Lenovo Yoga 920
recenze

Lenovo Yoga 920

Cvičí mezi nejlepšími
2

Řada Yoga se pro Lenovo stala během pár let ikonickou značkou. Právě Lenovo se pustilo s touto řadou jako jeden z prvních výrobců do přetočitelných dotykových displejů, přičemž stroje této rodinky najdeme v různých cenových kategoriích. Dnes se ovšem podíváme na zoubek tomu nejdražším z rodiny Yoga bez slůvka ThinkPad v názvu.

Yoga 920 je tou nejlepší a tím pádem i nejdražší Yogou, kterou si můžete pořídit. Nejnižší cena činí necelých 35 tisíc a za námi testovanou verzi si ještě 15 tisíc připlatíte. Co za takovou sumu tedy dostanete? Skvělou konstrukci z hliníku a dokonce i sklo na víku, dotykový 4K displej, který můžete otočit o 360 stupňů, procesor i7 osmé generace, 16 GB RAM, 512GB SSD, odemykání otiskem prstu nebo obří baterii. Ano, je toho hodně, ale to ještě neznamená, že se Yoga před konkurencí nezapotí.

Lenovo Yoga 920

Lenovo Yoga 920

Konstrukce323 × 224,5 × 14,3 mm, 1 380 g, konstrukce: konvertibilní, odolnost: ne
DisplejTFT IPS, 13,9" (3 840 × 2 160 px)
ProcesorIntel Core i7 8650U, 4×4 GHz
PaměťRAM: 16 GB, disk: 512 GB (SSD)
akumulátorLi-Pol (70 Wh)

Obsah balení: pero v balení

K notebookům se v balení moc pestré příslušenství nedává a podobně je tomu i zde. Krom Yogy najdete v krabici ještě rychlou USB-C nabíječku a pár prospektů. Jediný bonus představuje užitečné pero Active Pen 2 s náhradními hroty a potřebnou baterií.

Lenovo Yoga 920

Konstrukční zpracování: výjimečné

Po vzhledové stránce dokáže u této Yogy překvapit jen jedno, čehož si musí všimnout každý na první pohled – zadní část víka displeje zde totiž tvoří sklo a nikoli kov či plast. Řešení je to vcelku originální a určitě díky tomu budete s tímto notebookem vybočovat z davu. Ze začátku jsem měl sice obavy, že se sklo okamžitě poškrábe, ale ani po dvou týdnech každodenního přenášení se na něm výraznější škrábance neobjevily. Není ostatně divu, když jde o tvrzené Gorilla Glass. Po dlouhodobém používání už ale nemusí sklo vypadat dobře, nemluvě o případných pádech či tvrdších úderech.

Co už se ovšem objeví okamžitě jsou různé nečistoty a otisky, přičemž sklo nemá moc silnou oleofobní vrstvu, takže nejde snadno vyleštit. Všimnout jste si mohli také zajímavých ornamentů, které sklu dodávají trochu více šmrncu. V Česku dostupný motiv Vibes ale není naživo moc zajímavý a příliš nezaujme. Na ostatních trzích lze zakoupit mnohem pestřejší a odvážnější motivy.

Navíc má zasazení skla do jinak hliníkového rámu víka vcelku neblahý vedlejší účinek. Víko totiž není ani zdaleka tak tenké jako u konkurenčních zařízení, dokonce je skoro tak tlusté jako samotná základna u řady tenčích zařízení. Není to sice objektivní negativum, ale právě takovéto drobnosti přispívají k celkové vetší tloušťce zařízení, nemluvě o faktu, že je notebook kvůli své velikosti 13,9 palců s hmotností 1,4 kilogramu relativně těžší a není asi zdaleka tak kompaktní jako 13,3palcový konkurenti.

Lenovo Yoga 920
Skleněné varianty Yogy 920

Na dílenské zpracování jako takové si však nelze stěžovat ani v nejmenším. Základna je hliníková a celé tělo působí velmi robustně včetně typického pantu, díky kterému lze otočit dotykový displej až o 360 stupňů. Jen není úplně nejpohodlnější používat displej úplně otočený, jelikož na tablet je Yoga prostě moc těžká. Ocenil bych i gumové „nožičky“ u klávesnice, aby při režimu stojánku notebook nespočíval rovnou na svém těle. Zamrzí že pant není dostatečně tuhý, aby se displej vůbec nekýval při dotykovém ovládání v režimu notebooku nebo stojanu – modely XPS od Dellu jsou v tomto ohledu mnohem lepší. Na druhou stranu však není pant ani dostatečně poddajný, aby prošel notebook testem otevření jednou rukou, takže se prostě nešikovně pohybuje někde mezi.

Na dílenské zpracování si nelze stěžovat ani v nejmenším.

Zbytek této kapitoly se však ponese už jen v pozitivním duchu. Začněme výbornou klávesnicí, na které se píše opravdu výborně. Klávesy jsou dobře rozvrženy, nemají mělký zdvih jako někteří konkurenti, nepůsobí ani trochu „houbovitě“ a podsvícení je rovnoměrné, přičemž má dvě úrovně jasu, případně jej samozřejmě lze zcela vypnout. Hned pod skvělou klávesnicí se samozřejmě nachází také touchpad. Ten je vcelku prostorný, po povrchu prsty dobře kloužou a jeho mačkání vydává hezky mechanické cvaknutí – působí zkrátka velmi dobře.

Stejně tak musím i u tohoto stroje zdůraznit užitečnost čtečky otisků prstů. Může se to sice na první pohled zdát u takového zařízení jako zbytečnost, ale jde o opravdu neskutečně návykovou věc, obzvláště když máte k dispozici prakticky stoprocentně spolehlivou čtečku jako zde, která vás navíc dostane na plochu během chvilky. Jsem také rád, že Lenovo umisťuje čtečky dál od touchpadu a ne přímo do něj, což je dle mých zkušeností velmi nepraktické místo.

Líbilo se nám
  • kvalitní zpracování
  • originální použití skla
  • skvělá klávesnice a touchpad
  • výborná čtečka otisků prstů
Nelíbilo se nám
  • sklo se může rozbít snáze než hliník
  • pant by mohl být tužší
Diskuze ke článku
René
Raději bych tam vyděl Ryzen 2700u.
Dusan
Od Lenova jsem měl několik notebooků, kratší dobu na cesty https://www.equiplo.cz/notebooky/#Lenovo_YOGA_510-14AST a pak ještě ideapad 720s, oba v pohodě. To 720s váží kolem 1kg, fakt dobré zpracování, moc si ale nedokážu představit v konstrukci sklo.

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze