mobilenet.cz
mobilenet.cz
mobilenet.cz mobilenet.cz mobilenet.cz

Recenze Huawei Ascend P6: štíhlý začátek nové éry

autor:
, vydáno:
permalink productHuawei Ascend P6

Huawei zahajuje modelem Ascend P6 novou éru. Symbolizuje ji špičkový design, kvalitní materiály a důraz na detail, který dosud u tohoto výrobce nebyl samozřejmostí. Čínský výrobce se snaží, aby jej s příchodem modelu Ascend P6 přestali lidé vnímat jako druhořadého výrovce odkudsi z východu, ale výrobce kvalitních smartphonů, které se směle mohou rovnat zavedené konkurenci. Splní vysoká očekávání, má na to vybudovat zcela novou image značky? Na to se podíváme v dnešní recenzi.

srovnání cen
HUAWEI Ascend P6

Huawei je značka, která má i v České republice poměrně dlouhou tradici, vždyť letos oslaví 10 let na českém trhu. Pokud se ale zeptáte lidí, co se jim vybaví, když se řekne Huawei, většinou tuto značku vnímají jako synonymum pro levné plasťáky nebo modemy, přitom to už dávno neplatí a i na našem trhu se prodávají modely jako Ascend D2, který se výbavou může směle měřit s velikány typu Galaxy S4, HTC One, Xperia Z a dalšími. Huawei ale potřebuje nějakou bombu, blesk z čistého nebe, který by se dostatečně zavrtal do podvědomí lidí, kteří by začali Huawei vnímat jinak, nově. Přesně k tomu má sloužit supertenký, a přitom dobře vybavený Ascend P6.

Huawei Ascend P6 Huawei Ascend P6 Huawei Ascend P6 Huawei Ascend P6
Huawei Ascend P6: oficiální fotografie

Čínský výrobce svůj nový model prezentuje jako něco, co tu ještě nebylo a důkaz toho, že se s ním musí počítat. Namíchal na první pohled výborný koktejl obsahující prvotřídní ingredience v podobě supertenkého těla, hodnotných materiálů, vynikajícího displeje, dobrého výkonu a schopného fotoaparátu. Přidejte k tomu příznivou cenu pod 10 tisíc korun a obrovské finance v marketingu (Huawei v České republice svůj Ascend P6 představoval velkolepě s desítkami hostů ve Španělském sále Pražského hradu, kde jistě nájem není nízký), a máte velmi zajímavý koktejl, který by se mohl hodně dobře prodávat. Opravdu tomu tak bude nebo jde o pozlátko s mnoha ale? To odhalíme v dnešní recenzi.

Obsah balení

  • nabíjecí adaptér do sítě s USB konektorem
  • micro USB kabel pro nabíjení a spojení s počítačem
  • stereo headset s peckovými sluchátky, tlačítkem pro přijetí hovoru a mikrofonem
  • silikonové pouzdro
  • brožurky a manuály
Huawei Ascend P6
Huawei Ascend P6 Huawei Ascend P6 Huawei Ascend P6
Huawei Ascend P6 v dodávaném pryžovém pouzdře

Už samotné balení je provedeno hodně exkluzivně. Za textilní provázek lze vysunout vnitřní obsah sněhobílé krabice, ve které se úhledně v krabičkách skrývá naskládané příslušenství. Mezi ním překvapí a potěší zejména pevné silikonové pouzdro v barvě telefonu, které lze navléct na přístroj a ochránit jej před pády.

kompletní specifikace

Technické parametry Huawei Ascend P6

Konstrukce132,6 × 65,6 × 6,2 mm, 120 g, konstrukce: klasická
DisplejTFT IPS, 4,7" (1 280 × 720 px), dotykový: kapacitní
Fotoaparátano, 8 Mpx (3 264 × 2 448), LED dioda, autofocus, video: ano (1 920 × 1 080 px, 30 FPS)
ChipsetHuawei K3V2E, CPU: 4×1,5 GHz, GPU: ano
PaměťRAM: 2 GB, vnitřní paměť: 8 GB, paměťové karty: microSDHC
Datové funkceHSPA: 21 / 5,76 Mb/s, LTE: ne, Wi-Fi: 802.11a/b/g/n, Bluetooth: 4.0, NFC: ne
Operační systémAndroid 4.2 (Android 4.4)
Navigacevestavěná GPS: ano (A-GPS), Google Mapy
Akumulátor2 000 mAh, bezdrátové nabíjení: ?, doba nabíjení: 2:22 hodin
Dostupnost a cenazáří 2013,

Huawei Ascend P6 – videopohled

Design a konstrukce: etalon mezi telefony

Ascend P6 prostě má wow faktor. Je to jeden z mála telefonů s Androidem a telefonů vůbec, který se mně, i většině lidem z mého okolí, prakticky bezvýhradně líbí. Je neuvěřitelně tenký, pouze 6,2 milimetru, a i přes hodnotné kovové materiály všude, kam se jen podíváte, je také velmi lehký. 120 gramů je hodnota, o které si může nechat zdát kdejaký plasťák s menšími rozměry. Zpracování je ale to, oč tu běží, a Huawei se opravdu snažil, aby byl první dojem skutečně bezvýhradně pozitivní. A on je. V přímém porovnání působí Huawei vedle iPhonu stejně hodnotným a ušlechtilým dojmem, akorát s tím rozdílem, že Huawei stojí prakticky polovinu. A to je už co říct.

Huawei Ascend P6 Huawei Ascend P6 Huawei Ascend P6 Huawei Ascend P6
Design kovového těla je špičkový, zpracování výborné

Kov na boku, kov vzadu, sklo vepředu, skvělý design a prvotřídní zpracování, to je opravdu ideální kombinace. Při pohledu zboku může mnoho z vás oprávněně namítnout podobnost s iPhonem. Boční lišty s broušeného hliníku se zabroušenými skosenými hranami jsou opravdu prakticky identické jako na jablečném telefonu, dokonce i ty plastové předěly mezi anténami jakoby Applu z oka vypadly, jen jsou trochu méně pečlivě zahlazené. Stalo se mi opravdu mnohokrát, že si někdo při pohledu zboku telefon spletl s iPhonem, což už samo o sobě něco značí. Zde ale veškerá podobnost končí a jinak si jde Huawei vlastní cestou.

Výrobce uvádí na trh tři barevné varianty. Bílá je klasická prudce elegantní stylovka, která vypadá skutečně výborně, konzervativnější černá vypadá možná ještě luxusněji a zejména ženy pak osloví pastelově růžová varianty. Ve stejné barvě jsou vždy vyvedena nejen přední a zadní část telefonu, ale i boční kovový rám a dokonce i sluchátka nebo silikonový kryt k telefonu. Telefon má přísně hranaté a elegantní tvary vyhotovené takřka výhradně z kovu. Přední stranu pokrývá rozměrný 4,7palcový HD displej, přičemž v části nad ním najdeme nenápadný reproduktor a stejně tak nenápadný přední fotoaparát, který má ale rozlišení neuvěřitelných 5 megapixelů. Pro focení (nejen) profilových fotek s vyšpulenou pusou na Facebook ideální. Nad displejem dále nalezneme praktickou LED diodu, která kromě stavu baterie signalizuje i zmeškané události.

Huawei Ascend P6 Huawei Ascend P6 Huawei Ascend P6 Huawei Ascend P6 Huawei Ascend P6 Huawei Ascend P6 Huawei Ascend P6 Huawei Ascend P6

Telefon nemá na přední straně žádná tlačítka, ovládá se totiž jen skrze displej. Pod hrdým logem Huawei pak nalezneme jednu z mála plastových a zároveň kulatých částí na telefonu. Plastový půlkruh zabíhá až na zadní stranu a je mírným odlišujícím prvkem od zmiňovaného iPhonu. Z fotek to možná není patrné, ale po obrubě přední strany, mezi sklíčkem displeje a bočním kovovým rámem, je tenký plastový pásek. Zde mají tendenci se zdržovat a zalézat nečistoty a vzhledem k měkkosti daného plastu jsme zde za dobu testování nalezli dva malé vrypy.

Na druhou stranu boky telefonu jako by jablečnému produktu z oka vypadly, akorát s tím rozdílem, že Huawei je o poznání tenčí. Se svými 6,2 milimetry je to ostatně nejtenčí telefon na našem trhu, tenčí než takový Alcatel One Touch Idol Ultra, a to Huawei nesahal ve výbavě k žádným kompromisům. Vyrobit takto tenký a lehký telefon se špičkovou výbavu je hodně technologicky náročné a už zde Huawei dokazuje, že nemíní ani v konstrukci telefonů hrát žádné druhé housle a zavedené konkurenty nechává na míle vzadu. Broušený hliník s diamantem broušenými hranami skrývá sloty pro microSIM a microSD kartu, klávesy pro regulaci hlasitosti a na pravé straně ideálně umístěné vypínací tlačítko. Také klávesy na boku jsou řemeslně špičkově zpracované. U bílé a růžové varianty navíc diamantem řezané stříbrné hrany boků a kláves vyniknou mnohem více, v kontrastu s barvou rámu, u černé mají prakticky stejnou barvu.

Huawei Ascend P6 Huawei Ascend P6 Huawei Ascend P6 Huawei Ascend P6 Huawei Ascend P6 Huawei Ascend P6 Huawei Ascend P6 Huawei Ascend P6

Na horní straně objevíme microUSB konektor a ve spodní části levé strany neprakticky umístěný 3,5mm Jack. Ten bych uvítal spíše nahoře nebo dole. Pokud máte masivnější konektor u sluchátek, může být nošení v kapse pak poměrně problém. Designovou zvláštností a zároveň praktickou pomůckou je kovová záslepka 3,5 mm konektoru, která slouží zároveň jako trn pro otevření slotu pro microSIM a microSD kartu. Pokud ale často posloucháte hudbu a nevyměňujete karty, nechte trn raději doma, není totiž k tělu nijak přichycen.

Huawei Ascend P6 Huawei Ascend P6 Huawei Ascend P6 Huawei Ascend P6

Záda telefonu jsou opět kovová, s efektním broušeným vzorem, který propůjčuje kovu zajímavou strukturu a nejsou tak zcela hladká. Bohužel se ale snadno poškrábou a udělat na nich i poměrně výrazné vrypy není při běžném nošení v kapse a pokládání na stoly problém. Co mě zamrzelo je fakt, že po zhruba dvou a půl týdnech přestal zadní kryt na jednom místě ideálně držet a mírně se prohýbá a vrže. Běžně si toho moc nevšimnete, ale zamrzí to. Je tak otázka, zda i po několika měsících bude konstrukce pevná nebo se budou stávat stále častěji podobné neduhy. Zadní kryt pochopitelně není snímatelný a k baterii se nijak nedostanete. Zarmzí fakt, že si výrobce nedal tu práci s integrací NFC antény. Ta mohla být klidně umístěna například ve spodní plastové části.

Celkově lze konstrukci telefonu až na drobnou minelu u zadního krytu bezvýhradně pochválit. Design je špičkový, použité materiály taktéž a zpracování snese ta nejpřísnější „iPhoní“ měřítka. Připočítejte k tomu extrémní tenkost a nízkou hmotnost a máte tu něco, co zde v kategorii telefonů pod deset tisíc korun jednoduše dosud nebylo. To se Huawei povedlo a už v první kapitole recenze výrazně získalo naši pozornost. Jak si povede dál?

Huawei Ascend P6 Huawei Ascend P6 Huawei Ascend P6 Huawei Ascend P6 Huawei Ascend P6 Huawei Ascend P6 Huawei Ascend P6 Huawei Ascend P6
Ružová barevná varianta osloví zejména dámy

Tagy článku: ,

Související články

Huawei Ascend P6: dva týdny se stylovou žiletkou | vydáno
45
Huawei Ascend P6 představen: ultra tenká novinka s Androidem 4.2 | vydáno
26
Srovnání generací: Huawei P9 vs. P8 vs. Ascend P7 a Ascend P6 | vydáno
9

diskuze ke článku (nejnovější příspěvky)

Dobrý den, s LG L9II mám negativní zkušenost. Problémy s klávesnicí, nechodící SMS. Opravdu nedoporučuji. Michal
Nádherný kovový telefon který vás okouzlí hned po jeho rozbalení. Sergej
Není.. Ondřej
Vyšla aktualizace na Android 4.4 a emotionUI 2.3 MM
Dobrý den, rozhoduji se mezi Huawei P6 a Samsung Galaxy SIII. Co byste, prosím doporučili? Huawei se mi designově líbí mnohem mnohem více, ale nevím, zda nemám radši důvěřovat ověřenému Samsungu?? Moc díky za odpověď. medos
c htěla bych se zeptat , zda je možná výměna displeje u huawaiP6 , kolik stojí akde se dá sehnat ? děkuji anos
Dobrý den, mám stejný problém. Už jste se rozhodl? Elie
Velmi intenzivne se rozhoduji mezi P6 a LG L9II a stale se nemuzu rozhodnout. Pokud ma nekdo zkusenosti s tema telefonama, muzete mi poradit jak je to s odladenosti UI u obouch telefonu a vydrz celkova + jaky je rozdil mezi displejema? Ja osobne se zatim priklanim k L9-tce, fotak moc neresim, je pro dulezite aby telefon byl svižný, kompatkni i vzhledem k uhlopricce displeje a jiz zmineny displej aby splnoval sve kvality. Moc dekuji za pripadne odpovedi:) Korn
Vybírám mezi Huawei P6 a Xiaomi Mi2s. P6 jsem měl v ruce a telefon na mě působil moc sympaticky a uchvátil mě display nádherný barvy a nádherně jemný, mám citlivě oči, ale na takový display dlouhodobě koukat úplně v pohodě. Tíhnu, ale s píše k Mi2s je kompaktnější. Mám, ale obavu abych nebyl zklamaný z displaye, bohužel jsem ho neměl v ruce ani nevím kde ho mají k ozkoušení. Neměl je někdo v ruce vedle sebe? Děkuji Tomáš
Chtel jsem se zeptat zda jde u p6 vymenit baterie popr. kolik by vymena baterie stala.. marek

zobrazit celou diskuzi přidat názor

celkem 58 příspěvků

další zajímavé články na mobilenet.cz

Top Apps: malé, ale šikovné aplikace
vydáno |
Michal Šrajer
| článek
Ne všechny aplikace musí být velké a komplikované. Existuje i spousta maličkých, ale možná o to šikovnějších aplikací a my si dnes právě takové představíme. Konkrétně si uděláme přehled v použitých datech, trochu si zpříjemníme psaní a na závěr se zbavíme jednoho trnu v patě při používání Bluetooth.
Dnes představená Xperia L1 od Sony má českou cenovku. Startovací cena bude 4 990 Kč. | | bleskově z Twitteru