Honor 8
recenze

Honor 8

Lesklý fešák za skvělou cenu
116

Honor 8 si svou evropskou premiéru odbyl koncem srpna ve Stockholmu, kde jsme si jej také prvně vyzkoušeli. Již tehdy na nás zapůsobil velmi pozitivně, a to zejména svým designem, kvalitním zpracováním i slušnou hardwarovou výbavou. Potvrdil se dobrý dojem i během následného testování? Nabízí Honor 8 opravdu tak zajímavý poměr cena/výbava?

Fotoaparát a video: slibná duální čočka

Nový Honor 8 disponuje 12Mpx duálním fotoaparátem po vzoru Huawei P9. I zde jedna čočka slouží pro snímání monochromatického obrazu, což má podpořit ostrost a hloubku výsledné fotografie. Děje se tak složením dvou obrazů do jednoho. Z více jak dvoutýdenní zkušenosti mohu prozradit, že přítomnost druhé čočky není vůbec na škodu. Výsledné fotografie totiž nejsou vůbec špatné a v této cenové kategorii telefonů patří mezi nadprůměr. Pochválit musím kromě kvality fotografií také rychlost snímání, která je téměř bezprostřední, a také velmi povedenou aplikaci na fotografování. Ta nabízí opravdu mnoho funkcí, a to jak v podobě přednastavených módů, tak i módu Pro, kde je možné si ručně nastavit například ISO či vyvážení bílé. Samotnému fotografování pak pomáhá laserový senzor pro rychlejší ostření a také LED dioda.

Ukázkové fotografie za denního světla

Špatné nejsou ani fotografie za zhoršených světelných podmínek. I zde si totiž zachovávají dostatečnou ostrost i velmi dobré podání barev, což je mimo jiné vidět na ukázkách níže.

Fotografie za horších světelných podmínek

Podobně hodnotím také kvalitu videa, které je bohužel možné natáčet „pouze“ ve Full HD rozlišení. Podpora 4K zatím u telefonů Honor chybí. O něco lepší by mohla být také stabilita výsledného záběru, která patří spíše mezi průměr. Na ukázková videa přímo ze Stockholmu se můžete podívat níže.

Honor 8 – testovací video, 1 080p, 30 FPS, exteriér

Honor 8 – testovací video, 1 080p, 30 FPS, exteriér

K úplné spokojenosti s hlavním fotoaparátem, respektive hlavními fotoaparáty, chybí snad jen optická stabilizace obrazu.

Na přední straně Honor 8 nabízí 8Mpx sekundární fotoaparát, který využijete zejména při pořizování dnes stále moderních autoportrétů. A s novým Honorem máte téměř 100% jistotu, že vaše selfíčka budou mít na sociálních sítích úspěch. Kvalita fotografií je totiž nadprůměrná. Může to být dáno i tzv. režimem Krása, který zvládne vyhladit téměř všechny nedostatky včetně vrásek.

Honor 8
Fotografie z předního 8Mpx fotoaparátu

Líbilo se nám:

  • duální 12Mpx fotoaparát
  • kvalitní 8Mpx přední kamerka
  • fotografická aplikace s bohatými možnostmi nastavení
  • rychlost a odezva fotoaparátu

Nelíbilo se nám:

  • absence natáčení 4K videa
  • absence optické stabilizace obrazu

Organizér: klasika, která nepřekvapí

Nikoho snad nepřekvapí, že Honor 8 disponuje základními aplikacemi, skrze které si můžete vytvářet poznámky, a to včetně těch hlasových, organizovat svůj den v kalendáři či si přemisťovat soubory v interní paměti i na microSD kartě. Všechny tyto základní aplikace, které v telefonu najdeme po jeho prvním spuštění, jsou do značné míry upravené právě dle vzoru Honoru, respektive Huawei, což není nutně špatně. Ba naopak, nutný základ, se kterým počítá každý uživatel, zde je, a to navíc v jednotném stylu. A pokud někdo raději využívá kompletní služby Googlu či Microsoftu, a to včetně e-mailu či kalendáře, má možnost si vše najít a stáhnout na Google Play. V opačném případě si však bez problémů vystačí s tím, co si pro něj Honor u své švédské novinky přichystal.

Líbilo se nám:

  • jednotný styl aplikací
Diskuze ke článku
marian
Ale kráľom v tej cene je OnePlus3 a honor mu môže konkurovať max. dizajnom
Blue Sun
Blue Sun
V dané ceně je asi tím nejlepším, co se dá sehnat. Můžeme mít výtky k 4K videu, stabilizaci foťáku a dalším drobnostem, na druhou stranu, nestál by poté jedenáct tisíc...
Myslím, že takhle dobrý ho u Huawei snad ani nechtěli udělat.
anton
huawei resp honor, cinsky sunt ktory sa nehanbi koporovat apple. ale original je len jeden a kopoa bude vzdy len lacna nahrada.
Sicarios
Anton, a v čom kopíruje? Dizajn ma honor náhodou originálny a značka Huawei/honor bola jedna z prvých, ktorá ponúka duálny fotoaparát. P9 tka mala duálny foťák skôr pred Apple. Dizajn honoru je odlišný od kovových iPhonov a systém bez "menu aplikácií" používa už dnes kde kto. Nie všetko vymyslel Apple.

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze