Huawei P9
recenze

Huawei P9

Elegán s duší a výkonem

Před pár lety pro mnohé neznámý výrobce, nyní tahoun trhu, který se dere mezi ty nejlepší. To je Huawei, jehož ambice jsou v letošním roce ještě vyšší než loni. Důkazem je žhavá novinka P9, která útočí takřka na všechny smysly. Je krásná na pohled, působivá v ruce a špičkově vybavená. Povedlo se výrobci vyrobit telefon blížící se ideálu?

Displej: radost pohledět

Po nabažení se povedeného designu lze pokračovat displejem, jehož kvality opět sahají velmi vysoko. Výrobce se chlubí skvělým využitím čelní plochy, které se blíží 73 %, a rámečky kolem displeje opravdu nejsou velké. Po bocích jsou takřka zanedbatelné, ačkoliv jde z části o optický klam. Displej s úhlopříčkou 5,2 palce nesahá až do samotných krajů, ale má kolem sebe ještě další malinký rámeček. I přesto jsou rámečky stále velice tenké.

Huawei P9

Po prvním rozsvícení si vás displej okamžitě získá krásným podáním barev i svou jemností 424 PPI, ke které mu stačí Full HD rozlišení. Pokud by zobrazení přeci jen nebylo dle vašich představ, máte možnost si nastavit teplotu barev. Velký rozsah má jas displeje, který oko netrápí ve tmě a naopak usnadňuje čitelnost při ostrém slunci. O bezchybných pozorovacích úhlech se patrně nemusíme ani zmiňovat. Huawei P9 sice není odolným telefonem, ale displej je chráněn sklíčkem Gorilla Glass 4 a běžným škrábancům odolává velmi obstojně, a současně je k dispozici ir ežim ovládání v rukavicích. Nedostalo se však na možnost odemčení poklepáním.

Nastavení displeje
Huawei P9

V prostoru nad displejem stojí za pozornost nejen decentní mřížka reproduktoru, ale i informační LED dioda, která je právě zde schována. Má poměrně velké rozměry a rozhodně její „zelené dýchání“ nepřehlédnete. Pozvolným rozsvěcením a zhasínáním upozorňuje na jakoukoliv zmeškanou událost do doby, než ji vyřídíte. Bohužel ji nelze nijak nastavit, pouze zcela vypnout.

Líbilo se nám:

 • podrobné nastavení displeje
 • kvalitní zobrazení
 • tenké rámečky kolem displeje

Nelíbilo se nám:

 • informační LED diodu nelze nastavit

Zvuk: ve výsledku překvapil

U špičkového telefonu čekáte po všech stránkách to nejlepší. V případě zvuku budete možná muset ze svých požadavků možná slevit. Stereo reproduktory Huawei nenasadil. Hlasitý reproduktor se nachází na spodní hraně a počátečním obavám dá rychle zapomenout. V prvé řadě je skutečně hlasitý a vyzvánění příchozího hovoru rozhodně nepřeslechnete. Za vyzdvihnutí však stojí kvalitní zvukové podání, kde je kladen důraz na hloubky. Pokud odhlédneme od smartphonů se dvěma repráčky, patří Huawei P9 rozhodně k těm lépe hrajícím kouskům.

Na kvalitu reproduktorů navazuje 3,5mm zvukový výstup do sluchátek a velice slušné zvukové podání dodávaných peckových sluchátek. Ty kladou důraz na hloubky, které můžete ještě umocnit aktivací režimu DTS. Sluší se zmínit, že mají poměrně zvláštní tvar a rozhodně nesednou do každých uší.

Líbilo se nám:

 • hlasitý a kvalitní reproduktor
 • velmi slušný výstup do sluchátek

Nelíbilo se nám:

 • hodily by se stereo reproduktory

Baterie a výdrž: můžete spořit

Konstrukce telefonu je zcela nerozebíratelná a baterii si sami nevyměníte. Její kapacita je solidních 3 000 mAh, a proto nás výdrž nijak zásadně nepřekvapila. Pokud budete na telefon klást po celý den ty nejvyšší nároky, musíte počítat s výdrží kolem 12 hodin. Obvyklejší však bude nabíjení jednou denně, ideálně vždy přes noc. V nastavení najdete dva úsporné režimy, přičemž ten nejefektivnější povypíná vše možné a nechá vás pouze telefonovat a posílat SMS zprávy. Vhod však může přijít funkce, která sníží rozlišení displeje z Full HD na klasické HD, čímž prodlouží výdrž o několik hodin.

V redakčním testu výdrže při přehrávání streamovaného videa dosáhl času 7 hodin a 21 minut, což je bohužel spíše horší hodnota napříč špičkovými smartphony, ale na druhou stranu ztráta není nijak vysoká. Porovnání najdete v tabulce níže. Nabíjení je naopak svižné, z nuly na 80 % to telefon stihne za 1 hodinu a 5 minut. Za dalších 50 minut již hlásí plné nabití. Chválu za vcelku svižné nabíjení a praktický a oboustranný USB-C konektor střídá kritika za chybějící bezdrátové nabíjení.

výdrž při testu (přehrávání streamovaného videa) nabití 0 - 80 % nabití 0 - 100 %
Huawei P9 7:21 hodin 1:05 hodin 1:55 hodin
Samsung Galaxy S6 8:37 hodin 0:55 hodin 1:24 hodin
Samsung Galaxy S7 8:58 hodin 1:05 hodin 1:35 hodin
Sony Xperia Z5 7:52 hodin 1:29 hodin 2:21 hodin
HTC One M9 8:37 hodin 1:12 hodin 1:33 hodin

Líbilo se nám:

 • dva úsporné režimy
 • možnost snížit rozlišení displeje
 • vcelku svižné nabíjení
 • USB-C konektor

Nelíbilo se nám:

 • absence bezdrátového nabíjení
Diskuze ke článku
Martin
Nemáte chybu v recenzi? Aplikace přece musí jít přesouvat na sd kartu. Závisí to na androidu a ne na telefonu přece?!
Milan Kutaj
Milan Kutaj
Čo za ceny to máte v tej tabuľke?
Len tak na rýchlo som prešiel Heureka.cz a ceny boli nasledovné:
LG G5 - cca 18 500Kč
Sony Xperia Z5 - cca 12 000Kč
Samsung Galaxy S7 - cca 15 500Kč
Apple iPhone 6S - cca 18 200Kč
Petas
Kdyz se divam na vydrz baterie tak nic moc teda. Na to, ze P9 ma 3000mAh baterku a jen FULL HD displej tak ma horsi vydrz nez S7, ktera ma rozliseni displeje 2K a celkove vykonejsi HW.

Horák Martin
Dobrý den, zajímalo by mě jak jsou velké ramečky na P9 oproti S7. Neberte v potaz, ale jen rámeček, ale i neaktivní černé pole na displeji. S7 má sice rámeček tlustější, ale kryje více to neaktivní černé pole a tak se zdá, že S7 je ve skutečnosti tenší co se rámečku týká.

Děkuji.

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze