Huawei Band 2 Pro
recenze

Huawei Band 2 Pro

Fitness náramek s GPSkou
24

Segment nositelné elektroniky je v současné době velmi populární. Hodinky pro několik základních funkcí však často bývají velmi drahé, což mnoho uživatelů může odradit. Alternativou mohou být chytré náramky, jejichž výhodou je cenová dostupnost. Zařadit mezi ně můžeme i nový Huawei Band 2 Pro, který se kromě dlouhé výdrže chlubí zvýšenou odolností, senzorem tepové frekvence nebo integrovanou GPS.

Displej: pro informace stačí

Dominantu náramku samozřejmě představuje displej. Huawei vsadil na 0,91palcový PMOLED displej, který má krycí sklíčko mírně zakřivené. Displej není barevný a spoléhá na modré písmo. Nečekejte ani nijak vysoké rozlišení, jednotlivé pixely byste mohli snadno počítat. Ani to však není překážkou, neboť displej slouží primárně k zobrazování textových informací a malých obrázků. Podsvětlení nelze nijak regulovat a zatímco v interiérech je vše v pořádku, venku se displej hůře čte. Navíc jej vždy musíte rozsvítit – po chvíli sám zhasne a toto nelze nijak přenastavit.

Huawei Band 2 Pro

Displej není dotykový a ovládání probíhá skrze senzorové tlačítko pod displejem. To můžete stisknout nebo po něm horizontálně přejíždět. Abyste k ovládání nemuseli používat obě ruce, lze ovládání přenechat pohybu ruky, na které máte náramek připnutý.

Líbilo se nám
  • úsporný PMOLED displej
Nelíbilo se nám
  • nutnost náramek aktivovat k zobrazení času
  • horší čitelnost na slunci

Senzorová výbava: klasika nechybí

Huawei Band 2 Pro nabídne zcela klasickou senzorovou výbavu. Dostalo se na akcelerometr, gyroskop a senzor tepové frekvence. Tu si můžete měřit manuálně tak, že danou funkci vyvoláte, případně si můžete nastavit, aby měření probíhalo kontinuálně po celý den. Tato funkce má logicky dopad na výdrž.

Přesnost měření srdečního tepu je vcelku vysoká a především neměnná, tudíž z hodnot lze nějakým způsobem vycházet. Samozřejmě náramkem nenahradíte profesionální zdravotnické zařízení, avšak pro představu o vaší tepové frekvenci poslouží obstojně.

Líbilo se nám
  • poměrně přesné měření tepové frekvence

Výdrž baterie: na nabíječku možná zapomenete

Huawei do útrob svého nového náramku integroval baterii o kapacitě 100 mAh, což je na náramky lehce nadprůměrná hodnota. Výrobce slibuje výdrž až tři týdny. Z praxe můžeme potvrdit, že se rozhodně nejedná o nedosažitelnou hodnotu. Po takřka dvou týdnech střídmého používání má baterie ještě 40 % kapacity.

Huawei Band 2 Pro

Velmi však záleží, jak aktivně budete náramek používat. Již v úvodu jsme naznačili, že například podporuje GPS. Její nepřetržité používání znamená zkrácení výdrže na několik málo hodin. Dále výdrž ovlivňuje též senzor srdeční frekvence.

Na náramek se bohužel nevešel žádný klasický konektor. Nabíjení tudíž vyžaduje malou kolébku, na níž už najdete klasický microUSB port. Jde o méně praktické, ale u náramků zcela obvyklé řešení. Nabíjení netrvá dlouho, do plné kapacity jej nabijete za slabou hodinku a půl.

Líbilo se nám
  • dlouhá výdrž
Nelíbilo se nám
  • nutnost používat nabíjecí kolébku

Konektivita: spojíte s čímkoliv

Párování náramku s doprovodným zařízením, typicky telefonem, probíhá skrze Bluetooth 4.2. V telefonu musíte mít nainstalovanou aplikaci Huawei Wear, bez které by se párování vůbec neuskutečnilo. Pozitivní zprávou je, že nemusíte mít pouze telefon značky Huawei – stačí zařízení s Androidem 4.4 či novějším, případně produkt od Applu s prostředím iOS 8.0 a novějším. Po prvotním připojení se nám během testu nestalo, že by se náramek bezdůvodně sám odpojil.

U konektivity nutno zmínit značnou výhodou, kterou představuje přítomnost GPS. To u levnějších chytrých náramků rozhodně není obvyklá funkce. S Bandem 2 Pro tak klidně můžete běhat a poloha se automaticky zaznamená. Po opětovném spojení s telefonem dojde k synchronizaci.

Líbilo se nám
  • kompatibilita napříč systémy
  • GPS
Diskuze ke článku
ANO
"Pásek však není snadno vyměnitelný, neb je přichycen dvěma křížovými šroubky." .... to bude asi velka prace odsroubovat dva krizove sroubky co? .....
miky
mám band 2 a musím konstatovat,že původní plastový řemínek stoji za h.o.v.n.o,zachytává o oblečení a už se mě stalo že jsem ho několikrát stratil aniž bych o tom věděl! tak přes ebay koupil klasický náramek,jaký je na hodinkách.
Lukas
Dobry den, ma nekdo zkusenost s timto ci podobny naramkem (Huawei, Honor, Xiaomi) a iOS? Umi to vse co je mozne na Andoriud v te aplikaci? Specialne me zajimaji notifikace na hovor, mail a messenger. Dale pak synchronizace s aplikaci Runtastic.

Diky
Míša
Dobrý den dokážete mě prosím někdo poradit ? Mám telefon Huawei P8 lite a nejde mě s párovat s náramkem :/ Huawei Band 2 Pro Black

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze