostor navýšit pomocí microSD karty až o 128 GB. V takovém případě však musíte vzhledem k hybridnímu slotu oželet druhou SIM.

Líbilo se nám
 • dostatek výkonu
 • velká RAM
 • 32 GB interní paměti
Nelíbilo se nám
 • na náročné hry nestačí

Výdrž baterie: rychlonabíjení included

Proti svému menšímu sourozenci X1, který si musí vystačit baterií s kapacitou 2 250 mAh, dostal větší X1 Max nevyměnitelnou baterii s kapacitou 3 000 mAh. O svůj díl energie si řekne velký displej s Full HD rozlišením, ale i tak se můžete při středně náročném používání, které zahrnuje synchronizaci přes mobilní data i Wi-Fi, dostat na 1,5 dne, při šetření i na dny 2. Přesto je však jistější nabíjet každý den.

Neffos X1 Max

V našem standardizovaném testu výdrže se Full HD video vydrželo přes Wi-Fi přehrávat 7 hodin a 30 minut. Díky rychlonabíjení se z nuly na 80 % dostanete za 53 minut. Úplné nabití pak telefon hlásí za 1 hodinu a 40 minut.

Líbilo se nám
 • rychlonabíjení
Nelíbilo se nám
 • uživatelsky nevyměnitelná baterie
Diskuze ke článku
Blue Sun
Blue Sun
Dát v dnešní době do záporů nevyměnitelnou baterii, to je myšlenka hodná génia. Že vám to nevadí u jiných telefonů, pisálci?
Taky moc nechápu komentáře k foťáku, na svou cenovou kategorii naopak fotí velmi dobře. Ale chápu, nemá hezké omalovánkové barvičky a přeostřené detaily, tak je špatný...
Nechcete to dát k testování někomu, kdo tomu fakt rozumí?
Jhgfdsa
Odpad...xiaomi da vzdycky vic...
PB
S Neffosem naprostá spokojenost. Za tu cenu mám odpovídající telefon. Baterie mi osobně při běžném používání vydrží tři dny (Hlavně volání, SMS, office, fotoaparát, e-knihy. Lehce internet , messengery, občas hra). Při hraní her jde výdrž baterie samozřejmě dolů, ale tak předpokládám, že náruživí hráči a notoričtí vypisovači, kteří stráví celé odpoledne na messengeru sáhnou po jiném stroji. Rychlonabíjení funguje spolehlivě během hodiny mám 100 procent, tak proč řešit, jestli baterie vydrží den, nebo tři, když mám za hodinu nabito ? Nevyměnitelnost baterie je z mého pohledu nevýhoda, je zajímavé, že se to neřeší v případě Sony,Applů, Huaweiů a spoustě jiných značek.

Fotoaparát ze začátku skutečně byl nic moc, to se však spravilo s příchodem aktualizace ( Android 7.0, NFUI 7.0, úroveň zabezpečení Android - 5.Ledna 2018). Dnes již na běžné výcvaky většině uživatelů postačí.

Gorilla, HW přepínač na tichý režim a hlavně rychlá a spolehlivá čtečka otisků je super.

Prostředí je hodně o zvyku, neurazí. Naopak potěšilo mě, že po poslední aktualizaci vychytali gesta na zamčené obrazovce (Poklepáním rozsvítím displej. Gestem zapnu světlo, nastrtuju fotoaparát, posunu skladbu...)

Rámečky kolem displeje neřeším. Záleží na každém, co se komu líbí.

Sklamalo natáčení videa. A pro mě osobně je také velká škoda, že nejsou podsvícené tlačítka. Je fajn, že jdou mezi sebou prohodit, ale to podsvícení tam prostě chybí.

Jakoo na to, že to je poměrně neznámá značka na poli mobilních telefonů příjemně překvapil.
Jsou to moje postřehy po půl roce používání. Nesnažím se tím vyprovokovat debatu, jestli je lepší Neffos, nebo Xiaomi, nebo Huawei, nebo cokoliv. Od toho jsou recenze, aby si každý vybral...

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze