mobilenet.cz
mobilenet.cz
mobilenet.cz mobilenet.cz mobilenet.cz

Recenze hry GTA San Andreas: legenda v plné parádě

| autor:
, vydáno:
permalink product

Jsou hry, které přijdou a zase odejdou. A pak jsou tu takové, které naprosto změní celý herní průmysl. Jednou z nich je i Grand Theft Auto: San Andreas, která původně vyšla v roce 2004. Jedná se o vůbec jednu z největších a nejotevřenějších her a vy si ji můžete zahrát na svém telefonu nebo tabletu. To si snad nenecháte ujít, ne?

Už za tři dny tu jsou Vánoce, ale radost si můžete udělat již nyní. Pro Android a iOS totiž vyšla doslova legendární hra. Grand Theft Auto je oblíbená série s otevřeným světem a příběhem gangstera (pokaždé jiného). V lednu vyšla hra i pro Windows Phone 8. Důraz je zde kladen na otevřené možnosti – můžete hrát příběh, ale klidně se na všechno vykašlat, ukrást auto a vydat se na úplně vlastní dráhu. San Andreas z roku 2004 získal několik ocenění za nejlepší nebo nejoblíbenější hru. Já sám pamatuji, že jsem ve světě San Andreas na PlayStationu 2 strávil hodiny času.

Grand Theft Auto: San Andreas – videorecenze

Vítejte zpět v Los Santos

Mobilní verze nic neosekává a nabízí vám přesně to samé jako na PS2 nebo dalších konzolích. Akorát některé textury by měly být vylepšeny, ale stejně hra působí na první pohled staře, což vám jistě vadit nebude, pokud s nostalgickou slzou oku vzpomenete na proseděné dny u PS2. A když ne na této konzoli, tak jste hru jistě potkali na počítači – neznám nikoho, kdo by se v tomto legendárním světě nikdy neprošel. Učitelé by mohli vyprávět, San Andreas bylo snad povinnou výbavou každého studenta, který si na hodiny nosil počítač.

Grand Theft Auto: San Andreas Grand Theft Auto: San Andreas Grand Theft Auto: San Andreas Grand Theft Auto: San Andreas

Vy jste Carl Johnson, přezdívaný CJ, a vracíte se do města na pohřeb své matky, která byla zavražděna. Potkáváte svého staršího bratra i zbytky rozpadajícího se gangu. Rozhodnete se zůstat, dáte partu zase dohromady a postupně ovládnete celé město. Cesta bude ale velmi dlouhá a trnitá, protože konkurence nespala. Hned od první animace je to celé na vás – buď budete postupovat podle příběhu, nebo se vydáte úplně po vlastních. To by ale byla škoda, protože příběh vám otevře další města a ukáže spoustu obsahu, jako jsou různé obchody, posilovny a podobně.

Větší než cokoliv

Pokud jste si nenechali ujít předchozí díl (rovněž vyšel pro mobilní zařízení), tedy Vice City, a přišel vám už tak veliký, tak nyní zpozorněte. San Andreas totiž neobsahuje jen jedno město, ale rovnou tři – Los Santos, San Fierro a Las Venturas. Už podle názvů vám může být jasné, že inspirace vzešla ze skutečných měst. Rozloha celé hry je tak přibližně 44 km². To je čtyřikrát více než u Vice City. Ale bylo by dost k ničemu, kdyby tak velký prostor nebyl vyplněn zajímavým obsahem. A to si pište, že je.

Grand Theft Auto: San Andreas Grand Theft Auto: San Andreas Grand Theft Auto: San Andreas Grand Theft Auto: San Andreas

Jelikož je hra otevřená, tak příběh nemá jen jednu hlavní linku, ale skládá se z množství úkolů, které můžete dělat, jak se vám zlíbí a nikdo vás za to trestat nebude. Postupně potkáváte další a další postavy, pro které můžete plnit mise. Postupně si tak budete odhalovat zajímavá místa ve světě, ať už se týkají volného hraní, jako jsou právě posilovny, obchody, opravny aut nebo kadeřnictví (a další), nebo příběhu.

Mobilní nedostatky

GTA San Andreas vám nabídne nejen nostalgii, ale i stovky hodin neuvěřitelné zábavy, kdy můžete dělat téměř vše v ohromném a otevřeném světě. Hra je tak skutečným pískovištěm gangsterského světa. Má ale i své stinné stránky. Nemluvím teď o zastarání některých úkolů, ale jde mi především o příšerné ovládání. Představte si totiž, že hrajete hru, která nebyla úplně snadná na gamepadu, a nyní ji máte zvládnout s několika virtuálními tlačítky? Jízda na rychlé motorce je opravdu riskantní a taková přestřelka je mnohem těžší. Problém je, že vývojáři vůbec nesnížili obtížnost u některých misí, takže je díky těžšímu ovládání jen s obtížemi zvládnete.

Grand Theft Auto: San Andreas

Rockstaru se však nedá upřít snaha – máte na výběr z několika stylů ovládání, někdo má radši joypad, jiný si vybere virtuální šipky. Stejně tak si můžete upravit i další tlačítka a přizpůsobit si je na displeji. I tak jde ale pouze o virtuální tlačítka, kterých je v určitých situacích skutečně hodně (mění se třeba podle dopravních prostředků a možností). Pokud však máte k dispozici gamepad, tak je to úplně jiná káva. V takovém případě vám hru musím doporučit bez váhání, i kdybyste GTA San Andreas nikdy dříve nehráli. Bez ovladače se do toho pouštějte jen ve chvíli, kdy hru znáte a chcete si zavzpomínat.

Závěrem

Za 160 Kč získáte plnohodnotnou hru, která nabízí spoustu obsahu, jeden z největších herních světů vůbec a hlavně stovky hodin zábavy. Avšak vzpomínky se mohou od reality trochu lišit a při hraní tak můžete narazit na to, že si třeba grafiku pamatujete mnohem hezčí, než jak se vám zdá nyní (přitom mobilní verze byla značně vylepšena). Tak to už u nostalgických vzpomínek chodí. Bez gamepadu se ovšem jedná o rizikový podnik, protože tu máte skvělou hru, která se skrz virtuální tlačítka ovládá velmi těžko. Nenechte se však snadno odradit – obzvlášť pokud jste předchozí díly GTA (vydané pro mobilní platformu) zvládli. Za ten risk to možná stojí, protože GTA San Andreas patří k největším herním legendám. Stahovat můžete pro iOS, Android a Windows Phone 8.

Grand Theft Auto: San Andreas Grand Theft Auto: San Andreas Grand Theft Auto: San Andreas Grand Theft Auto: San Andreas

Stáhnout Grand Theft Auto: San Andreas

Google PlayApp StoreWindows PhoneWindows

Hodnocení

90%

Plusy

  • Hodiny skvělé zábavy
  • Ohromný svět
  • Množství možností
  • Vylepšená grafika

Mínusy

  • Ovládání bez gamepadu

Tagy článku:

Související články

Recenze hry WarFriends: Češi hrají první ligu | vydáno
4
Česká hra Tiny Miners ve světě slaví úspěch | vydáno
Zahrajte si českou hru WarFriends v předběžném přístupu | vydáno
1

diskuze ke článku (nejnovější příspěvky)

Ale vice city,3 aj ctw mi islo úplně vpohode a aj vsetky naráz. meheheeeeee
Kurvaaa, načítá sa strašně dlho, ale o skor nenacitava. 10 min, nic pol hodiny, nic, celu noc s obratenym tabletom, nic. Som si len zbytocne rozbil display. meheheeeeee
Proc se tak tezko hledaji letiste david bongilaj
Ona ale Gta 4 je na androidu dej na youtube splastop Gta 4 je tam i Gta 5 :) Radek Bartoň
bude fungovat hra i na LG L90??? :-) Jiří Onderka
AHOJ MÁM DVA DOTAZY. 1.NÉVÍTE JAK NALOŽIT PROSTITUTKU DO AUTA(POPŘÍPADĚ CO MUSIM NA KLÁVESNICI ZMÁČKNOUT)? 2.NEVIM JAK SE ŘÍDÍ VLAK,???????????? dÍKY GTA
To je možné, ale ten tablet je 2-jádrový a např. jeho o trochu slabší předchůdce - samsung galaxy tab 2 7 0 tuhle hru rozjede bez problému :/ wanna play
Proč to na mém EVU 3d nejde?! :D :/ im sam
Kupovat si smartphone na hraní her není rozumné. Martin
Mám Moga Pro Controller a cheaty pouzivámz xboxu :) a parada Lukas

zobrazit celou diskuzi přidat názor

celkem 49 příspěvků

další zajímavé články na mobilenet.cz

recenze2Recenze HTC U Ultra: ani tři trumfy nejsou spásou
vydáno |
Michal Pavlíček
| recenze
Tchajwanské HTC je výrobce, kterého se nebojíme nazvat nezmarem. Ačkoliv neprožívá zrovna vydařená léta, vždy se snaží přinést co nejlepší telefon. Je to případ i letošního roku a modelu U Ultra. Ten chce zaujmout stylovým vzhledem, dvěma displeji či důrazem na kvalitní zvuk. Navrch přihazuje výkonný hardware a nového asistenta.
16Apple akademie: jak prodloužit výdrž iPhonu?
vydáno |
Michal Marek
| článek
iPhone je, podobně jako další moderní smartphony, mimořádně výkonný a chytrý. Inteligentní funkce ovšem často vyžadují využívání různých senzorů, připojení k internetu i třeba zjišťování polohy, což je náročné na energii a uživatel brzy zjistí, že za výkon a funkčnost smartphonu platíme svou cenu – telefony musíme prakticky denně nabíjet.
11Retro: Sony Ericsson T610 – švédsko-japonská legenda
vydáno |
Michal Pavlíček
| článek
Celou jednu dekádu fungovalo spojení švédského Ericssonu s japonským Sony. Během této nezanedbatelné doby jsme se dočkali hned několika povedených telefonů, které se nesmazatelně zapsaly do mobilní historie. Bezpochyby se mezi ně řadí také kultovní Sony Ericsson T610, který před téměř 15 lety zaujal vzhledem i výbavou.