Lenovo Moto G4 Plus
recenze

Lenovo Moto G4 Plus

Zaměřeno na fotky
15

Splynutí americké Motoroly a čínského Lenova už je hotová věc. Výsledkem jsou přístroje, na kterých ještě nalezneme původní názvy a loga, nemůžeme si ale nevšimnou výrazného vlivu z Asie. Ten je například vidět u zajímavého poměru ceny a výkonu, kdy v telefonu za sedm tisíc dostanete čtečku otisků prstů nebo laserové ostření. Bude to však dobře fungovat jako celek?

Baterie a výdrž: alespoň to turbo

Tři tisíce mAh, to se zdá být poměrně hodně, vzhledem k velikosti displeje a jeho rozlišení však žádné zázraky nečekejte. Je to další z řady telefonů, který vás sice bez problémů provede dnem a ještě vám nechá 20 až 40 % k dobru, abyste se nestresovali. Nic většího od telefonu nečekejte.

Lenovo Moto G4 Plus

V tomto ohledu dopadl dle očekávání i redakční test. Při něm běží streamované video o rozlišení displeje, a to s jasem nastaveným na 50 % a se stejnou úrovní hlasitosti ve sluchátcích. Tuto činnost bylo Moto G4 Plus schopno vykonávat po dobu osmi a čtvrt hodiny.

Vše ale zachraňuje přibalená „turbo nabíječka“. Výrobce slibuje 6 hodin používání po čtvrt hodině nabíjení, výstižnější ale bude naše měření. Na 80 % jsme z nuly dostali za hodinu a pět minut, za dalších 40 minut bylo nabito plně.

Líbilo se nám:

  • rychlé nabíjení

Nelíbilo se nám:

  • průměrná výdrž

Hardware a výkon: ucházející sestava

Osmijádrový Qualcomm Snapdragon 617 má čtyři jádra na 1,5 GHz a zbylá čtyři jádra na 1,2 GHz. Pozici grafické jednotky zastává Adreno 405. Slovy laika je to vhodná sestava pro toho, kdo chce nějaký ucházející výkon, a to i na hry, ale nechce se mu platit zbytečně moc za nejvýkonnější modely.

Výsledky benchmarků.

Stejnou filozofii razí i velikost pamětí. U vnitřního úložiště zůstává z nabízených 16 GB volná polovina, paměťový slot pojme karty až do velikosti 128 GB. Ze 2 GB paměti RAM zbývá volná zhruba polovina. Obojí stačí, ale zase se vtírá pocit, že bychom za tolik peněz mohli dostat víc.

Líbilo se nám:

  • dostačující výkon
  • dostačující paměti

Nelíbilo se nám:

  • za dané peníze toho mohlo být víc

Operační systém a uživatelské prostředí: skoro čistý Android

Jako operační systém byl do telefonu nainstalován Android ve verzi 6.0.1, ale to je asi tak všechno. Ostatní výrobci se snaží předvést to nejlepší a dovybavit přístroj dalšími nadstandardními funkcemi nebo se alespoň nějak vizuálně odlišit, tady nenajdeme prakticky nic. Tedy abychom přístroji nekřivdili, máme tady už zmiňovanou možnost rozsvěcení obrazovky anebo odmítnutí hovoru zatřesením, ale tím to tak zhruba končí.

Vnitřní prostředí je stejné...

Není to ale automaticky výtka. Určitě se najdou tací, kterým takový přístup bude naopak vyhovovat – dostanou velice svižný systém s minimálními nároky na hardware a co budou potřebovat, to si sami doladí pomocí aplikací třetích stran. Jako v mnoha dalších kapitolách jde spíše o pocit, že byste za danou cenu mohli očekávat více.

...až na pár detailů.

Líbilo se nám:

  • skoro čistý Android
  • velice rychlý a svižný chod

Nelíbilo se nám:

  • nic navíc
Diskuze ke článku
Kensi Blye
Kensi Blye
Videopohled nebude?
Chuan Perverez
No koukám, že jsem neudělal chybu když jsem se na Motorolu vyprdl a šel do Honor 7 lite. Je levnější a výkonu má dost. Navíc fotky vypadají slušně. Tohle je předražený ořezávátko.
Miroslav Janošec
Miroslav Janošec
Za ty prachy je lepší volbou Nexus 5x
Václav Pavelek
Zajímalo by mne srovnání s Moto X Play. Který telefon lépe fotí?

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze