Motorola One Action
recenze

Motorola One Action

Akční hrdina střední třídy

Nejnovější přírůstek od Motoroly láká na unikátní dedikovanou akční kamerku, dostatek výkonu nebo takřka čistý Android s užitečnými funkcemi Moto. Jak se mi novinka osvědčila během dvoutýdenního používání? To vám rád prozradím na řádcích níže.

Displej: průstřel jako z kanónu

Displej u One Action je v podstatě identický s tím, který jsme mohli vidět u One Vision. Jedná se tak o 6,3palcovou obrazovku s filmovým poměrem stran 21:9 a jemným Full HD+ rozlišením, které se rovná výsledné jemnosti 432 pixelů na palec. IPS LCD panel navíc oplývá pěkným barevným podáním i bezproblémovými pozorovacími úhly a problém jsem nezaznamenal ani u maximální svítivosti.

Motorola One Action
Průstřel je bohužel o něco větší než u konkurence.

V levém horním rohu je průstřel, který je bohužel o něco větší, než obvykle vídávám u konkurence. Pokud se vám nelíbí, můžete jej po odemknutí možností pro vývojáře softwarově skrýt, čímž však situaci příliš nezachráníte. Pokud má Motorola One Action někde prostor ke zlepšení, pak je to rozhodně velikost průstřelu. Okolní rámečky včetně brady již mají na svou třídu průměrnou tloušťku a nijak neurazí ani nenadchnou. Až na větší průstřel hodnotím displej kladně. Filmový poměr stran, kterému mnozí nemohou přijít na chuť, mne nijak neomezoval a naopak jsem jej ocenil při sledování videí či hraní her.

Motorola One Action
Líbilo se nám
  • dostatečná jemnost
  • solidní podání barev i pozorovací úhly
Nelíbilo se nám
  • nadměrná velikost průstřelu

Zvuk: nepřeslechnete jej

Jediný reproduktor hraje překvapivě nahlas a zvuk se nedeformuje ani při maximální hlasitosti. Výrobce se navíc chlubí funkcí Dolby Audio, která dokáže rozpoznat obsah, který uživatel poslouchá a upravit jej tak, aby bylo dosaženo optimálního zvuku. Příjemně překvapil také výstup do sluchátek skrze 3,5mm jack, který bych bez váhání označil za nadprůměrný. Kvalita telefonních hovorů byla rovněž bez problémová a já ani druhá strana neměla problém s kvalitou.

Líbilo se nám
  • kvalitní výstup skrze 3,5mm jack
  • nadprůměrně hlasitý reproduktor

Výkon hardwaru: osvědčené „železo“ od Samsungu

Co se týče svižnosti chodu aplikací a celého prostředí, nelze telefonu absolutně nic vytknout. Díky 4 GB operační paměti a čipsetu Exynos 9609 má One Action dostatek výkonu na hraní her i běžné používání. Rozhodně potěší také integrované 128GB úložiště typu UFS 2.1, které lze rozšířit pomocí microSD karty až o dalšího půl terabajtu.

Líbilo se nám
  • dostatek výkonu
  • rychlé 128GB úložiště typu UFS 2.1

Výdrž baterie: jeden den s přehledem

Integrovaná Li-Po baterie o kapacitě 3 500 mAh spolehlivě zajistí jednodenní výdrž, aniž by se musel člověk nějak omezovat. Při méně náročném používání lze pak dosáhnout i na jeden a půl dne používání. S dodávaným adaptérem o výkonu 10 W trvá nabíjení z 0 na 80 % přibližně 90 minut. Telefon však podporuje až 15W nabíjení, což si rozhodně zaslouží pochvalu. Některé jiné smartphony v této třídě však nabídnou lepší výdrž a Motorola One Action je v této oblasti pouze průměrem.

Míra nabití baterie Čas nabíjení
  10 % █ ░ ░ ░ ░ ░ ░ ░ ░ ░ 10 minut
  20 % █ █ ░ ░ ░ ░ ░ ░ ░ ░ 21 minut
  30 % █ █ █ ░ ░ ░ ░ ░ ░ ░ 32 minut
  40 % █ █ █ █ ░ ░ ░ ░ ░ ░ 42 minut
  50 % █ █ █ █ █ ░ ░ ░ ░ ░ 53 minut
  60 % █ █ █ █ █ █ ░ ░ ░ ░ 63 minut
  70 % █ █ █ █ █ █ █ ░ ░ ░ 73 minut
  80 % █ █ █ █ █ █ █ █ ░ ░ 88 minut
  90 % █ █ █ █ █ █ █ █ █ ░ 101 minut
100 % █ █ █ █ █ █ █ █ █ █ 119 minut
Líbilo se nám
  • podpora 15W nabíjení
Nelíbilo se nám
  • pouze průměrná výdrž
Diskuze ke článku
Tom
Samsung má za stejný peníz AMOLED...
Jinak cena One Vision a Action snad spadne alespoň o litr jako první One.Bohužel že se u nás neprodával Power varianta.
Otázka je jestli není lepší si připlatit za Vision už jenom pro noční foto...
End
Ultrawide video samozřejmě umí i LG a dokonce ve 4K s 60 snímky za sekundu a kvalitou je někde jinde takže....
Nik
Hmm ten prustrel a tim padem extra siroka notifikacni lista...je fakt super. Hnus.
Carda
To je tak hnusný vidět i ultranudle nechutně úzký i dlouhý humus jak se to může někomu líbit vždyť to za ty peníze ani nestojí ještě tam překáží díra. Vy nudlomilové jste fakt nemocný.

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze