Motorola Razr
recenze

Motorola Razr

Nejoriginálnější telefon za poslední roky
3

Originalita, vlastní nápad, vystoupení z davu šedé průměrnosti – to jsou věci drtivé většině dnešních telefonů cizí. Jako blesk z čistého nebe pak působí novodobá Motorola Razr. Její propracovaný design odkazující na model z přelomu století upoutá, stejně jako ohebný displej. Má v dnešní době šanci uspět i telefon, který neklade důraz na co nejlepší výbavu?

Displej: jeden ohýbací, druhý praktický

Přesuňme se k hlavnímu displeji, jinými slovy ohebnému OLED panelu s úhlopříčkou 6,2 palce a jemným rozlišením 2 142 × 876 pixelů. Displej je ve vrchní části vykrojen a ostré úhly byste marně hledali také na opačném konci. Jak mi to u běžných telefonů vadí, v případě RAZRu i tvar displeje zapadá do designové linie. Samotný zobrazovač je skvěle čitelný, navzdory tomu, že na něm nahmatáte i uvidíte dvě drobné vlnky, které jsou zde kvůli možnosti displej ohnout. Výborně funguje i čidlo regulace jasu. Jelikož displej není skleněný, ale plastový, je pocit při ovládání odlišný od běžných telefonů. Jakmile si zvyknete, že jde displej nepatrně zmáčknout při stisku, nebudete s tím mít sebemenší problém.

Neméně zajímavý je venkovní displej, zejména proto, že je se svými téměř 3 palci a rozlišením 800 × 600 pixelů velký, a tudíž i v praxi dobře použitelný. Jde mimochodem o zásadní výhodu oproti Samsungu Galaxy Z Flip. Venkovní displej je parádně čitelný a dokáže spoustu věcí. Při uzamčení zobrazuje všechny notifikace, přičemž prostým dotykem ikonky se dozvíte více. Telefon navíc díky šíření ultrazvukových frekvencí rozpozná, že se k němu blížíte a displej rozsvítí ještě dříve, než se telefonu dotknete.

Odemčení venkovního displeje chráněného sklem Gorilla Glass může proběhnout nejlépe čtečkou otisků prstů. Tahem zleva doprava se přesunete do fotoaparátu a skrze venkovní displej můžete fotit hlavním snímačem. Jako spoušť je vhodné využít boční klávesu s hlasitostí. Opačný tah prstem vás přesune k hovorům – můžete vytáčet čísla i využívat oblíbené kontakty. Telefonovat lze pohodlně v zavřeném stavu. Z hlavní obrazovky lze vytáhnout různé notifikace, uvidíte vlastně vše, co se běžně dostane do informační lišty. Tedy i hudební přehrávače či kartu Google Map. Na notifikace nelze z venkovního displeje reagovat, což je bohužel omezení dané Androidem. Výjimku tvoří SMS, na ně lze odpovědět přímo z menšího displeje, což je velmi praktické. V prvé řadě nejste nuceni telefon stále otevírat a za druhé menší displej si řekne o menší přísun energie.

Líbilo se nám
 • ohebný displej dobře reaguje…
 • … je rovněž velmi dobře čitelný
 • velmi praktický venkovní displej
 • telefon rozpozná, když se k němu blížíte
Nelíbilo se nám
 • drobné vlnky na ohebném displeji
 • nepravidelný tvar vnitřního displeje
 • nemožnost reagovat na notifikace z venkovního displeje (vyjma SMS)

Zvuk: solidní

Hlasitý reproduktor, jak již víme, je na spodní části brady, napravo od konektoru. Hraje vcelku obstojně a pro potřeby vyzvánění plně postačuje. Výstup do sluchátek je vhodný pro všechny nenáročné posluchače. Potěší vás výrobcem dodávaná špuntová sluchátka, která skvěle padnou do uší a dobře v nich drží. V případě snahy o připojení vlastních sluchátek jistě využijete dodávanou redukci na 3,5mm jack. U véčka, tím spíše skládacího, se zastavme u hovorů. Mikrofon máte při rozevřeném stavu přímo u úst a kvalita zvuku je tedy výborná. Nijak si nestěžovala ani protistrana.

Motorola Razr (2019)
Líbilo se nám
 • skvělá dodávaná sluchátka
Nelíbilo se nám
 • chybí 3,5mm jack

Výkon hardwaru: pro běžné potřeby stačí

Hardware skládací Motoroly bude stačit většině běžných uživatelů. Kombinace Snapdragonu 710 a 6GB operační paměti je solidní a stačí i na hraní většiny her. Při náročnější práci se však záda telefonu již vcelku zahřívají. Všechna vaše data musíte vměstnat do 128GB paměti (pro uživatele dostupných 107 GB), jak již víme, s paměťovkou nepochodíme.

Benchmark testy
Nelíbilo se nám
 • chybí slot pro paměťovou kartu
 • telefon se poměrně dost zahřívá
 • pouze průměrný procesor

Výdrž baterie: zřejmě maximu, co šlo

Venkovní displej telefonu se skutečně hodí pro uspoření cenné energie. Právě energii totiž budete často řešit. Do tenkého skládacího těla se vešla baterie s kapacitou jen 2 510 mAh. Při náročném používání má telefon problém vydržet od rána do večera. Střídmější používání vám však den zajistí. Dodávanou nabíječkou podporující Turbo Charge, která se mimochodem chlubí pleteným kabelem, zabere doplnění energie zhruba dvě a čtvrt hodiny, což není oslňující čas. Jedním dechem ale dodejme, že nejdelší dobu, více než půl hodiny, trvá dobití posledních 10 %. Ledacos naznačuje pouze 15W výkon. Bezdrátové nabíjení se vzhledem ke konstrukci samozřejmě nekoná.

Motorola Razr (2019)
Míra nabití baterie Čas nabíjení
  10 % █ ░ ░ ░ ░ ░ ░ ░ ░ ░ 6 minut
  20 % █ █ ░ ░ ░ ░ ░ ░ ░ ░ 14 minut
  30 % █ █ █ ░ ░ ░ ░ ░ ░ ░ 25 minut
  40 % █ █ █ █ ░ ░ ░ ░ ░ ░ 39 minut
  50 % █ █ █ █ █ ░ ░ ░ ░ ░ 55 minut
  60 % █ █ █ █ █ █ ░ ░ ░ ░ 70 minut
  70 % █ █ █ █ █ █ █ ░ ░ ░ 85 minut
  80 % █ █ █ █ █ █ █ █ ░ ░ 94 minut
  90 % █ █ █ █ █ █ █ █ █ ░ 106 minut
100 % █ █ █ █ █ █ █ █ █ █ 136 minut
Nelíbilo se nám
 • slabší výdrž
 • nepříliš svižné nabíjení
 • chybí bezdrátové nabíjení
Diskuze ke článku
Jan Kasik
Jan Kasik
Děkuji za recenzi
Krásnej telefon, konečně něco jiného než 6-7 palcové placky,
bohužel koupit si ho za ty koruny asi bych doma v kuchyni ,když tam zrovinka bude moje milená žena napadl omylem na nůž - asi 8x
Petr Šraier
Petr Šraier
Jako gadget dejme tomu OK. Cenu neřeším. Ale vrzání a nepoužitelnou češtinu (a jistě i jiné jazyky) určitě šlo vyřešit, jen chtít, což by člověk za ty prachy tak nějak očekával. ... :-P

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze