LG Velvet
recenze

LG Velvet

Dopřejte si dotek luxusu
11

Novinka od LG přináší velký displej, výkonný procesor, 5G konektivitu i zvýšenou odolnost. Vše je navíc zabaleno ve stylovém těle s kovovým rámečkem a obřím 6,8" OLED displejem za relativně příznivou cenu okolo 16 tisíc korun.

Konektivita: potěší i náročné

Konektivita je příkladná. Kromě již zmiňované podpory sítí 5G se můžete těšit na Bluetooth 5.1, Wi-Fi 6 nebo GPS, GLONASS, BDS a evropské Galileo. Samozřejmě nechybí ani NFC pro bezkontaktní platby či rychlé párování.

Líbilo se nám
  • kompletní výbava

Fotoaparát: milé překvapení

LG Velvet spoléhá na trojici snímačů. Hlavní má rozlišení 48 megapixelů, světelnost f/1.8 a PDAF ostření. Ultraširokoúhlý objektiv nabídne 8Mpx rozlišení s clonou f/2.2 a velmi slušným rozsahem 120 stupňů. Nakonec je zde pětimegapixelový senzor, jenž poslouží pro vylepšené portrétní snímky. Na zádech najdeme také přisvětlovací diodu, která svítí překvapivě silně.

Ukázka fotografií s vypnutým a aktivovaným nočním režimem + portrétní snímky

Kvalita výsledných snímků mě mile překvapila. Fotografie mají slušný dynamický rozsah, vysokou úroveň detailů i pěkné barevné podání. Pozitivní dojem umocňuje i povedená fotoaplikace, která je přehledná a nabízí pokročilý manuální režim. Zároveň je k dispozici režim pro focení v noci, který snímky pěkně prosvítí, avšak noc zůstane stále nocí a nepromění se na den. Natáčet lze také videa, a to až v rozlišení 4K při 30 FPS. Vhod může přijít funkce zesilování mikrofonu při přibližování obrazu. Čelní 16Mpx kamerka pořizuje pěkné snímky, které potěší všechny příležitostné tvůrce selfies.

Líbilo se nám
  • solidní kvalita snímků
  • propracovaná fotoaplikace
  • nechybí noční režim
  • výkonná přisvětlovací dioda
Nelíbilo se nám
  • OIS by přišla vhod

Software: téměř dokonalý

Novinka spoléhá na Android 10 a již po prvním spuštění vám nabídne gesta jako defaultní způsob ovládání. Nadstavba od LG se navíc chlubí mnoha možnostmi nastavení. Kromě úprav ikonek a barev ovládacích prvků máte k dispozici pokročilé zaznamenávání obrazovky (s nastavením zdroje zvuku i rozlišení videa) či tzv. Context Awareness (v českém prostředí zůstává funkce nepřeložena). Ta vám umožní automatizovat procesy odehrávající se v telefonu na základě vaší lokace nebo určité akce. Po zapojení sluchátek se tak například může automaticky spustit vaše oblíbená hudební aplikace a při příchodu do kanceláře se aktivuje tichý režim.

V době testování byly k dispozici červnové bezpečnostní aktualizace.

Obzvlášť musím pochválit design prostředí, který se opravdu povedl a považuji jej za jeden z nejpovedenějších na trhu. Výrobce myslel také na užitečné aplikace, jako je Centrum aktualizací, které zkontrolujete aktualizace softwaru zařízení a také aktualizace nainstalovaných aplikací, nebo Smart Doctor – ten zařízení optimalizuje a zároveň telefon dokáže diagnostikovat.

Prostředí má však také jednu vadu na kráse. Občas se mi totiž stávalo, že při spuštění některé z nainstalovaných aplikací záhy spadla. Věřím, že výrobce tento menší problém opraví s další aktualizací. V době testování byla na telefonu k dispozici červnová bezpečnostní aktualizace, za což LG zaslouží pochvalu.

Líbilo se nám
  • aktuální bezpečnostní záplaty
  • povedené prostředí
  • užitečné aplikace od výrobce
Nelíbilo se nám
  • aplikace občas po otevření spadnou
Diskuze ke článku
Stickler Stickleru
Stickler Stickleru
Ve Vámi testované šedé verzi (nebo co to je za barvu) nic moc teda.
Ta perleťově bílá je epic! ^^
Jarmila Jarmila
Jarmila Jarmila
Mr. Papadopoulos co je s mobilecastom?
Letna prestavka,ci rekonstrukcia studia a zmena stylu streamu?
Diky za odpoved.
dav.72@seznam.cz
dav.72@seznam.cz
TVL - 161 cm a prý 180 gramu je příjemných. To je vážně blábol hodný mistra.
Děkuji, pro mě to tedy není a jak je známo, podpora LG je úplně tristní.
Jinak ve srovnání s Pixelem 4 mi LG nic na víc nedá, jsem s ním max. spokojen.
Ještě uvidíme, jak tohle LG bude fotit.
Michal B
Michal B
Naposledy upraveno: 19. 7. 21:09
Chybí mi podstatná informace a to jestli je to dual sim nebo jen single

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze