Microsoft Surface Laptop Go
recenze

Microsoft Surface Laptop Go

Tak kompaktní, jak je jen možné
7

Nejnovější přírůstek do řady Surface má oslovit zákazníky, kteří hledají snadno přenosné zařízení jako Surface Pro, avšak pevně spojené s povedenou klávesnicí a dlouhou výdrží. Dokáže vše zmíněné naplnit nový Surface Laptop Go?

Pokud hledáte opravdu kompaktní notebook s dotykovým displejem, tady jste na správné adrese. Microsoft Surface Laptop Go navíc disponuje desátou generací procesorů Intel Core i5, praktickou čtečkou otisků prstů a dlouhou výdrží. Dojmy z jeho používání jsem popsal v této recenzi.

Microsoft Surface Laptop Go – videorecenze

Technické parametry Microsoft Surface Laptop Go

Kompletní specifikace
Konstrukce205,7 × 278,2 × 15,7 mm, 1 110 g, konstrukce: klasická, odolnost: ne
DisplejTFT IPS, 12,4" (1 536 × 1 024 px)
Chipset
Paměťdisk: ? (SSD), paměťové karty: ne
Konektory2× USB 3.0, ?× USB 2.0, video: ?, další: ne
Datové funkcemodem: ne, Wi-Fi: Wi-Fi 6, Bluetooth: 5.0, NFC: ne
Operační systémWindows 10
Akumulátor? Wh, udávaná výdrž: ? hodin
Dostupnostříjen 2020, 27 990 Kč

Obsah balení: nutný základ

Po rozbalení bílé krabice najdete bezpečně uložený Surface Laptop Go s napájecím adaptérem a základními příručkami. Nic dalšího zde již není, na druhou stranu obdržíte vše důležité.

Líbilo se nám
  • nic zásadního nechybí

Konstrukční zpracování: malý sympaťák

Surface Laptop Go je, co se designu týče, v podstatě zmenšenou verzí Surface Booku. Těšit se můžete na prémiově vypadající notebook zpracovaný z hliníku o hmotnosti pouhého 1,1 kilogramu. Díky tomu se novinka snadno vejde i do tenké tašky. Zároveň se pohodlně přenáší pouze v jedné ruce, a to i v otevřeném stavu.

Design je velmi minimalistický, takže nepočítejte s nějakými výraznými prvky, které by se snažily šokovat nebo na sebe zbytečně upozornit. Decentní logo výrobce, v mém případě stříbrné barevné provedení i nenápadné konektory představují nenucenou eleganci a přiznám se, že mně osobně se Laptop Go hodně líbí.

Konektorová výbava čítá jedno USB-C (standard 3.1 Gen 2 s PD 3.0), jedno stále praktické USB-A (rovněž 3.1 Gen 2), 3,5mm jack a proprietární Surface konektor. Počet portů mi během používání zcela dostačoval, pochopitelně jej vždy můžete rozšířit připojením hubu.

Klávesnice má příjemnou odezvu, rozestupy i zdvih.

Kloub mezi základnou a víkem displeje má ideální tuhost a přestože úhel rozevření ani zdaleka nepatří k největším, vcelku pohodlně se mi na počítači pracovalo i ve chvíli, kdy jsem jej měl položený na kolenou. Klávesnice se s ohledem na rozměry zařízení rozprostírá na zmenšené ploše, na druhou stranu musím přiznat, že si s tím výrobce poradil velmi dobře, díky čemuž vás nebudou bolet prsty ani při delším psaní. Klávesy jsou navíc pěkně tiché, takže nebudete při psaní rušit své okolí a také bezproblémové rozestupy i zdvih.

Stejně tak mi nezbývá než pět chválu na touchpad, který je skleněný, díky čemuž po něm prst pěkně klouže. Podporuje také různá gesta a nabízí dostatečně rychlou reakci na každý váš pohyb. V neposlední řadě také zmíním vypínací tlačítko, v němž najdeme rovněž čtečku otisků prstů. Ta představuje jediný biometrický způsob rozpoznání uživatele a funguje velmi spolehlivě. Naskenování prstu je otázkou chvilky a poté jej místo zadávání kódů a hesel stačí letmo přiložit na klávesu. Samotnou klávesu navíc lemuje efektní bílé podsvícení.

Líbilo se nám
  • prémiové zpracování
  • skvělá klávesnice i touchpad
  • kompaktní rozměry a hmotnost
  • praktická čtečka otisků prstů
Diskuze ke článku
Radek Volf
Radek Volf
Klávesy ... nabízí bílé podsvícení. Opravdu? Tento NTB má podsvícenou klávesnici? Děkuji
Lukas Klima
Lukas Klima
Velice pěkný notebook. Ovšem. Základní konfiguraci nemá cenu uvažovat, takže cena za lepší výbavu se potom přehoupne přes třicet tisíc? Ten základ je za dvacetosum tisíc? Nějak nechápu, co na tom stojí tak nehorázné peníze.
Daniel Macák
Daniel Macák
Nevím tedy jak u nás v ČR, ale všude jinde ve světě o nepodsvícené klávesnici píšou a informují. Je to hloupé od MS že to neimplementovali, ale věřím že se dá bez toho žít. Člověk musí taky vnímat tu cenu, která není až tak vysoká, za jinak velice pěkný kus hardwareu.

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze