Lenovo Yoga Tablet 2 8"
recenze

Lenovo Yoga Tablet 2 8"

Plnohodnotné Windows na cesty
16

Po záplavě levných tabletů s operačním systémem Android vždy rádi přivítáme změnu. Dnes recenzovaný Lenovo Yoga Tablet 2 nabídne dospělý operační systém Windows 8 v kompaktním provedení s praktickým stojánkem a hodnotným vzhledem. Jak si Yoga celkově vedla v našem testování si prozradíme nyní.

Displej: škoda těch odlesků

Velice povedeným a zároveň i obávaným prvkem celého tabletu je samotný displej. Ten nabídne úhlopříčku 8 palců, na které se rozprostírá jemné rozlišení 1 920 × 1 200 pixelů. To dává výslednou jemnost 283 pixelů na palec, což je především ve světě tabletů nadprůměrná hodnota. Lenovo tedy rozhodně můžeme pochválit. A to nejenom za jemnost displeje, ale také za progresivní barevné podání, které má na svědomí použitá IPS technologie.

Lenovo Yoga 2 (8\" Windows)
Antireflexní vrstva je v případě Lenova Yoga Tablet 2 minimální

Nebudeme ovšem pouze chválit, největší problém shledáváme v antireflexní vrstvě, která je v případě Lenova Yoga Tablet 2 minimální. Displej trpí na velké odlesky, které můžete sami zpozorovat na námi pořízených fotografiích.

Ještě než displejovou část zcela opustíme, zaměříme se na její asi nejzajímavější funkci. Tu Lenovo nazývá AnyPen. Oč jde? Prakticky řečeno o zvýšenou citlivost displeje na různé předměty. Na ovládání displeje tak můžete použít téměř jakýkoliv vodivý předmět se špičkou, typicky tedy propisku, tužku, ale klidně i kreslířské pero, respektive redispero. Lenovo rozezná všechny zmíněné typy per což má za výhodu nejenom přesnost (například při kreslení, skicách), ale také snazší trefení se do menších ikonek. Taková moderní alternativa stylusu, chtělo by se říci. Z vlastních zkušeností můžeme říci, že technologie funguje zcela spolehlivě a vzhledem k menší úhlopříčce displeje jsme ji využívali velice často.

Zvuková stránka: stereo reproduktory

Přední stereo reproduktory nasměrované přímo k uživateli hrají nadprůměrně kvalitně, tento fakt podporuje také Dolby Audio režim, kterým se nové Lenovo pyšní. Reproduktory jsou celkově velmi hlasité, čisté a mají skvělý prostorový zvuk. V nastavení zvuku rozhodně potěší široká možnost modifikace a přednastavené profily jako hry a film. Trochu ovšem zamrzí drobnost v podobě přizpůsobení ovládání hlasitosti. Klasická tlačítka pro zvýšení a snížení hlasitosti se nenastavují dle orientace tabletu a vždy tak musíte přizpůsobit ovládání dané poloze. Po zvukové stránce do reproduktorů tedy absolutní spokojenost. Co se týče reprodukce do sluchátek, opět budeme víceméně jenom chválit, s kvalitními sluchátky je zvukový zážitek nadprůměrný.

Lenovo Yoga 2 (8\" Windows)
Hlasité reproduktory nabídnou nadprůměrný zvuk

Baterie a výdrž: slušný nadstandard

V tiskových materiálech se Lenovo chlubí, že by Yoga Tablet 2 8'' měl vydržet až 15 hodin při běžném provozu, oněch 15 hodin by měla zajistit nevyměnitelná baterie s kapacitou 6 400 mAh. Je jasné, že laboratorní podmínky a skutečnost se téměř vždy liší, bohužel nejinak je tomu i u Yoga Tabletu 2. Při běžném, ale aktivním používání, které zahrnuje surfování po internetu, poslech oblíbených skladeb skrze hlasité reproduktory a psaní textů vydrží tablet zhruba 11 až 13 hodin, tato výdrž je proměnlivá a záleží i na ostatních faktorech, například na využívání GPS nebo hraní náročnějších her. V takovém případě jde samozřejmě kapacita baterie prudce dolů.

Samozřejmě nemůžeme opomenout ani náš standardizovaný test výdrže, který obsahuje streamování 1080p videa na zabezpečené Wi-Fi s plným signálem, 50% jasem a 50% zvukem do sluchátek. Aktualizace jsou během testu potlačeny. V takových podmínkách zvládne Lenovo Yoga Tablet 2 pracovat 9 hodin a 33 minut. Měřit jej můžeme s opravdovými vytrvalci typu Sony Xperia Z2 Tablet s výsledkem 11 hodin a 44 minut. V tomto srovnání Yoga překoná například Apple iPad mini 3 s 9 hodinami. V běžném provozu lze počítat s dvoudenní výdrží. Co se týká nabíjení, z 0 na 80 % se Lenovo Yoga Tablet 2 Pro dobije během 2 hodin a 45 minut, na 100 % si počkáte ještě dalších 52 minut. Celkově tedy dobití z 0 na 100 % bude trvat 3 hodiny a 37 minut, a to za předpokladu, že budete nabíjet dodávanou nabíječkou s vyšším napětím.

Diskuze ke článku
Kensi Deeks Blye
Kensi Deeks Blye
Opět máte ozvěnu ve videu
Pietor
Už dlouho uvažuji o koupi tabletu s Windows.
Chci se zeptat buď autora recenze nebo uživatelů.
Jak je to s aktualizacemi systému a následným prostorem úložiště. Nezabere aktualizace systému nějaké místo, které poté nějak nesmaže či takhle?
Tzn. stačí 32 GB paměť nebo si mám najít tablet s 64 GB? Na doinstalování aplikací a následným aktualizací.
Doufám, že jsem to vysvětlil dobře a že mě pochopíte...:-)
teri
Jak můžete doporučovat tablet "na cesty", když nemá možnost mobilního datového připojení?!
Zdeny
Jinak se dívej i na procesor, určitě vem variantu co zvládá 64bit OS. Za humny je tu Win10, takže upgrade na 64bit OS se pak vyplatí

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze