Honor 8
recenze

Honor 8

Lesklý fešák za skvělou cenu
116

Honor 8 si svou evropskou premiéru odbyl koncem srpna ve Stockholmu, kde jsme si jej také prvně vyzkoušeli. Již tehdy na nás zapůsobil velmi pozitivně, a to zejména svým designem, kvalitním zpracováním i slušnou hardwarovou výbavou. Potvrdil se dobrý dojem i během následného testování? Nabízí Honor 8 opravdu tak zajímavý poměr cena/výbava?

Displej: „pouze“ Full HD

Již v předchozí kapitole jsem zmiňoval, že nový Honor 8 disponuje displejem o úhlopříčce 5,2 palců. Aby byly údaje o displeji kompletní, musím zmínit také jeho Full HD rozlišení, tedy 1920 × 1080 pixelů, a technologii IPS. Někdo bude jistě namítat, že téměř všechna konkurence v dnešní době nabízí jemnější displeje. To je sice pravda, avšak zdejší displej má rozlišení naprosto dostatečné a rastr tak budete hledat marně. A co víc, má opravdu skvělé pozorovací úhly a také věrohodné podání barev. O něco lepší by snad mohla být jen čitelnost údajů na slunci.

Honor 8

Dovolím si tvrdit, že v cenové kategorii kolem 10 tisíc Kč bude displej Honoru 8 jen těžko hledat konkurenci.

Součást displeje ve výchozím stavu tvoří 3 softwarová tlačítka, a to pro návrat na domovskou obrazovku, vyvolání multitaskingu a krok zpět. Pozici i pořadí tlačítek lze jednoduše změnit v nastavení telefonu. Zároveň spodní panel displeje zvládne práci s různými gesty, například swipe z jedné strany na druhou zmenší obsah displeje zhruba na 60 %, což umožní ovládání jednou rukou. Je to v podstatě obdoba funkce „reachability“ na iOS, kterou však známe i z dalších telefonů Honor či Huawei.

Líbilo se nám:

  • kvalitní displej
  • skvělé pozorovací úhly
  • podání barev

Nelíbilo se nám:

  • horší čitelnost displeje na slunci
  • pro někoho „nedostatečné“ rozlišení

Zvuk: hlasitost vysoká, basy nulové

Velmi se nabízí označit nový Honor 8 za ideální multimediální zařízení. Nabízí totiž zajímavý duální fotoaparát, dostatečný výkon na hry či kvalitní displej na sledování filmů či seriálů. Jak si ale vede zvuk? Kdybychom to brali pouze z pohledu hlasitosti, pak skvěle. Reproduktor na spodní hraně zařízení dokáže udělat pořádný kravál, chybí mu však basy, což výsledný zvuk značně degraduje. Zvuk je spíše nemastný neslaný a vysoká hlasitost jednoduše vše dohnat nemůže.

Baterie a výdrž: jeden den bez jediného problému

Ještě než se dostaneme k popisu a zhodnocení hardwaru telefonu, zastavíme se u akumulátoru. Ten se v případě Honoru 8 pyšní kapacitou 3 000 mAh, což nezní vůbec špatně. A špatné to není ani v praxi. Jeden den telefon zvládne naprosto bez problémů a v případě, že jej budete šetřit a využijete navíc povedený úsporný režim, nejsou nereálné rovnou dny dva.

Honor 8

Ať už tak budete činit denně či obden, nabíjení probíhá skrze konektor USB-C. Skrze dodávanou nabíječku je vskutku rychlé a z 0 na 80 % se telefon nabije za 1 hodinu a 2 minuty. Do 100 % pak je potřeba lehce přes 2 hodiny, konkrétně 2 hodiny 7 minut. Honor sice chválím za použití již standardního USB typu C, vytknout mu ale musím absenci bezdrátového nabíjení. Honor však u své novinky nabízí alespoň vlastní rychlé nabíjení. Ptáte se proč vlastní? Nejde totiž přímo o technologii Quick Charge od Qualcommu a využijete ji pouze s originální nabíječkou v balení.

Líbilo se nám:

  • spolehlivá výdrž na celý den
  • použití konektoru USB-C

Nelíbilo se nám:

  • absence bezdrátového nabíjení
Diskuze ke článku
marian
Ale kráľom v tej cene je OnePlus3 a honor mu môže konkurovať max. dizajnom
Blue Sun
Blue Sun
V dané ceně je asi tím nejlepším, co se dá sehnat. Můžeme mít výtky k 4K videu, stabilizaci foťáku a dalším drobnostem, na druhou stranu, nestál by poté jedenáct tisíc...
Myslím, že takhle dobrý ho u Huawei snad ani nechtěli udělat.
anton
huawei resp honor, cinsky sunt ktory sa nehanbi koporovat apple. ale original je len jeden a kopoa bude vzdy len lacna nahrada.
Sicarios
Anton, a v čom kopíruje? Dizajn ma honor náhodou originálny a značka Huawei/honor bola jedna z prvých, ktorá ponúka duálny fotoaparát. P9 tka mala duálny foťák skôr pred Apple. Dizajn honoru je odlišný od kovových iPhonov a systém bez "menu aplikácií" používa už dnes kde kto. Nie všetko vymyslel Apple.

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze